اتمام عمر سری گلکسی نوت احتمالا به نفع قلم S Pen تمام می گردد

به گزارش بالیو، اگر گزارش های جدید افشاگران معروف صحت داشته باشند، سال آینده خبری از سری جدید گلکسی نوت نخواهد بود و در عوض قرار است گوشی های سری گلکسی اس و احتمالا سری زد فولد با قابلیت پشتیبانی از قلم S Pen راهی بازار شوند.

اتمام عمر سری گلکسی نوت احتمالا به نفع قلم S Pen تمام می گردد

روی هم رفته، گوشی های گلکسی نوت اهمیت بسیار زیادی دارند و اولین گوشی این سری توانست محبوبیت گوشی های غول پیکر را افزایش بدهد. مدل های بعدی هم به لطف بهره گیری از بهترین امکانات سخت افزاری و نرم افزاری مورد توجه زیادی قرار گرفتند. اما حالا فارغ از اینکه به این سری علاقه داریم یا نه، به نظر می رسد سری گلکسی نوت به آخر خط نزدیک شده است. به همین خاطر اگر سامسونگ می خواهد کماکان از قلم S Pen استفاده کند، باید پشتیبانی از این قابلیت را برای دیگر گوشی های خود امکان پذیر کند.

کدام گوشی ها از قلم S Pen پشتیبانی خواهند کرد؟

شایعات مربوط به پشتیبانی گوشی های گلکسی اس از قلم S Pen از چند سال قبل مطرح می شوند اما ظاهرا در سال 2021 بالاخره این قابلیت عملی خواهد شد. بر اساس گزارش ها، گلکسی S21 اولترا از این مشخصه پشتیبانی می نماید ولی متأسفانه در بدنه آن صندلیی برای S Pen تعبیه نشده است.

در زمینه پشتیبانی گوشی های تاشو سامسونگ از قلم S Pen هم کاربران زیادی خواهان ارائه این مشخصه هستند که ظاهرا قرار است حداقل بخشی از گوشی های تاشو جدید این شرکت از این قابلیت بهره ببرند. اگرچه باید خاطرنشان کنیم به دلیل ماهیت شکننده نمایشگر گوشی های تاشو، پشتیبانی از قلم منجر به سخت تر شدن فرایند ساخت آن می گردد.

قلم S Pen با چه تغییراتی روبرو می گردد؟

صندلی مربوط به قلم S Pen در گوشی های گلکسی نوت فضای قابل توجهی را اشغال می نماید که این فضا می تواند برای باتری عظیم تر یا دوربین ها مورد استفاده قرار بگیرد. با توجه به اینکه گلکسی S21 اولترا از چنین بخشی بهره نمی برد، ظاهرا سامسونگ کیس های محافظ مخصوصی را برای این گوشی عرضه خواهد نمود که به کاربران اجازه می دهد قلم S Pen را در کیس محافظ قرار دهند.

همچنین سامسونگ با الگوبرداری از تبلت های خود، می تواند یک بخش مغناطیسی در پنل پشتی گلکسی S21 اولترا برای شارژ بی سیم این قلم تعبیه کند. با این حال، شایعات و گزارش های منتشر شده از وجود چنین مشخصه ای خبر نمی دهند. مساله این است که بدون امکان شارژ این قلم، قابلیت هایی مانند Air Gestures و شاتر دوربین از راه دور که چند سالی است ارائه شده اند، کنار می فرایند. البته باید بگوییم که اگرچه این امکانات مبتنی بر بلوتوث در نگاه اول جذاب به نظر می رسند، اما بسیاری از کاربران بعد از مدتی استفاده آن ها را کنار می گذارند و در کل ویژگی های حیاتی محسوب نمی شوند.

از طرف دیگر، کنار گذاشتن سری نوت احتمالا باعث می گردد که سامسونگ برای قلم S Pen نوآوری های تازه ای را عملی کند. پشتیبانی تعداد بیشتری از گوشی های سامسونگ از این قلم، احتمالا سامسونگ را ناچار می نماید که طراحی قدیمی آن را تغییر دهد. باید خاطرنشان کنیم طراحی این قلم از نسل اول گلکسی نوت تا حالا تا حد زیادی بدون تغییر مانده است.

ضمناً پشتیبانی گوشی های مختلف از این مشخصه، احتمالا منجر به افزایش استفاده از قلم S Pen در بین کاربران مختلف خواهد شد. در هر صورت باید ببینیم سامسونگ برای ارائه این مشخصه به گلکسی S21 اولترا چه برنامه هایی دارد و اینکه چگونه می خواهد نظر هواداران پروپاقرص این قلم را جلب کند.

  • آیا پشتیبانی گلکسی S21 اولترا از قلم S Pen تصمیم هوشمندانه ای است؟

منبع: Android Central

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 30 آذر 1399 بروزرسانی: 30 آذر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1455

به "اتمام عمر سری گلکسی نوت احتمالا به نفع قلم S Pen تمام می گردد" امتیاز دهید

1 کاربر به "اتمام عمر سری گلکسی نوت احتمالا به نفع قلم S Pen تمام می گردد" امتیاز داده است | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اتمام عمر سری گلکسی نوت احتمالا به نفع قلم S Pen تمام می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید