سری نو پهلوانان نوروز 1401 پخش می شود

به گزارش بالیو، خبرگزاری خبرنگاران- سیاوش زرین آبادی نویسنده و کارگردان پویانمایی پهلوانان از پخش سری تازه این مجموعه در نوروز 1401 خبر داد.

سری نو پهلوانان نوروز 1401 پخش می شود

به گزارش خبرنگاران، پهلوانان عنوان مجموعه انیمیشنی از مرکز پویانمایی صبا است که سری تازه آن برای پخش در نوروز 1401 تهیه و تولید می شود. سیاوش زرین آبادی نویسنده و کارگردان پویانمایی پهلوانان گفت: شخصیت های این اثر به گونه ابر قهرمان ها شکل نگرفته اند و سعی شده آموزه های اخلاقی در لفافه و در زمینه مضامین طنازانه روایت شود.

سیاووش زرین آبادی نویسنده و کارگردان مجموعه پویانمایی پهلوانان گفت: سری تازه انیمیشن پهلوانان به لحاظ محتوا و داستان، تفاوت چندانی با سری قبل آن ندارد و در سری تازه این مجموعه سعی کردیم از همان فضا و شخصیت های آشنا برای مخاطب استفاده کنیم. به طور کل پویانمایی پهلوانان در سری تازه خود از نظر تکنیکی و پردازش مدل ها تا حدودی ارتقا پیدا کرده، به گونه ای که کاراکترهای آن قابلیت حرکت و چرخش بهتر و بیشتری پیدا کرده اند.

وی افزود: از آنجا که خوشبختانه این انیمیشن مورد پسند مخاطبان بسیاری قرار گرفته بنابراین می توان مدعی شد پهلوانان اثری پرمخاطب است، چرا که تا به امروز توانسته تماشاگران زیادی را با خود همراه کند و ما به عنوان گروه تولید انیمیشن پهلوانان، روزانه پیام های بسیاری از داخل و خارج از کشور، مبنی بر تولید و پخش قسمت های تازه و بیشتری از این پویانمایی دریافت می کنیم که امیدواریم بتوانیم گام های موثر و گسترده تری را در عرصه تولید این پویانمایی برداریم.

زرین آبادی در پاسخ به این سوال که مرکز پویانمایی صبا به نوبه خود تا به امروز چقدر توانسته تولیداتی ماندگار در راستای تقویت ارزش های ایرانی و اسلامی برای بچه ها و نوجوانان داشته باشد، ادامه داد: از آنجا که فیلم ها و مجموعه های انیمیشنی، مجذوب کنندهیت، گیرایی و پذیرش زیادی در میان مخاطبان به ویژه کودک و نوجوانان دارند، از این رو مرکز پویانمایی صبا با تولیدات به روز خود که محتوای آن ها برگرفته از فرهنگ، سنت های ملی و دینی است توانسته نقش موثر و بی بدیلی را در راستای حفظ و تقویت ارزش های ایرانی اسلامی در میان نسل امروز و حتی فردای این مرز و بوم داشته باشد.

وی با بیان این مطلب گفت: در روایت داستان های این مجموعه سعی شده نبرد جبهه خیر و شر در قالب شخصیت های ملموس و آشنا با مخاطبان ایرانی، یعنی پهلوانان و جوانمردان در نظر گرفته شود و همچنین این انیمیشن با قرار دادن داروغه ظالم، زورگو و مستبد درمیان روایت های خود ضمن ایجاد تعلیق و پرکشش کردن قصه ها در نظر دارد پیام های اخلاقی، معنوی و کاربردی بسیاری را به مخاطب منتقل کند.

کارگردان مجموعه پهلوانان گفت: در تولید انیمیشن پهلوانان همیشه سعی بر این بوده که شاگردان پوریای ولی ویژگی های ابرقهرمانی و فوق انسانی نداشته باشند و به طور کامل شبیه آدم های معمولی با ضعف ها و قوت های عادی و آمیخته با روزمرگی ها به تصویر کشیده شوند تا مخاطب به ویژه نوجوانان بهتر بتوانند با آنها همذات پنداری کنند.

زرین آبادی در ادامه اعلام نمود: از آنجا که موضوع قصه های این انیمیشن در زمینه مسائل و چالش های اخلاقی و انسانی شکل گرفته بنابراین مضامین و ساختار روایی و محتوایی آن بدون زمان و مکان هستند و به دوره تاریخی خاصی تعلق ندارند. از این نظر مخاطب به راحتی می تواند با قصه ها، شخصیت ها و چالش های پهلوانان ارتباط برقرار کند.

نویسنده و کارگردان پویانمایی پهلوانان بر اساس مستندات تاریخی، جوانمردان ضمن قرار گرفتن در میان طبقه میانه شهری، همگی اهل کار و کاسبی بوده اند و فتوت نامه هایی به یادگار مانده از مشاغل مختلف در روزگار گذشته که در زمره دستاوردهای آنان به شمار می رود. از این رو در این انیمیشن تاکید خواهیم داشت که پهلوانان آدم های بی کار، سربار جامعه و زورگیر نبوده اند، بلکه انسان هایی اهل کار و حرفه بوده و هر کدام در شغل مناسب و مورد علاقه خود به کار و خدمت به خلق مشغول بودند همچنین کاراکتر پوریا در پهلوانان شغل پدری یعنی آهنگری را پیشه کرده که تا حدودی با مستندات تاریخی در مورد این شخصیت وفق دارد.

او در انتها در پاسخ به این سوال که سهم قهرمان و قهرمان پروری در این انیمیشن چقدر است و تا چه حد تلاش شده تا قهرمانی در قالب عملکردهای اخلاقی و رفتاری ترویج شود نه صرفا قوت زور بازوی آن ها، گفت: ترویج و انتقال آموزه های اخلاقی، معنوی و تربیتی به مخاطب مهمترین شاخصه پویانمایی پهلوانان است و در تولید آن سعی شده این پیام ها در لفافه ای از ماجرا، درگیری و طنز به صورت مناسب و مجذوب کننده بیان شوند. بنابراین درگیری فیزیکی و نمایش خشونت و صحنه های به اصطلاح اکشن و پربرخورد اصل این انیمیشن نیست و نبوده و از این موارد تا حدی که پیشروی قصه به آن احتیاج داشته بهره گرفته شده است.

علیرضا گلپایگانی تهیه کنندگی این مجموعه را بر عهده دارد و سری تازه انمیشن پهلوانان که همچون سری پیشین خود با تکنیک دوبُعدی ساخته شده همزمان با نوروز 1401 از شبکه های سیما روی آنتن می رود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 26 فروردین 1401 بروزرسانی: 26 فروردین 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2137

به "سری نو پهلوانان نوروز 1401 پخش می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سری نو پهلوانان نوروز 1401 پخش می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید