بازتاب حمله سایبری به دولت آمریکا در روزنامه های دنیا

به گزارش بالیو، خبرنگاران : آلبرت کوچویی، گوینده پیشکسوت رادیو هر روز با مرور تیترها و سرفصل های رسانه های جهان، مهمترین اخبار جهان را روایت می نماید. از مهمترین اخباری که او امروز (30 آذر ماه) به آنها پرداخته، حمله سایبری به مجموعه های دولتی آمریکا و راستا پیش روی جو بایدن در کاخ سفید واشنگتن است.

بازتاب حمله سایبری به دولت آمریکا در روزنامه های دنیا

به گزارش خبرنگاران به نقل از ایسنا، یو اس ای تودی نوشته است: هک دستگاه های دست کم 6 مجموعه دولتی در آمریکا و حمله های سایبری که از شروع سال، سر گرفته بود، موضوع نخست روزنامه های امروز آمریکا است. آمریکا مثل همواره برای این حمله های سایبری، انگشت اتهام را به سوی روسیه، اشاره رفته است. آمریکا می گوید هنوز حمله های بدتر باید در راه باشد.

- مایک پمپئو، وزیر خارجه آمریکا که از حمله سایبری به آمریکا، سخت آشفته است، می گوید: کاملاً آشکار است که پشت این هک کردن ها، روسیه است. این بدترین حمله سایبری علیه حکومت و شرکت های خصوصی آمریکا است. پمپئو به همین سبب از تعطیلی دو کنسولگری آمریکا در روسیه اطلاع داد. کرملین، هرگونه ارتباط در این باره را تکذیب می نماید. پس از رو در رویی آمریکا و روسیه، در سوریه و اوکراین، اتهام های آمریکا علیه دخالت های روسیه، سر گرفته است. اتهام هایی که به ویژه درباره انتخابات 2016 رئیس جمهوری آمریکا است. ولادیمیر پوتین در یک کنفرانس خبری سالانه گفت که امیدوار است رئیس جمهوری منتخب، برخی از مسائل میان مسکو و واشنگتن را حل نماید.

- لوفیگارو، نشریه فرانسوی نیز نوشته است: خاتمه حکومت یکه و تنهای دونالد ترامپ؛ هنوز هم ترامپ زنجیره ای از اخراجی ها را به پا نموده است: مشاوران، کنگره ای ها. جمهوری خواستار هم به پیروزی جو بایدن صحه گذاشتند.

- لوموند، دیگر نشریه فرانسوی نیز نوشته است: مذاکره میان بروکسل، اتحادیه اروپا و لندن اکنون به لحظه واقعیت رسیده است. درها بازند؛ اما دشواری ها، پشت درها؛ به نظر راهی نیست ...

- تونس، 10 سال پس از انقلاب؛ خطرهای شکست در کمین هستند. انقلابی که دیکتاتوری را سرنگون کرد. اکنون یادآوری میلاد تلخی است برای انقلابی که داشت منطقه را فرا می گرفت؛ بهار عرب.

- ایل ونه ردی، نشریه ایتالیایی گفت وگویی با باراک اوباما با عنوان رویای آمریکای من انجام داده است. او می گوید امروز این جوانان هستند که جهان را نجات خواهند داد. اما باید بدانیم توازنی میان آرمان ها و واقعیت ها باید برقرار کرد. نشریه ایل ونه ردی از اوباما درباره نژادپرستی و بایدن می پرسد و اوباما می گوید رئیس جمهوری آمریکا بودن همانند یک مسابقه دو امدادی می ماند، در این دو برخی قهرمانان هستند و برخی بسیار کمتر از انتظار ظاهر می شوند.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 10 بهمن 1399 بروزرسانی: 10 بهمن 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1531

به "بازتاب حمله سایبری به دولت آمریکا در روزنامه های دنیا" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بازتاب حمله سایبری به دولت آمریکا در روزنامه های دنیا"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید