طیبی: رسیدن به اروپا را راحت بدست نیاوردم که راحت به آن پشت کنم

به گزارش بالیو، تهران (پانا) - ملی پوش فوتسال ایران تاکید نمود که میخواهد به فوتبال خود در قاره اروپا ادامه دهد.

طیبی: رسیدن به اروپا را راحت بدست نیاوردم که راحت به آن پشت کنم

به گزارش سایت رسمی فدراسیون فوتبال، حسین طیبی بدون هیچ تردیدی ستاره بین المللی فوتسال ایران به حساب می آید. بازیکنی که در تیم عظیم و صاحب نام بنفیکا پرتغال بازی می نماید و چند هفته ای هم به دلیل مصدومیت شرایط حضور در ترکیب تیمش را نداشت. این لژیونر ملی پوش فوتسال ایران درباره شرایط خودش و فوتسال ایران در آستانه جام دنیای صحبت هایی با سایت فدراسیون انجام داد.

حسین طیبی ابتدا درباره آخرین شرایط جسمانی خودش بعد از سپری کردن دوران مصدومیت گفت: حدود پنج هفته به خاطر مصدومیت کشیدگی عضله همسترینگ نتوانستم برای بنفیکا بازی کنم. قبل از آن آمادگی بسیار خوبی داشتم و حدود چهارده گل برای بنفیکا به ثمر رساندم و چندین پاس گل هم داده بودم. شرایط در تیم خیلی خوب بود که این مصدومیت مدتی من را از آمادگی دور کرد. الان اما حدود 20 روز است که دوباره شرایط بازی کردن را پیدا نموده ام و تمام کوشش خودم را می کنم که مثل قبل با قدرت بازی کنم.

ستاره ایرانی بنفیکا درباره شرایط این تیم در لیگ فوتسال پرتغال هم گفت: همان طور که میدانید بنفیکا از تیم های عظیم فوتسال ارپا و پرتغال به حساب می آید و شرایط ما برای رسیدن به عنوان قهرمانی خوب است. الان وارد مرحله پلی آف شده ایم و امیدوارم که بتوانیم به عنوان قهرمانی فوتسال پرتغال برسیم. تیم ما پتانسیل رسیدن به این عنوان را دارد. البته کار راحتی نیست ولی شانس خوبی داریم.

طیبی در ادامه درباره آینده فوتسال خود حرف های مهمی زد. در پاسخ این سوال که آیا امکان دارد دوباره در لیگ ایران فوتسال خود را ادامه بدهید؟ گفت: آدم از فردای خودش خبر ندارد. شرایط در لیسبون و بنفیکا خدا را شکر به جز این دوره مصدومیت خوب بود و کادر و باشگاه هم از عملکردم رضایت داشته اند. ولی هنوز هیچ چیزی معلوم نیست. نمی دانم که چه اتفاقاتی رخ خواهد داد. فعلا ذهنم درگیر مسابقات پلی آف و رسیدن به عنوان قهرمانی با بنفیکا است. بعد از آن در فرصت مناسب تصمیم خواهم گرفت. ولی یک نکته مهم این است که رسیدن به این سطح از فوتسال اروپا را به راحتی به دست نیاورده ام که به راحتی بخواهم به بازی کردن در بالاترین سطح فوتسال پشت کنم.

طیبی سپس به شرایط تیم ملی در آستانه جام دنیای پرداخت و گفت: به نظر من باید با مردم و رسانه صادق بود. شرایط ما خیلی سخت است. نه اردوهای خوبی داشته ایم و نه مسابقات تدارکاتی قابل توجهی برای تیم ملی فوتسال در این سال ها تدارک دیده شد. فوتسال ایران در دوره قبلی روی سکوی سوم جام دنیای ایستاد و همیشه یکی از قدرت های برتر فوتسال دنیا بوده است. اما برای پیروزیت این عناوین کافی نیست. اتفاقات گذشته برای گذشته است و ما برای اینکه پیروزیت ها را در آینده تکرار کنیم باید کار کنیم و حمایت شویم.

وی اضافه کرد: ما در جام دنیای قبل سوم شدیم اما بعد از آن می توانم بگویم که تیم ملی فوتسال را فراموش کردند. تدارکات، نگاه و حمایت نسبت به تیم ملی در سطح تیمی که سوم دنیا شد نبود. همان موقع هم که در جام دنیای قبلی عنوان عظیم و تاریخی کسب کردیم شرایط اصلا خوب نبود. ولی بازیکنان و اعضای کادر فنی به خاطر پرچم ایران و مردم عزیز و عشق خودشان به فوتسال سعی مینمایند در هر شرایطی بهترین عملکرد را داشته باشند. توقع از ما بالا است. منتهی امکانات و اردوها و حمایت هایی که برای تیم تدارک دیده اند هم در حدی بوده که ما دوباره روی سکوی جام دنیای برویم و این بار حتی فینالیست شویم؟ قطعا جواب خیر خواهد بود.

طیبی ادامه داد: با این وجود امیدوارم در فرصت کم باقی مانده تا جام دنیای مدیریت جدید فدراسیون فوتبال به دغدغه های اعضای کادر فنی و بازیکنان توجه نمایند و این شرایط تغییر کند. ما برای پیروز شدن احتیاج به حمایت مادی و معنوی و اردوهای تدارکاتی و مسابقات محبت آمیز عظیم داریم. در سال های اخیر که به فوتسال توجه نشد امیدوارم حالا اما این نگاه به جامعه و صندلی فوتسال که پیروز ترین رشته تحت نظر فدراسیون است و افخارات زیادی هم کسب نموده تغییر کند.

حسین طیبی در انتها درباره تغییر و تحولات اتفاق افتاده در مدیریت کمیته فوتسال فدراسیون فوتبال و انتخاب مهرداد سراجی به عنوان سرپرست این مجموعه هم گفت: صادقانه بگویم که من خودم شخصا شناختی از آقای سراجی ندارم. منتهی بلد نیستم وقتی شخصی یا مدیری را نمی شناسم او را زیر سوال ببرم. وقتی هیچ شناختی ندارم نه انتقادی می کنم و نه تعریف. ما بازیکن هستیم و باید برای پیروزیت کوشش کنیم. مدیران هم باید کوشش نمایند امکانات و شرایط خوبی را برای توسعه فوتسال ایران تدارک ببینند. باید زمان داد و صبر کرد. با قضاوت زدهنگام و حرف زدن چیزی درست نمی گردد. شاید خیلی ها بگویند ایشان فوتسالی نیست. خیلی ها بگویند مدیر خوبی هستند و با انگیزه. هیچ کدام این صحبت ها کمکی به فوتسال ایران نمی نماید. الان فقط به اتحاد و همدلی احتیاج داریم. فوتسالی نبودن عیب نیست. شاید ایشان با گروهش اتفاقات عظیمی را در فوتسال رقم زد. بالاخره مدیریت فدراسیون تصمیمی گرفته و باید زمان داد تا نتیجه کار را ببینیم که امیدواریم به نفع فوتسال کشور باشد.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 9 خرداد 1400 بروزرسانی: 9 خرداد 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1761

به "طیبی: رسیدن به اروپا را راحت بدست نیاوردم که راحت به آن پشت کنم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "طیبی: رسیدن به اروپا را راحت بدست نیاوردم که راحت به آن پشت کنم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید