ارثیه پدری معلم اندیمشکی، صرف خرید 153 تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند شد

به گزارش بالیو، تهران (پانا) - معلم خیّر اندیمشکی با ارثیه یک میلیارد و 240 میلیون تومانی برای دانش آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه نشین تبلت تهیه و اهدا کرد.

ارثیه پدری معلم اندیمشکی، صرف خرید 153 تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند شد

حسین اسدی یکی از معلمان اندیمشکی از توابع استان خوزستان است که هم اکنون به عنوان راهبر آموزشی مناطق روستایی در اندیمشک مشغول به خدمت است. اقدامات خیرخواهانه او در طول 28 سال خدمت در آموزش و پرورش از برجسته ترین سطور دفتر معلمی اش است.

اسدی همواره با حقوق اندکِ معلمی، در انجام فعالیت های خیرخواهانه پیش قدم بوده و خرید تلفن همراه هوشمند برای دانش آموزانش را از سال 93 شروع نموده است.

این معلم، سال 94 به عنوان معلم نمونه کشوری انتخاب شد و هدیه ریاست جمهوری به مبلغ 21 میلیون و 700 هزار تومان را بین مردم محروم دوکوهه و دانش آموزان این منطقه توزیع کرد و امروز پس از دریافت ارثیه پدری اش، به تاسی از ذات نیکوکار پدر، این مبلغ را نیز صرف یاری به تعلیم و تربیت فرزندان ایران نموده است.

اسدی با ارثیه یک میلیارد و 240 میلیون تومانی پدر مرحومش تا به امروز 143 تبلت برای دانش آموزان کم برخوردار، روستایی و حاشیه ای خریداری و به تمام مدارس محروم و روستایی شهرستان اندیمشک نیز یاری نموده است. در عین حال ساخت مدرسه در روستای کرتل در بخش الوار گرمسیری نیز از برنامه هایی است که برای یاری به تحصیل دانش آموزان این منطقه کم برخوردار روستایی دارد.

دانش آموزان محروم و کم برخوردار با یاری مدیران مدارس مناطق روستایی و حاشیه ای در اندیمشک شناسایی شده و به این معلم نیکوکار معرفی می شوند. بیشتر این دانش آموزان بی سرپرست و بدسرپرست هستند و یا دارای خانواده هایی بی بضاعتند که از شرایط معیشت نامناسبی برخوردارند.

وی در گفت وگو با پانا به بیان انگیزه خود از انجام این کار پرداخت و گفت: من پول خرید یک ماشین سنگین را برای جلوگیری از افت تحصیلی دانش آموزان شهرستانم هزینه کردم تا از افسردگی، نگرانی و ناراحتی بچه ها این مرزوبوم جلوگیری کنم.

اسدی با بیان اینکه حدود 153 گوشی و تبلت به تمام مدارس شهرستان اندیمشک اهدا کردم اظهار کرد: از 500 هزار تومان تا 20 میلیون تومان برای این اقدام هزینه کردم و سعی دارم در آینده با شناسایی چند مدرسه کپری در شهرستان اندیمشک مدرسه سازی را شروع کنم.

این معلم نمونه کشوری با بیان اینکه مبلغ یک میلیارد و 245 میلیون تومان ارثیه پدری دریافت کردم اضافه کرد: در این کارها با یاری خانواده اقدام خواهیم کرد؛ من 30 سال سابقه خدمت در آموزش و پرورش دارم و معلم نمونه کشوری بوده ام این در حالی است که در گذشته نیز برای دانش آموزان لباس و کفش می خریدم.

اسدی در خاتمه به پانا گفت خوشبختانه با این اقدام من برای عده ای دیگر نیز انگیزه ایجاد شد تا کارهای خیر را انجام دهند، برای آخرت توشه جمع نمایند و شادی و لبخند را به بچه ها هدیه دهند.

حاجی میرزایی: کرونا باعث شد خدمات معلمان به عنوان الگوهای بی بدیل در جامعه آشکار گردد

لازم به ذکر است طی روزهای گذشته محسن حاجی میرزایی وزیر آموزش و پرورش نیز در گفت وگوی تلفنی با این معلم خیر خوزستانی گفت که من به وجود معلمانی مانند شما که دلسوز هستند و روح معلمی را به طور کامل درک نموده اید افتخار می کنم، شما تصویر امید بخشی از یک معلم دلسوز، فداکار و علاقه مند به دانش آموزان ارائه نموده اید.

وی با طرح این پرسش از معلم خیر، که در محل کار چه مسئولیت هایی را در حال حاضر بر عهده دارد، اظهار کرد: آموزش مجازی در دوره کرونا باعث شد تا بخشی از عظمت و خدمات معلمان به عنوان الگوهای بی بدیل در جامعه آشکار گردد.

وزیر آموزش و پرورش با تشکر از این معلم که ارثیه پدری خود را برای خرید تبلت برای دانش آموزان روستایی اختصاص داده است، گفت: وجود شما مایه افتخار آموزش و پرورش است و شما الگویی برای همه فرهنگیان و افراد برخوردار جامعه هستید که می توانند برای برطرف محرومیت دانش آموزان کاری نمایند.

حاجی میرزایی با اشاره به فداکاری این معلم که چند سال قبل هم هدیه معلم نمونه کشوری اش را به دانش آموزان نیازمند اختصاص داده بود، گفت: به شما افتخار می کنم و به احترام شما می ایستم و این گفت وگو را ایستاده ادامه می دهم. من به وجود معلمانی مانند شما که دلسوز هستند و روح معلمی را به طور کامل درک نموده اید افتخار می کنم.

منبع: خبرگزاری پانا
انتشار: 1 دی 1399 بروزرسانی: 1 دی 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1459

به "ارثیه پدری معلم اندیمشکی، صرف خرید 153 تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ارثیه پدری معلم اندیمشکی، صرف خرید 153 تبلت و گوشی هوشمند برای دانش آموزان نیازمند شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید