دوربین مدیوم فرمت جدید فوجی فیلم، صد مگاپیکسلی است!

فوجی فیلم نیز فرصت نمایشگاه فوتوکینا را مغتنم شمرده و روز گذشته نسل جدید دوربین GFX-50S را با نام GFX 100S معرفی نموده و بله عبارت 100S در نام این دوربین، اشاره به سنسور صد مگاپیکسلی آن دارد! این دوربین که سال آینده عرضه می گردد، علاوه بر سنسور غول آسای مدیوم فرمت و البته صد مگاپیکسلی، به لرزشگیر سنسور هم مجهز گردیده تا اولین دوربین مدیوم فرمت جهان باشد که لرزشگیر سنسور برای آن تعبیه گردیده است.

دوربین مدیوم فرمت جدید فوجی فیلم، صد مگاپیکسلی است!

متاسفانه مثل اکثر محصولاتی که در فوتوکینا معرفی می شوند، فوجی فیلم نیز اطلاعات بیشتری از این دوربین منتشر ننموده و تنها می دانیم که احتمالا چیزی حدود 10 هزار دلار قیمت خواهد داشت. همچنین علاوه بر لرزشگیر سنسور که با هر لنزی کار خواهد نمود، این دوربین به فیلم برداری 4K هم مجهز گردیده که فوق العاده است.

دو سال از معرفی دوربین مدیوم فرمت GFX-50S که اولین دوربین مدیوم فرمت فوجی بود، می گذرد. از آن موقع شرکت فوجی لنز های مختلفی برای این سری و مانت G آن معرفی نموده و قرار است چند لنز جدید نیز به این خانواده اضافه گردد. مدل جدید این دوربین یعنی GFX-100S نیز همانطور که در عکس ها مشاهده می کنید، تقریبا طراحی مشابه نسل قبلی خود دارد اما اکنون کمی مدرن تر و جذاب تر گردیده است. گریپ پایینی دوربین نیز قابل جدا شدن نیست و درواقع بخشی از دوربین به حساب می آید.

دیگر بازیکنانی که در لیگ دوربین های مدیوم فرمت صد مگاپیکسلی حضور دارند، هاسلبلاد و PhaseOne هستند. هر دو برند همین حالا در بازار دوربین های مدیوم فرمت صد مگاپیکسلی دارند. پنتاکس هم همچنین از جمله فراوری کنندگان دوربین های مدیوم فرمت است اما خب دوربین این شرکت سنسور 51 مگاپیکسلی دارد. اگرچه دوربین جدید فوجی هم قیمت بسیار زیاد و 5 رقمی دارد اما همچنان از مدل های صد مگاپیکسلی هاسلبلاد و PhaseOne ارزان تر بوده و بسیاری از عکسان استودیویی و فاین آرت را به سمت خود جلب خواهد نمود. فعلا این ها تنها چیزهایی بودند که از دوربین فوجی فیلم GFX-100S می دانیم و برای فهمیدن اطلاعات بیشتر درباره این دوربین، باید تا سال آینده میلادی صبر کنیم.

منبع: TheVerge

منبع: دیجیکالا مگ

به "دوربین مدیوم فرمت جدید فوجی فیلم، صد مگاپیکسلی است!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دوربین مدیوم فرمت جدید فوجی فیلم، صد مگاپیکسلی است!"

نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید