از ثمرات فولاد مبارکه برای منطقه و کشورغافل نشویم

به گزارش بالیو، خبرگزاری خبرنگاران- مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه با بیان این که نباید بگذاریم ثمرات فولاد مبارکه برای کشور، استان و منطقه فراموش شود، گفت: بر این مسئله باور داریم که مردم شهرستان مبارکه و منطقه پیرامونی فولاد مبارکه جزو ذینفعان این شرکت هستند.

از ثمرات فولاد مبارکه برای منطقه و کشورغافل نشویم

به گزارش خبرنگاران؛ محمدیاسر طیب نیا مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه در جلسه مشترک با نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی، شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای شهرستان مبارکه اظهار کرد: مردم منطقه و به خصوص شهرستان مبارکه جزو ذینفعان این شرکت محسوب می شوند و فولاد مبارکه نیز به عنوان یک مرکز مهم صنعتی مزایای زیادی برای کشور و مردم منطقه داشته ودارد؛نباید از مزایایی که این صنعت در منطقه به وجود آورده غافل شد.

مدیرعامل شرکت فولاد مبارکه افزایش مطالبه گری مردم را نشانه بصیر بودن آن ها دانست و اعلام کرد: عدالت از شعارهای به حق جمهوری اسلامی است اما انتظارات مردم نیز باید منطقی باشد چراکه اصلاح امور نیازمند زمان کافی است.

وی با تاکید بر ضرورت پیشبرد اهداف در فضایی عقلانی و منطقی اذعان داشت: نباید بگذاریم برخی مسائل به بحران تبدیل شوند تا به جای مدیریت جهت حل مشکل، مجبور به مدیریت جهت حل بحران باشیم.

طیب نیا با تاکید بر ضرورت اصلاح دیدگاه مردم نسبت به فولاد مبارکه و دیگر صنایع بزرگ کشور شرح داد: نباید بگذاریم ثمرات فولاد مبارکه برای کشور، استان و منطقه فراموش شوند؛ تعداد قابل توجهی از مردم شهرستان مبارکه در این شرکت مشغول به کار هستند که البته حق طبیعی مردم شریف شهرستان مبارکه است.

وی با بیان این که منطقه پیرامون فولاد مبارکه همواره جزو اولویت های این شرکت در حوزه مسئولیت های اجتماعی و کمک به رفع مسائل منطقه بوده است، عنوان داشت: فولاد مبارکه طی سال های گذشته در حوزه مسئولیت های اجتماعی پیشرو بوده و بر خلاف شایعات مطرح شده، بخش عمده ای از آب مورد نیاز خود را بازچرخانی می کند و به این هدف که به عنوان یک صنعت سبز مطرح بشود بسیار نزدیک است.

مدیرعامل فولاد مبارکه همچنین در ادامه گفت: فولاد مبارکه از پروژه های فرهنگی و ورزشی منطقه پیرامون خود حمایت خواهد نمود و در حال حاضر نیز کلیه پروژه های شهرستان مبارکه که نیاز به حمایت دارند باید براساس نیازهای منطقه اولویت بندی شوند تا حمایت ها جهت مند بوده و برای مردم نیز محسوس باشد.

طیب نیا بر منطقی بودن و قابل توجیه بودن سرمایه گذاری ها در منطقه تاکید کرد و ابرازداشت: فولاد مبارکه تلاش خواهد نمود تا در حد امکان خود در مسیرمشارکت در تجهیز امکانات فرهنگی و ورزشی شهرستان مبارکه گام بردارد و در عین حال از سرمایه گذاری در حوزه درمان این شهرستان دریغ نخواهد نمود.

ضرورت به روزرسانی تجهیزات پزشکی و درمانی شهرستان مبارکه

پروین صالحی نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی نیز در این جلسه با بیان این که شهرستان مبارکه باید درخور مجاورت با صنعت بزرگ فولاد مبارکه باشد، اظهار کرد: جاده های مواصلاتی قطب صنعت کشور درخور شأن مردم شهرستان مبارکه و شرکت فولاد مبارکه نیست و امیدواریم با مشارکت فولاد مبارکه اقداماتی در جهت بهبود آن ها برداشته شود.

وی افزود: صنعت فولاد به عنوان یک صنعت مادر در این شهرستان ایجاد شد و از مدیرعامل و مدیران ارشد فولاد مبارکه می خواهم با وجود نگاه مثبت ایشان، گام های موثری در جهت رفع کمبود امکانات فرهنگی و ورزشی در این شهرستان بردارد.

نماینده مردم شهرستان مبارکه در مجلس شورای اسلامی با تأکید بر ضرورت حمایت از ورزش مبارکه اعلام کرد: سلامت مردم مبارکه یکی از اولویت های این شهرستان است و تأمین امکانات ورزشی می تواند از بروز بسکمک از آسیب های جسمی و بیماری ها جلوگیری و پیشگیری کند؛ مراکز درمانی شهرستان مبارکه نیز به حمایت و به روزرسانی تجهیزات پزشکی و درمانی نیاز دارند و صنایع مجاور این شهرستان نیز طبیعتا در این خصوص ذینفع هستند.

شایان ذکر است در ادامه این جلسه تعدادی از شهرداران و روسای شوراهای اسلامی شهرهای منطقه مبارکه نیز به طرح دغدغه ها و مسائل شهرهای خود پرداختند و از مدیرعامل فولاد مبارکه خواستند تا با مشارکت این شرکت امکان رفع مسائل و تامین نیازمندی های مختلف شهرها و روستاهای اطراف فولاد مبارکه با سرعت بیشتری فراهم شود.

منبع: خبرگزاری آریا
انتشار: 5 بهمن 1400 بروزرسانی: 5 بهمن 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2061

به "از ثمرات فولاد مبارکه برای منطقه و کشورغافل نشویم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "از ثمرات فولاد مبارکه برای منطقه و کشورغافل نشویم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید