برنامه اسپانسرشیپ والدین در سال 2021 هم کار خواهد نمود

به گزارش بالیو، جدیدترین خبرها گویای این هستند که اداره مهاجرت کانادا در سال 2021 باز هم فرایند گزینش تصادفی یا random را برای اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ مادربزرگ ها به کار خواهد برد. اداره مهاجرت، شهروندی و پناهندگی کانادا اعلام نموده است که طی تنها یک پذیرش، برای متقاضیان منتخب دعوتنامه صادر می گردد تا تقاضای خود را برای اسپانسرشیپ عزیزانشان ارائه نمایند.

برنامه اسپانسرشیپ والدین در سال 2021 هم کار خواهد نمود

سوم نوامبر آخرین روز از دوره سه هفته ای برای ارائه درخواست ها بود. اکنون اداره مهاجرت باید درخواست ها را تصادفی، درخواست های تکراری را حذف و برای متقاضیان منتخب دعوتنامه صادر کند. اداره مهاجرت می داند که اسپانسرها، والدین و پدربزرگ مادربزرگ هایشان تا قبل از 2021 زمان کافی برای تکمیل درخواست خود ندارند. در نتیجه درخواست هایی که مربوط به دوره پاییز 2020 بوده در اوایل 2021 دریافت می شوند.

اداره مهاجرت سال آینده میلادی تا سقف 10 هزار درخواست اسپانسرشیپ مربوط به سال 2020 را می پذیرد. در درخواستی که قبل از دسامبر 2020 دریافت شده باشد جزو این سهمیه 10 هزارتایی شمرده خواهد شد. در سال 2021 ظرفیت پذیرش تا سقف 30 هزار تا خواهد رسید. این عدد حداکثری ممکن است با هرگونه تغییر متعاقبی که وزیر مهاجرت کانادا اعلام می نماید عوض گردد.

افرادی که در سال 2020 تمایل خود برای اسپانسرشیپ را اعلام نموده اند اما طی امسال میلادی دعوتنامه دریافت ننموده اند در صورت ارائه مجدد درخواست ممکن است سال آینده میلادی انتخاب شوند. اداره مهاجرت کانادا همچنان به رسیدگی درخواست ها بر مبنای اولویت دهی به هر که زودتر اقدام کند ادامه می دهد. این بدان معناست که درخواست های جدیدی که هنگام بازگشایی برنامه اسپانسرشیپ ارائه می شوند در صف انتطار و پشت سر درخواست هایی کنونی قرار خواهند گرفت.

هنوز تاریخ پذیرش درخواست های اسپانسرشیپ در سال 2021 تعیین نشده است. افرادی که در آینده قصد اسپانسری دارند باید به محض انتشار فرم درخواست اسپانسری آن را تکمیل نموده و تمایل خود را برای اسپانسرشیپ به اطلاع اداره مهاجرت کانادا برسانند. آنها باید همراه این فرم نسخه ای از مدرک شرایط اقامتی خود در کانادا را ارسال نمایند تا اداره مهاجرت کانادا بتواند درخواست های تکراری را شناسایی کند.

لازم به ذکر است فرم تمایل اسپانسری، با درخواست PGP فرق دارد. اداره مهاجرت تنها در صورتی از افراد دعوت می نماید تا تقاضای خود را برای PGP یا اسپانسرشیپ والدین و پدربزرگ مادربزرگ ها ارائه نمایند که آنها فرم تمایل اسپانسری را در بازه زمانی تعیین شده ارائه نموده باشند.

متقاضیان منتخب از زمان دریافت دعوتنامه 60 روز مهلت دارند تا درخواست اسپانسرشیپ را همراه با درخواست اقامت دائم ارائه نمایند. دعوتنامه برای تقاضا قابل انتقال به غیر (اسپانسرها و متقاضیان دیگر) نیست. اگر اداره مهاجرت نتواند از طریق ایمیل با متقاضیان یا اسپانسرها تماس برقرار کند، ماموران اداره ایمیل را چاپ نموده و آن را به آدرس پستی متقاضی ارسال خواهند کرد.

منبع: ویزا موندیال
انتشار: 8 بهمن 1400 بروزرسانی: 8 بهمن 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2065

به "برنامه اسپانسرشیپ والدین در سال 2021 هم کار خواهد نمود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برنامه اسپانسرشیپ والدین در سال 2021 هم کار خواهد نمود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید