واکنش ایران به اتهامات امریکا علیه مادورو

به گزارش بالیو، سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن اتهام زنی بی اساس آمریکا به رئیس جمهور ونزوئلا واکنش نشان داد.

واکنش ایران به اتهامات امریکا علیه مادورو

به گزارش خبرگزاری بالیو،سخنگوی وزارت امور خارجه جمهوری اسلامی ایران ضمن محکوم کردن اتهام زنی بی اساس آمریکا به رئیس جمهور ونزوئلا اضافه کرد: هیچ مقرره ای در حقوق بین الملل به آمریکا اجازه نمی دهد که با سوء استفاده از ساز و کارهای قضایی خود در امور داخلی سایر کشورها دخالت نموده و مقدمات کودتا، براندازی یا تجاوز به یک کشور مستقل را فراهم کند و بدتر آنکه برای دستگیری رئیس یک دولت خارجی جایزه مشخص کند و با این روش پوسیده و قدیمی بخواهد او را از درجه اعتبار ساقط نماید.

سید عباس موسوی همچنین گفت: دولت آمریکا با وقاحت یکجانبه گرایی و اعمال فرامرزی قوانین داخلی خود را به اوج رسانده و اینگونه اقدامات خودسرانه و نقض قوانین بین المللی به حدی رسیده که ممکن است تمامیت سازمان ملل متحد و جامعه بین المللی را با خطر روبرو نماید.

سخنگوی دستگاه دیپلماسی، بی تفاوتی، سکوت و تسلیم در مقابل این اقدامات دولت آمریکا را نوعی همراهی و یاری به رفتار غیر قانونی آمریکا ارزیابی و تاکید نمود: ما از همه اعضای جامعه بین المللی می خواهیم که همصدا با یکدیگر از چند جانبه گرایی دفاع نموده و با صدای بلند به اقدامات یکجانبه قهرآمیز آمریکا نه بگویند.

روز گذشته ترامپ تائید نموده بود که امریکا مادورو، رئیس جمهور ونزوئلا را تحت پیگرد قانونی قرار داده است.

312 310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 29 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 29 اردیبهشت 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1019

به "واکنش ایران به اتهامات امریکا علیه مادورو" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "واکنش ایران به اتهامات امریکا علیه مادورو"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید