سرانجام کار فرنگی کاران ایران با کسب هفت مدال و نام سومی

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران، رقابت های بین المللی کشتی فرنگی جام وهبی امره ترکیه روزهای 28 تا 30 خردادماه در شهر استانبول ترکیه برگزار گشت که در سرانجام تیم 15 نفره ایران که در 8 وزن شرکت نموده بود، به وسیله سجاد عباس پور، محمدرضا مختاری و رامین طاهری در اوزان 55، 72 و 87 کیلوگرم به مدال طلا، پویا دادمرز و حسین اسدی در اوزان 55 و 67 کیلوگرم به مدال نقره و میثم دلخانی و امین کاویانی نژاد در اوزان 63 و 72 کیلوگرم به مدال برنز دست یافت.

سرانجام کار فرنگی کاران ایران با کسب هفت مدال و نام سومی

با ما همراه باشید و درباره خرید متعادل بیشتر بدانید.

در رده بندی تیمی هم تیم ایران پس از تیم های روسیه و ترکیه در صندلی سوم ایستاد.

نتایج کشتی گیران کشورمان در این رقابت ها به توضیح زیر است:

در وزن 55 کیلوگرم، رقابت ها به صورت دوره ای و در دو گروه 3 نفره برگزار گردید که سجاد عباس پور در دور اول ودرینکوف از روسیه را مغلوب کرد و با توجه به حاضر نشدن رجب از ترکیه، در ملاقات دوم هم پیروز شد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. پویا دادمرز هم مقابل گریگوروف از بلغارستان و کلیچ از ترکیه به فزونی رسید و به مرحله نیمه نهایی رفت. دو کشتی گیر کشورمان در مرحله نیمه نهایی هم مقابل رقبای خود به فزونی دست یافتند و راهی فینال شدند. عباس پور در ملاقات فینال با نتیجه 3 بر 3 به پیروزی رسید و به مدال طلا دست یافت. دادمرز هم صاحب مدال نقره شد.

در وزن 60 کیلوگرم مهرداد مردانی در دور نخست مقابل سرگئی امیلین از روسیه به پیروزی رسید و در دور دوم هم امید آرامی دیگر نماینده کشورمان را از پیش رو برداشت و راهی مرحله نیمه نهایی شد. وی در این مرحله مقابل شارشنبیکوف از قرقیزستان باخت و به ملاقات رده بندی رفت. مردانی در این ملاقات مقابل سلطان گالی از قزاقستان با نتیجه 9 بر 3 باخت و پنجم شد. امید آرامی هم از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 63 کیلوگرم میثم دلخانی پس از استراحت در دور اول در دور دوم سلیمان اف از قرقیزستان را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. وی در این مرحله مقابل مهمت جکر از ترکیه مغلوب و راهی ملاقات رده بندی شد. دلخانی در ملاقات رده بندی مقابل دیگر حریف ترک به فزونی دست یافت و صاحب مدال برنز شد. محمد نوربخش دیگر نماینده کشورمان در دور نخست به مصاف آسخات محمدعلی اف از قزاقستان به پیروزی رسید اما در کشتی دوم با نتیجه 10 بر 9 مغلوب حریف ترک خود شد و با توجه به شکست این حریف، از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 67 کیلوگرم حسین اسدی پس از استراحت در دور نخست، در دور دوم مقابل حریفی از کشور بلغارستان به پیروزی دست یافت. وی در دور سوم و در مرحله نیمه نهایی با نتیجه 8 بر صفر کشتی گیری از کشور ترکیه را مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. اسدی در ملاقات پایانی در یک کشتی نزدیک و با نتیجه 1 بر 1 مغلوب سورکوف از روسیه شد و به مدال نقره رسید. محمد الیاسی هم مقابل کشتی گیری از کشور ترکیه باخت و از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 72 کیلوگرم محمدرضا مختاری در دور نخست اوزیل از کشور ترکیه را مغلوب کرد. در همین وزن امین کاویانی نژاد مقابل دیمیتروف از بلغارستان به پیروزی دست یافت. دو نماینده کشورمان در دور بعد به مصاف هم رفتند که مختاری با نتیجه 2 بر یک مقابل کاویانی نژاد به پیروزی دست یافت و به مرحله نیمه نهایی رفت. وی در این مرحله با نتیجه 8 بر صفر حریفی از کشور روسیه را مغلوب کرد و به ملاقات فینال راه یافت. مختاری در ملاقات پایانی با نتیجه 8 بر صفر مورات داق از کشور ترکیه را از پیش رو برداشت و به مدال طلا دست یافت. کاویانی نژاد هم با توجه به حاضر نشدن حریفش در گروه شانس مجدد به ملاقات رده بندی رفت و در این ملاقات هم با نتیجه 5 بر 3 از سد حریف روس خود گذشت و صاحب مدال برنز شد.

در وزن 77 کیلوگرم پرهام قنبری در دور نخست مقابل کشتی گیر اوکراینی باخت و با توجه به شکست این کشتی گیر در دور بعد، قنبری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 82 کیلوگرم در پایین جدول محمد ناقوسی در دور اول مقابل یونس اف از روسیه باخت و با توجه به حضور این کشتی گیر در ملاقات فینال به ملاقات رده بندی رفت اما در این ملاقات هم با نتیجه 3 بر یک به حریف ترکیه ای باخت و پنجم شد. رسول گرمسیری هم در دور نخست کشتی گیری از ترکیه را مغلوب کرد. وی در دور دوم مغلوب امره کوش از ترکیه شد و با توجه به شکست این کشتی گیر مقابل حریف روس، گرمسیری از دور رقابت ها کنار رفت.

در وزن 87 کیلوگرم رامین طاهری در دور اول مقابل حریفی از قزاقستان به پیروزی رسید وی در دور دوم کشتی گیر ترکیه ای را مغلوب کرد و به مرحله نیمه نهایی راه یافت. طاهری در این مرحله مقابل کشتی گیری از کشور قرقیزستان با نتیجه 8 بر صفر به فزونی رسید و راهی ملاقات فینال شد. وی در ملاقات فینال با نتیجه 5 بر 1 از سد حریف روس خود گذشت و به مدال طلا دست یافت. ناصر علیزاده دیگر نماینده کشورمان در دور نخست مقابل لورینچ از مجارستان باخت و با توجه به شکست این حریف در کشتی بعد، از دور رقابت ها کنار رفت.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 30 تیر 1400 بروزرسانی: 30 تیر 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1845

به "سرانجام کار فرنگی کاران ایران با کسب هفت مدال و نام سومی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سرانجام کار فرنگی کاران ایران با کسب هفت مدال و نام سومی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید