اخبار سیاسی

علی اف: با آنکارا و مسکو درباره آتش بس در قره باغ رایزنی می کنیم

به گزارش خبرنگاران، رئیس جمهور آذربایجان در سخنانی گفت که این کشور با ترکیه و روسیه برای ایجاد مرکز کنترل آتش بس در منطقه قره باغ رایزنی خواهد نمود.

6 آذر 1399

برنامه هفتم توسعه باید با تکیه بر مردم و بخش خصوصی تدوین شود

نشست مشترک کمیسیون های تخصصی با مرکز پژوهش های اتاق ایران درباره تدوین برنامه هفتم توسعه با ارتباط آنلاین بایزید مردوخی، اقتصاددان برگزار شد. وی در پاسخ به این سئوال که اتاق ایران برای مشارکت فعال در تدوین و اجرای برنامه توسعه هفتم باید چه سازوکاری...

4 آذر 1399

آمریکا یک موسسه دولتی روسیه را تحریم کرد

خبرنگاران : موسسه دولتی تحقیقات علمی شیمی و مکانیک روسیه توسط وزارت خزانه داری آمریکا به دلیل ارتباط با یک بدافزار خطرناک تحریم شد.

1 آذر 1399

انتقال 11 محکوم ایرانی از ارمنستان به کشور

خبرنگاران : معاون حقوق بشر و امور بین الملل و رئیس کمیته انتقال محکومان وزارت دادگستری گفت: 11 محکوم ایرانی که سال ها دوران محکومیت خود را در زندان های ارمنستان می گذرانیدند، در چارچوب موافقتنامه همکاری انتقال محکومان...

30 آبان 1399

ربیعی: در جامعه جهانی هیچ کشوری از ترامپ تبعیت نکرد، ایران در قرن های اخیر آغازگر هیچ جنگی نبوده است

سخنگوی دولت گفت: جمهوری اسلامی ایران در قرن های اخیر آغازگر هیچ جنگی نبوده و همه راهبرد تسلیحاتی ما مبتنی بر راهبرد دفاعی است.

30 آبان 1399

فرایند بازار سرمایه رو به رشد است

وزیر امور مالی و دارایی با بیان اینکه بازار سرمایه فرایند رو به رشدی را طی می نماید، گفت: هنوز کمیته تخصصی برای عرصه دارا سوم به زمان بندی نهایی نرسیده است.

29 آبان 1399

توطئه ترور علیه نخست وزیر ارمنستان خنثی شد

سرویس امنیت ملی ارمنستان (NSS) خاطرنشان کرد، توطئه ترور نیکول پاشینیان، نخست وزیر این کشور و کنترل قدرت به دست گروهی از مقام های سابق خنثی شده است.

27 آبان 1399

اعتراض باشگاه پرسپولیس به رأی محرومیت آل کثیر به AFC ارسال شد

باشگاه پرسپولیس اعتراض رسمی خود به رأی محرومیت شش ماهه عیسی آل کثیر را به کنفدراسیون فوتبال آسیا ارسال کرد.

26 آبان 1399

اتفاقی برای برگشت تحریم های سازمان ملل علیه ایران رخ نداده است

به گزارش خبرنگاران به نقل از شینهوا، واسیلی نبنزیا نماینده روسیه در سازمان ملل در مورد مکانیسم ماشه (بازگشت تحریم های ایران) در جمع خبرنگاران گفت: به نظرم همه چیز واضح است. بازگشت تحریم ها رخ نداده است.

23 آبان 1399

هایکو ماس: آلمان خواستار روابط خوب با روسیه است

برلین روز گذشته رای به تحریم روسیه با ادعای مشارکت در ماجرای ناوالنی داد حال آنکه مدعی است این مسئله نباید تاثیری بر رابطه با مسکو بگذارد.

23 آبان 1399

خبرنگاران اتحادیه اروپا مقامات ارشد نزدیک به رئیس جمهور روسیه را تحریم کرد

تهران - خبرنگاران - اتحادیه اروپا امروز (پنجشنبه) نام شش تن از افراد و مقامات روس نزدیک به ولادیمیر پوتین رئیس جمهوری روسیه را در ارتباط با پرونده کوشش ادعایی برای قتل الکسی ناوالنی مخالف مسکو را در فهرست تحریم قرار داد.

23 آبان 1399

اعلام آمادگی علی اف برای مذاکره

خبرنگاران : الهام علی اف رییس جمهوری آذربایجان از آمادگی کشورش برای شروع مذاکرات حل مسالمت آمیز مناقشه قره باغ اطلاع داد.

22 آبان 1399

عضویت در اتحادیه اوراسیا قربانی یک اشتباه

تهران (پانا)-رئیس اتاق مشترک بازرگانی ایران و ارمنستان گفت مناقشه بین دو کشور منطقه، عضویت ایران در اتحادیه مالی اورآسیا و همه کوشش ها برای حضور محصولات ایرانی در بازار کشور ارمنستان و دیگر اعضای این اتحادیه را تهدید می نماید.

19 آبان 1399

اعدام خسرو روزبه در حشمتیه

تهران (پانا) - روزبه در ایران با نام های مستعار سعیدی و ستخر (مخفف ستوان توپخانه، خسرو روزبه) ماند و همین افسانه ای از او ساخت که دست نیافتنی است و نمی توان او را دستگیر کرد. تعقیب و گریز برای یافتن روزبه از او اینچنین افسانه ساخت؛ به صورتی که پلیس و کادرهای...

18 آبان 1399

آمریکا باید به جای عربستان دنبال هم پیمانان دیگری بگردد

به گزارش خبرنگاران به نقل از عربی 21، انیل شلاین پژوهشگر آمریکایی در گزارشی بیان کرد که ثبات عربستان سعودی و صندلی این کشور در منطقه در دوره قدرت دریافت محمد بن سلمان ولیعهد عربستان متزلزل شده است.

17 آبان 1399

کشور باید سالم پیر گردد ، حدود هشت میلیون سالمند داریم

مشاور وزیر بهداشت در امور توانبخشی، با اشاره به افزایش جمعیت سالمندی در کشور، بر ضرورت توجه به احتیاج های دوران کهنسالی تاکید نمود.

16 آبان 1399

پادشاه اردن با استعفای نخست وزیر موافقت کرد

پادشاه اردن شامگاه شنبه با استعفای نخست وزیر این کشور اعلام موافقت کرد.

16 آبان 1399

واکنش نیکی هیلی به اولین مناظره انتخاباتی

سفیر سابق آمریکا در سازمان ملل در واکنش به اولین مناظره انتخابات ریاست جمهوری، عملکرد نامزد دموکرات ها را مورد تمسخر قرار داد.

14 آبان 1399

تمدید مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE

رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: مجوز فعالیت خدمات دهندگان اینترنت TD-LTE با رویکرد حمایتی تمدید می شود.

11 آبان 1399

توافق آتش بس جدید میان جمهوری آذربایجان و ارمنستان

وزارت امور خارجه آمریکا از توافق ارمنستان و جمهوری آذربایجان برای آتش بس انسانی از صبح دوشنبه اطلاع داد.

10 آبان 1399
تعداد: (356)