قوانین مهم آپارتمان نشینی را بدانید

به گزارش بالیو، آپارتمان نشینی مستلزم رعایت نکات مهم حقوقی است و باید با آن ها آشنا بود.

قوانین مهم آپارتمان نشینی را بدانید

جهت دریافت خدمات پتینه با گروه ساختمانی آبان در ارتباط باشید. هر گونه خدمات رنگ آمیزی با تکنیک های مدرن پتینه کاری را به ما بسپارید.

به گزارش خبرنگار حوزه حقوقی- قضایی گروه اجتماعی خبرنگاران،اولین نکته ای که در مقررات مربوط به آپارتمان ها باید دانست این است که مقررات مربوط به آپارتمان ها اعم از آن که مسکونی یا تجاری،اداری یا وقفی و یا خدماتی و در خصوص آپارتمان هایی که تعداد مالکین آن از سه نفر بیشتر باشد, اعمال می گردد.

نکته دیگر این است که اگر مالکی بدون کسب نظر اکثریت، اقدام به نصب درب یا پنجره غیر همسان کند، مدیر ساختمان می تواند به وسیله دادگاه او را وادار به نصب درب و پنجره همسان با سایر واحدها کند.

یکی دیگر از نکات مهم این است که در صورتی که واحدی دچار آتش سوزی گردد و مدیر یا مدیران قبلا اقدام به بیمه تمام ساختمان به عنوان یک واحد نکرده باشند، در این صورت مسئول جبران خسارت وارده خواهند بود.

با بیمه مسئولیت به صورت بی نام، می توان کل آپارتمان را تحت پوشش بیمه قرار داد تا در صورت بروز حادثه برای نیروی خدماتی و نظافتچی، بیمه جبران خسارت کند.

باید به این موضوع توجه داشت که اگر واحدی فاقد پارکینگ باشد،حق استفاده از پارکینگ دیگران را ندارد و در صورت استفاده، مالکی که دارای پارکینگ است می تواند به اتهام جرم تصرف عدوانی از او شکایت کند.

در صورت نپرداختن هزینه های جاری مشترک که برعهده مستأجر است،این هزینه ها را مالک باید بپردازد.

باید توجه داشته باشید که اگر گلدان یا اشیاء مختلف که در لبه پنجره یا تراس نگهداری می شوند، بر اثر باد یا بی احتیاطی سقوط کند و خسارت جانی یا اقتصادی به دیگری وارد گردد، مسئول پرداخت دیه و جبران خسارت خواهید بود.

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 12 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 12 اردیبهشت 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1713

به "قوانین مهم آپارتمان نشینی را بدانید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "قوانین مهم آپارتمان نشینی را بدانید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید