اخبار اقتصادی

افزایش دقت آنالیز سطوح با دستگاه رویه نگار لیزری ایران ساخت

آنالیز سطوح و اجسام مختلف به وسیله دستگاه رویه نگار لیزری ایران ساخت با دقت یک میکرومتر امکان پذیر شد تا پژوهش های فناورانه توسعه یابد.

1 بهمن 1400

فعال کردن ظرفیت موجود و بازآرایی نیروی انسانی، اولویت منطقه ها نفتخیز جنوب است

خبرگزاری خبرنگاران-مدیرعامل شرکت ملی منطقه ها نفتخیز جنوب، فعال کردن ظرفیت های علمی و مالی موجود و بازآرایی نیروی انسانی را از مهمترین اولویت های این شرکت برای افزایش بهره وری مطرح کرد.

26 دی 1400

دعوت از 121 متقاضی در جدیدترین پذیرش جزیره پرنس ادوارد

جدیدترین خبرهایی که از جزیره پرنس ادوارد کانادا به دست خبرنگاران رسیده حکایت از این دارند که این استان در تاریخ 18 فوریه پذیرش جدیدی برگزار نموده و طی آن برای 121 متقاضی مهاجرت کاری/مالی دعوتنامه صادر نموده است. برنامه مهاجرت استانی جزیره پرنس ادوارد مجموعا...

22 دی 1400

فرایند رو به رشد بورس ادامه می یابد؟، کدام گروه ها مثبت می مانند؟

به گزارش خبرنگاران، در حالی که دیروز بورس در بیشتر نمادها قرمزپوش بود و در نهایت هم با 0.6 درصد افت در شاخص کل به کار خود پایان داد، امروز سبز بسته شد. کارشناسان به ادامه فرایند رو به رشد بورس امیدوارند و معتقدند فردا هم شاخص کل صعودی است.

18 دی 1400

شاخص کل 42 هزار واحد رشد کرد

تهران (پانا) - شاخص کل بورس در انتها معاملات امروز، 15 آبان با رشد 42 هزار واحدی در آستانه ورود به نیمه بالایی کانال 1.4 میلیون واحدی نهاده شد.

15 دی 1400

تور ایتالیا: پوستر بازی محبت آمیز تیم ملی فوتسال ایران با ایتالیا

به گزارش خبرنگاران، تیم ملی فوتسال ایران روزهای 29 و 30 آذر در ملاقات محبت آمیز به مصاف تیم ملی فوتسال ایتالیا می رود. این بازی در شهر سالسوماجوره ترمه ایتالیا برگزار می گردد.

11 دی 1400
5 دی 1400

بازسازی منزل: کیم برای بازسازی اقتصاد کره شمالی آستین بالا زد

ایسنا نوشت:خبرگزاری رسمی کره شمالی امروز (پنج شنبه) گزارش داد، رهبر کره شمالی تاکید نموده که این کشور باید برای یک کوشش بسیار بزرگ در سال آینده به منظور ادامه پیشرفت ها در حوزه هایی چون دفاع، کشاورزی و ساخت و ساز آماده گردد.

27 آذر 1400

اولین مزرعه فیسالیس قزوین نشان حدمجاز آلاینده دریافت کرد

خبرنگاران/قزوین رئیس گروه محیط زیست و سلامت غذا سازمان جهاد کشاورزی استان قزوین گفت: اولین مزرعه فیسالیس استان قزوین به مساحت 2 هکتار توانست نشان حد مجاز آلاینده ها را دریافت کند.

23 آذر 1400

دلایل توقف کامیون ها در مرز مشترک ایران و پاکستان تا جمعه برطرف می شود

رئیس گمرک پاکستان با رئیس اتاق ایران دیدار کرد. در این نشست ضمن انتقاد و ابراز نارضایتی از شرایط عبور و مرور کامیون ها از مرز ایران و پاکستان، اعلام شد تا روز جمعه، علل توقف کامیون های دو طرف در مرز برطرف خواهد شد.

22 آذر 1400

موبایل فروشان تبریز مغازه های خود را بستند

زندگی- موبایل فروشان بازار موبایل تبریز پس از تعطیلی مغازه ها در محوطه بازار تجمع کردند.

19 آذر 1400

افزایش نقش آفرینی کسب وکارهای فناور در مهاجرپذیری ایران

یکی از زمینه های اصلی در حوزه مهاجرت های بین المللی، مهاجرت با هدف اشتغال در شرکت ها است. نوعی از مهاجرت که با توسعه زیرساخت های فناورانه افزایش می یابد

17 آذر 1400

مشکل مردم در پمپ بنزین ها ، اولین واکنش ها به اختلال جایگاه های سوخت

به گزارش خبرنگاران، اختلال در سامانه سوخت گیری جایگاه ها باعث شده بود برخی از جایگاه ها بسته شوند و آن دسته از جایگاه هایی که باز هستند هم تنها بنزین آزاد عرضه کنند.

11 آذر 1400

تور مصر: ویدئو، فراوری محصولی دانش بنیان برای نجات خاک و کاهش مصرف آب در کشاورزی

یک شرکت دانش بنیان در حوزه کشاورزی، پیروز شده است محصولی نوآورانه به منظور کاهش مصرف آب و استفاده از پسماندهای کشاورزی فراوری کند.

9 آذر 1400

تور برزیل ارزان: دفتر اتاق مشترک ایران و برزیل در شهر سائوپائولو فعال شد

دفتر اتاق مشترک ایران و برزیل فعالیت خود را در شهر سائوپائولو شروع کرد؛ سفیر ایران در برازیلیا با اعلام این خبر ظرفیت تجاری بین دو کشور را بیش از فروش چند قلم کالای تعیین دانست و بر لزوم سرمایه گذاری مشترک تاکید نمود.

6 آذر 1400

کره بادام زمینی مفید است یا مضر؟

کره بادام زمینی یک خوراکی محبوب در میان بچه ها و بزرگسالان است که با وجود خوشمزگی فراوانش، برای بسیاری سوال است که آیا خواصی نیز دارد یا خیر. در این مقاله به خواص کره بادام زمینی می پردازیم و خطرات مرتبط با مصرف آن را توضیح می دهیم.

17 آبان 1400

رستم قاسمی: قرار نیست سالی یک میلیون مسکن بسازیم!

خبرنگاران- وزیر راه و شهرسازی درباره وعده ساخت چهار میلیون مسکن تاپایان دولت توضیحاتی ارائه کرد.

16 آبان 1400

دغدغه های چندین ساله نابینایان در شهر اولین ها

خبرنگاران/آذربایجان شرقی نابینایان و کم بینایان، قشری از افراد دارای معلولیت و عضوی از جمعیت ایرانی هستند که هم چون سایر افراد این جامعه، حق زندگی بدون دغدغه را دارند اما با وجود گذشت چندین سال از تصویب قانون جامع حمایت از حقوق معلولان، شاهد تداوم دغدغه...

13 آبان 1400

طراحی باغ و ویلا: هرساله 80 هکتار از باغ های انار کاشان از بین می رود

مدیر بهبود تولیدات گیاهی جهاد کشاورزی کاشان گفت: به علت نبود آب کافی و اجرای طرح تعدیل آب چاه های کشاورزی، هر ساله 80 هکتار از باغ های انار منطقه کاشان از بین می رود.

10 آبان 1400

تور ارزان ارمنستان: توافق ایران با ارمنستان برای استفاده از مسیرهای جایگزین ترانزیت

رئیس کل گمرک در سفر به مسکو با مدیران گمرک کشور های اوراسیا ملاقات و بر ضرورت جایگزینی جهت های تازه حمل ونقل کالا تأکید کرد.

6 آبان 1400
تعداد: (560)