افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا در رامسر شرایط شیوع کرونا در مازندران تاسف بار است

به گزارش بالیو، شیوع کرونا در رامسر در مقایسه با 14 روز گذشته 2 برابر شده است.

افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا در رامسر شرایط شیوع کرونا در مازندران تاسف بار است

به گزارش خبرنگار از ،دکتر حمیدرضا مبشری رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر در نشست تخصصی ستاد کرونا شهرستان با بیان اینکه هم اکنون تعداد 36 بیمار در بخش کرونا بیمارستان امام سجاد (ع) بستری هستند،گفت:شیوع کرونا در رامسر در مقایسه با 14 روز گذشته 2 برابر شده است.

او اضافه کرد:یک هزار و 524 نفر در 8 ماه گذشته در بیمارستان های رامسر بستری شدند که از این تعداد یک هزار و343 نفر بهبود پیدا کرده و 142 نفر هم شامل 102 نفر بومی و 40 نفر غیربومی بر اثر کرونا فوت کردند.

دکتر حمیدرضا مبشری گفت: 8 نفر نیز در خارج رامسر بر اثر کرونا فوت و در شهرستان تدفین شدند.

او اضافه کرد: از ابتدای شیوع این ویروسط2 هزار و 688 نفر با علائم اولیه و مشکوک به کرونا به مراکز بهداشتی درمانی مراجعه کرده اند که از این تعداد یک هزار و 237 نفر تست کرونا دادند.

  • شرایط شیوع کرونا در مازندران تاسف بار است

مبشری گفت: 7 هزار و 427 نفر از افراد مبتلا، مشکوک و افرادی که در معرض تماس با مبتلایان بودند قرنطینه شدند.

رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر اضافه کرد: در پیک اول همراهی و مشارکت مردم و دستگاه ها بسیار عالی بود، اما در پیک دوم این مشارکت کمتر شد و کاهش احتمالی مشارکت مردم و دستگاه های اجرایی در پیک سوم نگران کننده خواهد بود.

مبشری از بی تفاوتی مردم به ویروس ابراز نگرانی کرد و با بیان اینکه کادر بهداشت و درمان با وجود کمبود ها همچون گذشته در خط مقدم ایثارگری می کنند،اضافه کرد: طبق تحلیل و بررسی کارشناسان رعایت کلیه شیوه نامه های بهداشتی از سوی مردم رامسر به 52 درصد رسیده و میزان استفاده از ماسک توسط مردم 65 درصد است.

رییس شبکه بهداشت و درمان رامسر گفت: نانوایی ها، تاکسی ها، پاساژ ها، هایپرمارکت ها، رستوران ها و نهاد های ارائه دهنده خدمات عمومی از جمله پر خطر ترین نقاط شیوع ویروس کرونا است.

دکتر سبحان بهرامی رییس نظام پزشکی شهرستان رامسر نیز در این جلسه با بیان اینکه رامسر به دلیل گردشگرپذیر بودن از جمله آخرین شهرستان هایی خواهد بود که از دست کرونا نجات خواهد یافت، گفت: باید برای شرایط ویژه در شهرستان پیش بینی های لازم انجام شود.

رییس نظام پزشکی رامسر گفت: مدیریت سفر از طریق بستر الکترونیکی باید در دستور کار کشور قرار گیرد.

س

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 25 آبان 1399 بروزرسانی: 25 آبان 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1382

به "افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا در رامسر شرایط شیوع کرونا در مازندران تاسف بار است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش نگران کننده مبتلایان به کرونا در رامسر شرایط شیوع کرونا در مازندران تاسف بار است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید