بیش از 80 درصد مردم موافق ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها هستند

به گزارش بالیو، بر اساس نظرسنجی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات، بیش از 80 درصد مردم موافق ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها هستند.

بیش از 80 درصد مردم موافق ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها هستند

به گزارش گروه اجتماعی بالیو، بنا به اعلام روابط عمومی پژوهشگاه فرهنگ، هنر و ارتباطات طبق نظرسنجی اجرا شده در هفته آخر فروردین 1399 در سطح کشور، 81.7 درصد مردم همچنان موافق تعطیلی مدارس و دانشگاه ها هستند.

این نظرسنجی نشان می دهد ادامه خانه نشینی و خود قرنطینگی با نسبت 91.3 درصد، بیشترین میزان موافقت را از سوی جوابگویان برای کنترل کرونا به خود اختصاص داده است. تعطیلی کافه ها و رستوران ها (با نسبت 82.2 درصد) نیز از دیگر سیاست هایی است که جوابگویان آن ها را برای کنترل شیوع ویروس کرونا مناسب ارزیابی نموده اند. شهروندان همچنین از شروع به کار همه ادارات دولتی به صورت عادی از انتها فروردین (با فراوانی 61.1 درصد) و شروع به کار عادی همه فعالیت های مالی از آخر فروردین (با فراوانی 57.4 درصد) مخالف هستند.

به استناد این نظرسنجی 46.2 درصد جوابگویان با قرنطینه کردن اجباری مردم در خانه ها توسط دولت موافق بوده اند. 26.5 درصد افراد نیز با خودقرنطینگی اختیاری و داوطلبانه مردم موافق هستند. 15.3 درصد افراد نیز قرنطینه کردن همزمان شهر های مبتلا به کرونا و مردم این شهر ها در خانه را بهترین سیاست و روش کنترل کرونا می دانند. در نهایت 8.3 درصد افراد جوابگو با قرنطینه کردن شهر های مبتلا به کرونا موافقند.

موضوع دیگری که در این نظرسنجی مورد مطالعه قرار گرفته رعایت دستورالعمل های بهداشتی است. نتایج به دست آمده حاکی از آن است که 77.5 درصد جوابگویان کاملاً و یا در سطح زیادی خودقرنطینگی را رعایت نموده اند. این در حالی است که 6.6 درصد افراد جوابگو به میزان کم یا اصلاً پایبند به خودقرنطینگی نبوده اند. 15.6 درصد جوابگویان نیز تا حدودی خودقرنطینگی را اجرا نموده اند.

در مورد دلایل عدم رعایت خودقرنطینگی یافته ها حاکی از آن است 53.1 درصد جوابگویان، اقتضای نوع شغل را اصلی ترین دلیل ناتوانی رعایت خودقرنطینگی برشمرده اند. بعد از آن به ترتیب شرایط معیشتی و ضرورت کسب درآمد (با فراوانی 25.6 درصد)، عدم ضرورت خودقرنطینگی (با فراوانی 7.7 درصد) و عدم تعطیلی شغل از سوی کارفرما (با فراوانی 3.9 درصد)، دیگر دلایل جوابگویانی است که خودقرنطینگی را رعایت ننموده اند.

نتایج این نظرسنجی همچنین نشان می دهد دستورالعمل های بهداشتی در سطح حداکثری رعایت شده است. به طوری که در بین این دستورالعمل ها، شست وشوی مکرر دست ها (با فراوانی 91.7 درصد)، عدم دست دادن و روبوسی کردن (با فراوانی 88.6 درصد)، شست وشو و ضدعفونی کردن وسایل خریداری شده از بیرون (با فراوانی 85.5 درصد) و عدم رفت وآمد با فامیل و آشنایان (با فراوانی 81.9 درصد) بیشتر توسط جوابگویان جدی انگاشته شده است.

همچنین در بین این موارد، رعایت فاصله فیزیکی تا 5/1 متر (با فراوانی 64.8 درصد) و استفاده از ماسک و دستکش (با فراوانی 69.6 درصد) کمتر از سایر موارد توسط جوابگویان رعایت شده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 8 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1103

به "بیش از 80 درصد مردم موافق ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها هستند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از 80 درصد مردم موافق ادامه تعطیلی مدارس و دانشگاه ها هستند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید