با چمدان گم شده و مفقود شدن بار در سفر چه کنیم؟

به گزارش بالیو، اضطراب منتظر شدن برای چمدان هایتان در قسمت بارها، همواره موجب تپش قلبتان میشود. هرچه بیشتر طول بکشد تا بارهایتان به دست شما برسد، بیشتر خود را متقاعد میکنید که بارتان گم شده است.

با چمدان گم شده و مفقود شدن بار در سفر چه کنیم؟

اغلب اوقات خوب است، اما هر یک بار در یک زمان، مسافر ناامیدی هستید که بدون چمدان فرودگاه را ترک میکنید و با چمدان گم شده به خانه بر می شد، هرج و مرج صف تعطیلات. بین کوشش برای ردیابی کیف های خود، ضرورت خرید وحشت زده و دانستن دقیقا همان چیزی است که شرکت هواپیمایی یا بیمه مسافرت شما پوشش می دهد، عذابی وجود دارد که واقعا لازم نیست آن را تجربه کنید. در حالی که هیچ راه قطعی برای جلوگیری از مفقود شدن بارتان وجود ندارد، گام هایی وجود دارد که می توانید به کیف های خود شانس بیشتری برای گم نشدن بدهید. پس در ادامه با ما در مجله گردشگری خبرنگاران همراه باشید برای ارائه راهکارهایی برای جلوگیری از مفقود شدن بار در سفرتان و خسارت گم شدن چمدان...

مطمئن شوید کیف شما به درستی برچسب گذاری شده است

یک راه بسیار ساده برای جلوگیری از مفقود شدن بار سفرتان این است که مطمئن شوید که آن را به درستی برچسب زده اید، به نظر واضح می رسد، اما حقیقت دارد!

این بدان معنی است که از تگ های قدیمی خلاص شوید، مطمئن شوید که برچسب های فعلی در یک مکان آسان برای خواندن و چک کردن هستند تا عامل فرودگاه هرچه سریعتر آن را روی کیفتان بخواند، هیچوقت نمیتوانید خیلی مراقب باشید!

از فناوری بالا در برچسب زنی بهره ببرید

استفاده از یک برچسب ردیابی GPS، یک روش محبوب برای پیدا کردن چمدان گم شده است. بسیاری از گجت های موجود در دسترس هستند، اما به طور کلی شامل یک تگ یا دستگاه کوچک و یک برنامه گوشی هوشمند هستند که به وسیله آنها می توانید کیف های خود را ردیابی کنید.

دانستن جای دقیق بار، میتواند به ایرلاین یاری کند سریعتر چمدان هایتان به شما باز گردند تا به سهولت از استرس چمدان گم شده خود کم کنید.

Tile و TrakDot در میان برخی از قابل اعتمادترین نمونه های حال حاضر بازار هستند.

تعیین کنید که به کجا می رود و الان دست چه کسی است

علاوه بر برچسب علامت گذاری بر روی کیف خود، ایده ای خوب است تا جزئیاتی را در چمدان بگذارید؛ مانند اطلاعات تماس شما و برنامه سفرتان.

علت این امر ساده است: با اطلاعاتی که در خصوص چمدان شما ارائه می گردد، آسان تر به شما بازمیگردند. برخی از متصدیان بار در داخل کیفها نگاه می نمایند تا متوجه شوند که کجا می رود و به چه کسی به آن تعلق دارد؛ برنامه سفر خود را چاپ کنید و آن را در بالای لباس های خود قرار دهید تا راحتتر آن را دیده و برای شما بفرستند.

در اوایل چک کنید

اگر شما آخرین فردی هستید که به هواپیما می آید، احتمالا کیف های شما نیز دیر بارگیری میگردد و شانس به موقع نرسیدنشان افزایش میابد.

به یاد داشته باشید، هنگامی که چمدان خود را برای آنالیز روی میز بگذارید، باید به قسمت بارگیری برود. اگر تا آخرین لحظه آن را ترک نموده اید، ممکن است کیفهایتان در زمان بارگیری در انبار دپو نگردد و احتمالا چمدان های شما بارگیری نخواهد شد.

از توقف های زیاد خودداری کنید

به وسیله انتخاب پروازهایی با یک توقف طولانی تر، به خود و بارهایتان زمان دهید که وارد هواپیمای بعدی شوند.

اگر دو پرواز را به طور جداگانه رزرو می کنید، دوباره اطمینان حاصل کنید که زمان زیادی برای خارج شدن از یکی، برداشتن کیف و آنالیز برای هواپیمای بعدی دارید. در حالت ایده آل می خواهید پرواز مستقیم و بدون توقفی را داشته باشید تا کیف هایتان در این بین گم نگردد. مراقب چمدان خود باشید چراکه دریافت خسارت گم شدن چمدان تان از سخت ترین کارهاست.

هر چه زمان بین پروازها بیشتر باشد، احتمال کمتری وجود دارد که بارهایتان حین تغییر گم شوند.

چمدان یا کیف ساده ای داشته باشید

هر گونه بندهای چرمی بلند را که میتواند مانع از حرکت بارهای شما گردد، برداشته یا درجای مطمئن قرار دهید.

این به ویژه مهم است اگر شما به جای یک چمدان با کوله پشتی بزرگ مسافرت کنید، زیرا این کوله ها برچسب ها و بندهای بیشتری برای گیر کردن به چیزها دارند.

اگر چمدان شما ساده است. خوب، هرچه ساده تر بهتر است! شانس بیشتری وجود دارد که با شما از نقطه A به نقطه B برسد.

کیف خود را برجسته کنید

پس از یک پرواز طولانی، بیشتر مردم فقط می خواهند تا چمدان خود را بگیرند و در اسرع وقت از فرودگاه بیرون بیایند. در عجله، یک مورد اشتباه در شناسایی گاهی می تواند رخ دهد و با چمدان گم شده به خانه بازشد.

این بدان معنا نیست که شما احتیاج به خرید کیف و چمدان براق و گران دارید، فقط مطمئن شوید که چمدان شما کمی از صدها چمدان مشکی دیگر متفاوت بنظر میرسد.

به عنوان مثال، شما می توانید چند بند رنگی اضافه کنید تا از بقیه متفاوت بنظر برسند و با این کار دو نشان را میزنید؛ آنها بعلاوه به حفظ امنیت کیف شما نیز یاری می نمایند.

وسایل ارزشمندتان را همراه خود داشته باشید

خسارت گم شدن چمدان و مسئولیت چمدان برای اغلب خطوط هوایی بسیار پایین است. 1،000 پوند، اگر خوش شانس باشید و معمولا این موارد را پوشش نمی دهد اگر در چمدان شما آسیب ببینند.

پس چرا ریسک میکنید؟ اگر می توانید، تمام اشیاء ارزشمند را در کیف های دستی خود نگه دارید تا حواستان به آنها باشد.

اگرچه این کار مانع از گم نشدن بارهایتان نمیگردد، همواره باید یک سیاست بیمه جامع سفر داشته باشید که جبرانمفقود شدن بارسفرتان و بعلاوه بارهای گم شده شما را پوشش دهد.

منبع: همگردی
انتشار: 23 دی 1401 بروزرسانی: 23 دی 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2318

به "با چمدان گم شده و مفقود شدن بار در سفر چه کنیم؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با چمدان گم شده و مفقود شدن بار در سفر چه کنیم؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید