اقتصاد شهرستان اردستان اصفهان با گردشگری احیا می گردد

به گزارش بالیو، میراث آریا/ براساس آخرین گزارش های منتشر گشته، اقتصاد شهرستان اردستان اصفهان با گردشگری احیا می گردد.

اقتصاد شهرستان اردستان اصفهان با گردشگری احیا می گردد

سید محمد هادی احمدی طبا گفت: تقویت صنعت گردشگری می تواند اقتصاد شهرستان اردستان را متحول کند، اما متأسفانه تا امروز در این زمینه اقدام اساسی انجام نشده است.

فرماندار شهرستان اردستان ادامه داد: اولویت اصلی برای فرمانداری شهرستان به عنوان نماینده دولت در اردستان پرداختن به موضوع گردشگری است، زیرا معتقدیم گردشگری به عنوان یک صنعت پاک می تواند اقتصاد شهرستان اردستان را متحول و احیا کند و سود حاصل از آن مستقیم به جیب مردم منطقه وارد گردد.

احمدی طبا اضافه نمود: خوشبختانه شهرستان اردستان از ظرفیت های بالای میراثی و گردشگری برخورد است، وجود مسجد جامع اردستان و مسجد جامع زواره با قدمت هزار ساله، قنات مون که ثبت جهانی شده و بسیاری از بناهای تاریخی و محوطه های گردشگری دیگر می تواند زمینه را برای جذب گردشگری فراهم کند و این امر نیازمند توسعه زیرساختها و تبلیغات مناسبت است.

فرماندار شهرستان اردستان توضیح داد: با توجه به تأثیرات میراث فرهنگی و گردشگری بر فرهنگ و اقتصاد مردم، ضروری است از این ظرفیت برای توسعه فرهنگ و اقتصاد مردم منطقه استفاده گردد. لذا با همکاری کارشناسان، متخصصان و با موضوع اداره میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی شهرستان در حال آماده سازی طرح جامع گردشگری شهرستان اردستان هستیم و امیدواریم با اتمام این طرح، قدم مهمی در توسعه و رونق صنعت گردشگری در سطح منطقه برداشته گردد.

منبع: همگردی
انتشار: 15 بهمن 1401 بروزرسانی: 15 بهمن 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2331

به "اقتصاد شهرستان اردستان اصفهان با گردشگری احیا می گردد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اقتصاد شهرستان اردستان اصفهان با گردشگری احیا می گردد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید