الوطن سوریه از یک پروژه استراتژیک با حضور ایران خبر داد

به گزارش بالیو، ایسنا نوشت: وزارت حمل و نقل سوریه گفت، پروژه خطوط ریلی اتصال سواحل سوریه، عراق و ایران تا دیگر نقاط آسیا توسط مسؤولان این سه کشور در حال بررسی است.

الوطن سوریه از یک پروژه استراتژیک با حضور ایران خبر داد

به نوشته سایت الوطن آنلاین، بر اساس گزارش وزارت حمل و نقل سوریه در واقع این راستا ریلی بندر امام خمینی در سواحل ایران در خلیج فارس را به بندر لاذقیه در دریای مدیترانه متصل می کند.

بر اساس این پروژه اتصال ریلی ایران به عراق از طریق شهر شلمچه ایران به بصره عراق و در راستای به طول 32 کیلومتر است و ایران حامی مالی و مجری این طرح است. سپس راستا ریلی اتصال شلمچه به بندر امام خمینی و بصره به لاذقیه تکمیل می شود.

طبق این گزارش، خط ریلی به طول 142.8 که دیرالزور - الطابیه را به البوکمال متصل می کند با سرعت و مشخصات فنی مدرن بین المللی زیرساخت های آن در حال ساخت است. بخشی از این خط تخریب شده که نیاز به بازسازی دارد.

این خط بخشی از محور حمل و نقل بین المللی غرب به شرق، بنادر سوریه را از طریق حلب به عراق، ایران و کشورهای آسیای شرقی متصل می کند که از لحاظ ترانزیتی یک گذرگاه استراتژیک برای سوریه و عراق به شمار می آید.

به همین دلیل، راه آهن لاذقیه سوریه نیز طرح احداث خط آهن به طول 765 متر که مثلث نیروگاه شربیت واقع در محور طرطوس - لاذقیه را به منطقه آزاد لاذقیه متصل می کند با بودجه 195 میلیون لیره ای آغاز کرده است.

310 23310

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 3 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 616

به "الوطن سوریه از یک پروژه استراتژیک با حضور ایران خبر داد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "الوطن سوریه از یک پروژه استراتژیک با حضور ایران خبر داد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید