گزارش ایندیپندنت از جام جهانی 2022│ سفر فوتبال دوستان به قطر سخت تر از روسیه است

به گزارش بالیو، خبرنگاران : این روزنامه انگلیسی مقاله اش را با این مقدمه شروع می نماید: هر چهار سال یک بار خوشحالی و اشتیاقی سراسر انگلستان را دربرمی گیرد. این درحالی است که آخرین لحظه بزرگ تیم ملی فوتبال انگلیس بیش از نیم قرن پیش شکل گرفت. یعنی زمانی که در سال 1966 آلمان غربی را با نتیجه 4 بر 2 در مرحله نهایی شکست داد. اکنون این تیم آماده است تا روز دوشنبه 18 ژوئن اولین مسابقه جام جهانی سال جاری خودش را مقابل تونس انجام دهد.

گزارش ایندیپندنت از جام جهانی 2022│ سفر فوتبال دوستان به قطر سخت تر از روسیه است

با تور قطر از مروارید خلیج فارس دیدن کنید.

برای رسیدن به جام جهانی 2018 طرفداران اروپایی فوتبال می توانند ازطریق جهت ریلی سیبری به این کشور برسند. هرچند بسیار از حامیان به ویژه تیم ها، سازمان دهندگان و رسانه ها پرواز را برای رسیدن به این مسابقات ترجیح می دهند.

اما دیدارهای جام جهانی 2026 که با مشارکت میزبانی کانادا، آمریکا و مکزیک برگزار می گردد برای اروپایی ها دورتر هم به نظر می رسد. آنها باید ازطریق میامی تا مونترال آمریکای شمالی تا مکزیکوسیتی را بپیمایند.

درمورد جام جهانی 2022 قطر هنوز هیچ کس نمی داند چه تیم هایی مجوز ورود به این مسابقات را که در دل کویر برگزار می گردد خواهد گرفت و هرچند زیرساخت های قطر برای میزبانی این رقابت به سرعت درحال توسعه اند اما کشور میزبان، هیچ چشم اندازی برای جهتهای مسافرتی طرفداران و بازیکنان تیم های مختلف ارائه نکرده است و درحال حاضر آنها فقط می دانند که باید در دبی یا ابوظبی بمانند و فاصله 321 کیلومتری تا قطر را صرفا به وسیله پرواز طی نمایند.

اما معلوم نیست با وضعیت فعلی ژئوپولتیک کشورهای خلیج فارس، حتی همین چشم انداز سفر تا سال 2022 برقرار باشد زیرا تقریبا یک سال است که میان قطر و امارات متحده عربی، عربستان سعودی و بسیاری دیگر از کشورهای خاورمیانه تنش وجود دارد و مسافران می دانند که شرکت هواپیمایی قطر با ممنوعیت استفاده از بسیاری از جهتهای هوایی مفید روبرو شده است. سیاستمداران چهار سال است که در کوشش برای حل این بحران هستند، درحالی که مسافران پروازهای قطر همچنان با سختی های بسیاری دست وپنجه نرم می نمایند.

جهت مستقیم برای سفر از اروپا و آمریکا به قطر به وسیله عربستان سعودی است اما عربستان، این منطقه هوایی را برای پروازهای ایرلاینز قطر بسته است بنابراین، سفر این پروازها دست کم هزار و 600 کیلومتر - حدود دو ساعت - بیشتر شده است.

باوجود گزارش تحلیلی ایندیپندنت درمورد ممنوعیت پروازی شرکت هواپیمایی قطر در بسیاری از جهتهای مستقیم پرواز، در رده بندی ایر هلپ (AirHelp) که هفته گذشته منتشر شد، قطر ایرویز با 89 درصد عملکرد اجرایی سر وقت (به عنوان یکی از فاکتورهای انتخاب)، بهترین شرکت هواپیمایی سال 2018 و فرودگاه بین المللی حمد در دوحه هم بهترین فرودگاه 2018 شناخته شد.

منبع: چمدان
انتشار: 2 آبان 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 465

به "گزارش ایندیپندنت از جام جهانی 2022│ سفر فوتبال دوستان به قطر سخت تر از روسیه است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "گزارش ایندیپندنت از جام جهانی 2022│ سفر فوتبال دوستان به قطر سخت تر از روسیه است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید