اخبار سیاسی

اگر اروپا تعهدات خود را انجام ندهد، گام سوم را روز پنجشنبه برمی داریم

وزیر امورخارجه گفت: چنانچه اروپایی ها تا روز پنجشنبه اقدامات لازم را انجام ندهند، نامه ای به اروپا می نویسیم و گام سوم را بر می داریم.

24 شهریور 1398

تغییر سیاست های مهاجرتی بریتانیا ، بریتانیا هم مانند استرالیا امتیازی می گردد

دولت بریتانیا میخواهد بلافاصله پس از اجرای برکسیت بدون توافق در تاریخ 31 اکتبر آینده، رفت و آمد آزاد شهروندان میان این کشور و اتحادیه اروپا را منع کند اما بوریس جانسون، نخست وزیر این کشور می گوید با این حال سر دشمنی با مهاجران را ندارد.

22 شهریور 1398

فیجی: همکاری با چین را به استرالیا ترجیح می دهیم

علی رغم کوشش آمریکا برای مطرح کردن استرالیا به عنوان قدرتی در مقابل چین در اقیانوسیه، نخست وزیر فیجی اظهار داشت همکاری با چین به استرالیا ارجحیت دارد.

20 شهریور 1398

اخبار ضد و نقیض از دیدار کری، ظریف و اشتون هفته آینده در عمان

خبرنگاران اخبار ضد و نقیضی از احتمال دیدار سه جانبه بین وزرای خارجه آمریکا و ایران با سرپرست تیم مذاکره کننده گروه 1+5 منتشر شده است.

19 شهریور 1398

خبرنگاران و دریافت جایزه بهترین کارگزار غرب آسیا از دستان سفیر مالزی

شرکت مسافرتی خبرنگاران توانست جایزه برترین کارگزار سفر به مالزی را دریافت کند. این جایزه به امیر فنائیان مدیرعامل شرکت خبرنگاران در محل سفارت مالزی در تهران اعطا گشت.سفیر مالزی در ایران در مراسم اهدای لوح به آژانس منتخب ایرانی و در دیدار با خبرنگاران...

18 شهریور 1398

وعده نخست وزیر یونان درباره دستیابی به رونق مالی از سال آینده

خبرنگاران: نخست وزیر یونان وعده داد اقتصاد این کشور بحران زده سال آینده از رکود خارج خواهد شد و می تواند به رشد مالی پیش از شروع بحران دست یابد.

17 شهریور 1398

یونان باید اصلاحات ساختاری بیشتری را اجرا کند

خبرنگاران: صندوق بین المللی پول در تازه ترین گزارش خود هشدار داد دولت یونان باید اصلاحات ساختاری اقتصادی و اقتصادی بیشتری را در دستور کار قرار دهد.

14 شهریور 1398

تظاهرات یونانی ها علیه سیاست های مالی دولت و اتحادیه اروپا

خبرنگاران: هزاران نفر از مردم یونان در اعتراض به تمهیدات ریاضتی دولت این کشور و نیز سیاست های مالی اروپا دست به راهپیمایی زدند.

14 شهریور 1398

عمان: امیدواریم ایران و آمریکا مذاکرات خود را تکمیل نمایند

خبرنگاران: وزیر امور خارجه عمان ابراز امیدواری کرد که ایران و آمریکا مذاکرات خود در زمینه پرونده هسته ای را تکمیل نمایند.

13 شهریور 1398

اینستکس کف تعهدات اروپا به ایران است

کارشناس مسائل سیاست خارجی گفت: اینستکس کف تعهدات اروپا به ایران است و کار آمدی لازم را ندارد.

12 شهریور 1398

پروازهای مسافری بین ایران و عمان 2 برابر می گردد

خبرنگاران: ایران و عمان یادداشت تفاهمی را به امضا رساندند که به موجب آن تعداد پروازها بین دو کشور از 14 پرواز به 30 پرواز در هفته افزایش می یابد.

11 شهریور 1398

کانادا: باوجود نگرانی از سرنوشت خاشقجی به عربستان سلاح می فروشیم!

به گزارش خبرنگاران به نقل از راشاتودی، جاستین ترودو نخست وزیر کانادا بیان کرد که به رغم نگرانی مقامات اُتاوا از نقش ریاض در ماجرای ناپدید شدن جمال خاشقجی روزنامه نگار و منتقد سعودی در استانبول، دولت کانادا همچنان به قرارداد تسلیحاتی خود با ریاض با ارزشی...

10 شهریور 1398

دولت ایتالیا از مجلس رای اعتماد گرفت

خبرنگاران: نخست وزیر سابق ایتالیا که پیش از این تهدید به فروپاشی دولت نموده بود روز گذشته با حمایت از انریکو لتا نخست وزیر موجب شد تا دولت وی از مجلس رای اعتماد بگیرد.

10 شهریور 1398

ترامپ خواهان دیدار با همتای چینی شد

ایسنا نوشت: رئیس جمهوری آمریکا به امکان ملاقات با رئیس جمهوری چین برای بحث درباره بحران عمیق سیاسی که هنگ کنگ را فراگرفته، اشاره نمود.

8 شهریور 1398

چین به آمریکا درباره مداخله در امور هنگ کنگ اعتراض کرد

سخنگوی وزارت خارجه چین درباره رویدادهای هنگ کنگ خاطرنشان کرد که واشنگتن باید از دخالت در امور داخلی چین دوری کند.

7 شهریور 1398

ایرانی ها باغ شهرها را نابود می نمایند؛ سنگاپوری ها شهر باغ می سازند! │ تصاویر جنگل ابر سنگاپوری ها با بزرگ ترین گلخانه بی ستون دنیا

باغ های خلیجی یکی از مناطق مهم گردشگری سنگاپور است که باهدف تبدیل کردن این شهر / کشور به شهری در باغ و افزایش دادن کیفیت زندگی مردم ساخته شده است.

7 شهریور 1398

همه چیز در خصوص فرهنگ مردم کانادا (قسمت اول)

فرهنگ مردم کاناداکانادا یک کشور دارای دموکراسی پارلمانی و سیستم فدرال است. این یک سلسله قانون اساسی است به این معنی که ملکه الیزابت رئیس دولت است؛ اگر چه قدرت او در دولت محدود است. فرهنگ مردم کانادا در کشور وسیعی شکل گرفته که تفاوت هایی در مناطق مختلف...

6 شهریور 1398

کانادا سفیر خود را از روسیه فراخواند

خبرنگاران: دولت کانادا در اعتراض به موضع روسیه در قبال اوکراین سفیر خود را از مسکو فراخوانده و تهدید به تحریم اجلاس گروه 8 کرد.

5 شهریور 1398

چین از امکان مداخله نظامی در هنگ کنگ اطلاع داد

دولت پکن بطور علنی از امکان اعزام سربازان ارتش آزادی بخش خلق چین به هنگ کنگ برای مهار ناآرامی ها سخن گفت.

24 مرداد 1398

یادداشت، شکست سنگین ترامپ در ویتنام؛ بازگشت به خانه با دست خالی

مذاکرات رئیس جمهور آمریکا و رهبر کره شمالی در حالی شروع شد که ترامپ کوشش می کرد با دستیابی به یک توافق چشمگیر افشاگری های وکیل سابق خود را تحت الشعاع قرار دهد اما اوضاع بر وفق مراد ترامپ پیش نرفت و او بدون کوچکترین دستاوردی به واشنگتن بازگشت.

23 مرداد 1398
تعداد: (72)