نیکوکار تهرانی 13 زندانی محکوم به قصاص را نجات داد

به گزارش بالیو، تهران (پانا) - مدیرکل زندان های استان تهران گفت در اعیاد مبارک رجبیه و همزمان با روزهای پایانی سال، یکی از نیکوکاران با حضور در زندان رجایی شهر و پرداخت دیه 13 نفر از زندانیان محکوم به قصاص، رضایت اولیای دم آنان را جلب کرد.

نیکوکار تهرانی 13 زندانی محکوم به قصاص را نجات داد

به گزارش روابط عمومی اداره کل زندان های استان تهران، سیدحشمت الله حیات الغیب ضمن ابراز خشنودی از حضور ایثارگرانه نیکوکاران در تمام عرصه های احسان و بخشش، گفت: قصاص حق اولیای دم است و اگر حاضر به گذشت نشوند، بایستی حکم توسط خودشان اجرا گردد.

مدیرکل زندان های استان تهران ادامه داد: اسامی سیزده نفر از زندانیانی که اولیای دم آنان در مقابل دریافت دیه حاضر به رضایت شده بودند ولی عاجز از پرداخت بوده و سال ها در زندان به سر می بردند، اعلام شد و این شخص نیکوکار، دیه تمام آنان را پرداخت کرد.

وی توضیح داد: قدیمی ترین زندانی، شخصی بود که در سال 74 مرتکب قتل شده بود و از آن هنگام با حکم قصاص در زندان رجایی شهر به سر می برد تا این که با کوشش مددکاران، اولیای دم حاضر به بخشش در مقابل دریافت دیه شده بودند.

حیات الغیب اضافه کرد: اسلام در مواردی به صاحبان حق سفارش به عفو و گذشت می نماید که موجب جرأت و جسارت بر جرم و جنایت نگردد و در مواردی که گذشت، مجرمان را از رفتارشان پشیمان نمی نماید، عفو و بخشش، اشتباه است و اسلام دستور به مقابله به مثل می دهد.

این مقام عالی زندان های استان همچنین گفت: مددکاران تا حد امکان کوشش می نمایند اولیای دم زندانیانی که جنایتکار نبوده و به دلیل عدم مهارت در کنترل خشم مرتکب قتل شده، طی مدت حبس نیز رفتار خوبی دارند و از رفتارشان نادم هستند، با گذشت شان فرصت دوباره زندگی به آنان اعطاء نمایند.

مدیرکل زندان های استان تهران در انتها گفت: در اعیاد مبارک رجبیه و همزمان با روزهای انتهای سال، با پرداخت دو میلیارد و و 240 میلیون تومان توسط نیکوکاری که نخواست نامش اعلام گردد، به سرعت امور واریز به حساب اولیای دم و دریافت برگه های قضایی آزادی آنان شروع شده است و تا روز مبعث به کانون خانواده بازخواهند گشت.

بنا به این گزارش، در لیست زندانیانی که آزاد خواهند شد، دو برادر به چشم می خورد که کارگر ساختمان بوده و با کارگر دیگر در محل کار، درگیر شده موجب مرگ وی شده بودند.

همچنین زندانی دیگری که طی درگیری، فردی را به قتل رسانده بود، فرزندش بعد از زندانی شدن پدر به جهان آمده و اکنون شش سال دارد. این زندانی برای آزادی اش در روز پدر متوسل به امیرالمومنین(ع) شده بود، مدیر زندان به وی قول داده بود برای جلب رضایت اولیای دم در روزهای آخر سال باز هم کوشش خواهد نمود.

شایان ذکر است، هچنین این نیکوکار تهرانی علاوه بر این، 360 میلیون تومان نیز به مددکاری زندان اهدا نمود که با این مبلغ بدهی رد مال 15 نفر پرداخت خواهد شد که همراه با سیزده نفر به خانه هایشان بازخواهند گشت.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 15 فروردین 1400 بروزرسانی: 15 فروردین 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1661

به "نیکوکار تهرانی 13 زندانی محکوم به قصاص را نجات داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نیکوکار تهرانی 13 زندانی محکوم به قصاص را نجات داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید