علت ایجاد حفره در ناو سایوز تعیین شد

به گزارش بالیو، درتاریخ 30 اوت 2018 میلادی، یک حفره در فضاپیمای سایوز ایجاد شد که یکی از فضانوردان روسیه به تازگی علت ایجاد این حفره را اعلام نموده است.

علت ایجاد حفره در ناو سایوز تعیین شد

به گزارش بالیو و به نقل از دیلی میل، تقریبا 4 ماه از زمانی که فضانورد ایستگاه فضایی بین المللی متوجه وجود یک سوراخ در ناو سایوز شد، می گذرد.

در نیمه شب 30 ماه اوت گذشته، مسئولان مرکز راهنمایی پرواز متوجه شدند فشار هوا در آن ایستگاه تا حدودی کاهش یافته است. صبح روز بعد به هر شش فضانورد ساکن ایستگاه دستور داده شد که به دنبال جستجو و یافتن منبع نشت هوا باشند و تعیین شد منشاء این مشکل سوراخی 2 میلی متری در بخش مداری سایوز است. سوراخ بلافاصله از داخل گرفته و فشار هوا به حال عادی بازگشت.

حال، فضانوردی که به وجود این سوراخ پی برد اظهار نموده که این حفره از داخل فضاپیما ایجاد شده و در بدنه سایوز دریل شده است.

اولگ کانوننکو(Oleg Kononenko) و سرگئی پروکوپیف(Sergey Prokopyev) فضانوردان سازمان فضایی روسیه برای برطرف این مشکل به پیاده روی فضایی پرداختند و نمونه هایی را برداشتند که روسیه به تازگی به آنالیز آن ها پرداخته است.

این راهپیمایی که دویست و چهاردهمین عملیات خارج از ایستگاه فضایی بین المللی بشمار می رفت، پس از هفت ساعت و 45 دقیقه، یک ساعت و 14 دقیقه بیشتر از زمان برنامه پیش بینی شده خاتمه یافت و فضانوردان سالم، به ایستگاه فضایی بین المللی بازگشتند.

سرگئی پروکوپیف و دو همکار دیگرش هفته گذشته به زمین بازگشتند و به ماموریت 197 روزه خود در ایستگاه فضایی خاتمه دادند.

فضانوردان برای برطرف حفره از از ابزارهایی مانند چاقوی بلند بسیار تیز و قیچی استفاده کردند.

پروکوپیف در گفت وگو با رسانه گفت که نقطه آغازی ایجاد حفره داخل کپسول سایوز بوده است.

روسکاسموس علت ایجاد این حفره را دریل کاری گفت و ادامه داد، ممکن است این سوراخ در زمان ساخت کپسول ایجاد شده باشد و یا در مدار زمین ایجاد شده باشد.

این در حالی است که پروکوپیف گفت: ممکن است این حفره توسط یکی از فضانودران ایجاد شده باشد. ولی نسبت به فضانوردان ما بدبین نباشید.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 24 اردیبهشت 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 132

به "علت ایجاد حفره در ناو سایوز تعیین شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "علت ایجاد حفره در ناو سایوز تعیین شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید