گرانی بسته های اینترنت امروز اصلاح می گردد، بازگشت مبالغ به کاربران

به گزارش بالیو، در روزهای اخیر اپراتورهای تلفن همراه قیمت بسته های اینترنت خود را افزایش داده اند.

گرانی بسته های اینترنت امروز اصلاح می گردد، بازگشت مبالغ به کاربران

آنالیز ها نشان می دهد که بعضی از بسته های اینترنت تا دو برابر نیز گران شده است. برای مثال بسته 15 گیگابایتی که پیش از این 37 هزار تومان بوده است، هم اکنون از لیست بسته یکی از اپراتورها حذف و بسته 7.5 گیگابایتی با قیمت 37 هزار تومان جایگزین آن شده است.

مجید حقی معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در تبادل نظر با بالیو، با تأیید این موضوع گفت: آنالیز های رگولاتوری نشان داد که بخشی از تغییر بسته های اینترنت اپراتورهای موبایل مربوط به افزایش قیمت بوده است.

وی با بیان اینکه تغییر قیمت پکیج های اینترنت امری معمول بین اپراتورها است که با توجه به تغییر حجم بسته ها اتفاق می افتد، اضافه نمود: اما هم اکنون بحث این است که این تغییر قیمت ها مبتنی بر افزایش تعرفه بوده است و ما تغییر بسته اینترنت اپراتورهای موبایل را به پکیج افزایشی تعبیر می کنیم.

حقی با اشاره به اینکه تخلف افزایش قیمت تنها مربوط به اپراتورهای موبایل می گردد، اضافه نمود: از آنجایی که این اپراتورها باید قبل از هرگونه تغییر قیمتی، تاییدیه رگولاتوری را دریافت نمایند و این اتفاق هم اکنون نیافتاده است، این بسته ها باید اصلاح و نرخ ها به قبل بازگردد.

معاون رگولاتوری با تاکید بر اینکه هرگونه تغییر نرخ خدماتی باید به تأیید رگولاتوری برسد، اضافه نمود: اپراتورهای موبایلی از روز چهارشنبه هفته گذشته (11 تیرماه) بدون اطلاع رگولاتوری و اطلاع رسانی، این تغییرات را در بسته های مختلف اینترنت اعمال نموده اند و ما در بسته های مختلف، شاهد افزایش قیمت هستیم.

حقی گفت: البته 3 برابر شدن قیمت بسته های اینترنت اپراتورها را تأیید نمی کنیم اما شواهد نشان می دهد که در بسته های پیشنهادی اپراتورها، تغییرات زیاد و معناداری اعمال شده است.

وی اضافه نمود: به اپراتورها مهلت داده شده است که ظرف همین امروز (شنبه) و هرچه سریع تر این تغییرات را اصلاح و بسته ها را به حالت قبل بازگردانند.

معاون سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی اظهار داشت: کاربرانی که طی این مدت بسته اینترنت فعال نموده اند نیز، بسته های اینترنت آنها با مبالغ قبلی برایشان اصلاح شده و مبالغ به حسابشان عودت داده می گردد.

وی در خصوص نحوه نظارت رگولاتوری گفت: اپراتورها باید در این زمینه گزارش خود را به رگولاتوری ارائه دهند. همچنین سامانه 195 نیز آمادگی این را دارد که اگر مواردی از سوی کاربران اعلام گردد، آن را پیگیری و اصلاح کند.

حقی با تاکید بر اینکه کاربرانی که طی دو سه روز گذشته مبادرت به خرید بسته های اینترنت با نرخ گران تر از قبل نموده اند، حداکثر تا فردا منتظر باشند که بسته های خریداری شده آنها اصلاح گردد، در غیر اینصورت موضوع را به وسیله سامانه 195 گزارش و مطالبه نمایند.

وی گفت: تخلف افزایش قیمت تنها در اپراتورهای موبایل رخ داده و ما گزارشی مبنی بر گرانی اینترنت ثابت دریافت ننموده ایم.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 11 شهریور 1399 بروزرسانی: 11 شهریور 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1226

به "گرانی بسته های اینترنت امروز اصلاح می گردد، بازگشت مبالغ به کاربران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گرانی بسته های اینترنت امروز اصلاح می گردد، بازگشت مبالغ به کاربران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید