اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان قیطریه نصب شد

به گزارش بالیو، اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری با استفاده از مواد بازیافتی به منظور فرهنگ سازی و آموزش تفکیک پسماند به شهروندان و یاری به تغذیه این حیوانات در بوستان قیطریه نصب شد.

اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان قیطریه نصب شد

به گزارش شهرنوشت، رضا عبدالملکی معاون امور شهری و محیط زیست شهرداری این منطقه با اعلام خبر فوق گفت: با توجه به سیاست های شهرداری تهران در راستای کاهش فراوری و تفکیک پسماند خشک و کم حجم سازی بطری های بازیافتی و همچنین ارتقاء سطح دانش و فرهنگ حفاظت از محیط زیست و یاری به تغذیه حیوانات شهری با آلودگی کم تر و جلوگیری از انتقال بیماری، با همکاری اداره بازیافت و تفکیک پسماند شهرداری منطقه یک اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان قیطریه نصب شد.

معاون شهردار منطقه یک در مورد نحوه کار این دستگاه گفت: در کنار این دستگاه آموزشگری مستقر است تا به شهروندان نحوه کار با دستگاه را آموزش دهد بدین روش که با انداختن هر بطری خالی آب و مایعات به محل معین شده روی دستگاه به وسیله سنسور مقداری غذا برای حیوانات آزاد و در ظرف انتهای دستگاه وارد می گردد و حیوانات شهری می توانند از آن استفاده نمایند.

عبدالملکی توضیح داد: شهروندان می توانند آب مانده در ته بطری خود را نیز در محل معین شده خالی نمایند تا آب کافی نیز کنار ظرف غذای حیوانات قرار گیرد.

وی اضافه نمود: بوستان قیطریه بدلیل وجود تعداد زیادی از حیوانات شهری از جمله گربه ها، پرندگان و ... بهترین مکان برای جانمایی این دستگاه در نظر گرفته شد.

این مقام مسئول اضافه نمود: این دستگاه با انرژی خورشیدی کار می نماید و گنجایش 240 لیتر را دارد و با توجه به مشارکت شهروندان و پر شدن مخزن بازیافت، مسئول مربوطه اقدام به تخلیه و فضاسازی مجدد دستگاه می نماید.

وی گفت: این طرح به صورت پایلوت در بوستان قیطریه اجرا شده و در صدد هستیم با توجه به مشارکت و استقبال شهروندان با فراورینمایندگان این دستگاه ها مذاکره کنیم تا ساخت آنها به فراوری داخلی برسد.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 22 مهر 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 428

به "اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان قیطریه نصب شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اولین دستگاه تغذیه حیوانات شهری در بوستان قیطریه نصب شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید