توانمندی های سنندج برای کسب عنوان مرکز کتاب ایران

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگار خبرنگاران در کردستان، جلسه دفاع از پروپوزال طرح انتخاب سنندج به عنوان مرکز کتاب ایران صبح امروز با حضور سیدانور رشیدی شهردار سنندج، مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی استان کردستان، مدیرکل کتابخانه های عمومی استان کردستان، رئیس کمیسیون فرهنگی و اجتماعی شورای اسلامی شهر سنندج، رئیس سازمان فرهنگی، اجتماعی و ورزشی شهرداری سنندج و معاون فرهنگی اداره کل فرهنگ و ارشاد اسلامی در سالن جلسات مجتمع فرهنگی هنری فجر سنندج برگزار گردید.

توانمندی های سنندج برای کسب عنوان مرکز کتاب ایران

مدیرکل فرهنگ و ارشاد اسلامی کردستان در این جلسه دفاعیه با اشاره به توانمندی های فرهنگی و ادبی شهر سنندج اظهار کرد: پیشینه تاریخی کتاب در کردستان و شهر سنندج بسیار زیاد است و وجود علما، بزرگان، اندیشمندان و نویسندگان نامدار نشان می دهد که این شهر ظرفیت کسب عنوان مرکز کتاب ایران را دارد.

عبیدالله رستمی اضافه نمود: استان کردستان به علت پتانسیل بالای وجود شاعران ونویسندگانی که از دیرباز در این دیار زیسته اند، منابع ادبی بسیار غنی و قوی دارد و سطح مطالعه و برگزاری جشنواره های ادبی و کتابخوانی نیز رکورد بسیار قابل چشمگیری داشته است.

وی با اشاره به طرح های اجرا شده مسئولان فرهنگی استان در راستای ترویج فرهنگ کتاب و کتابخوانی مطرح نمود: توزیع کتاب در منطقه ها حاشیه نشین، اجرای طرح هر شهروند یک کتاب، اهدای کتاب به نهادها و موسسات فرهنگی، اهدای کتاب به کتابخانه مدارس، اجرای طرح های فرهنگی با موضوع کتاب، برگزاری مسابقات کتابخوانی و ... از جمله طرح هایی هستند که به صورت متوالی و مستمر در سطح استان و به ویزه شهر سنندج برگزار شده اند و مورد استقبال و حمایت واقع شده اند.

سید انور رشیدی شهردار سنندج نیز از آمادگی مجموعه شهرداری برای ترویج و توسعه فرهنگ کتابخوانی در سطح شهر سنندج اطلاع داد و گفت: کوشش می کنیم حال خوش زندگی با کتاب در قالب های فرهنگی، هنری، معماری و اجتماعی بیش از پیش در جامعه توسعه یابد.

شهر سنندج از استان کردستان که چندی پیش به عنوان یکی از 36 شهر حاضر در مرحله نیمه نهایی هفتمین برنامه انتخاب و معرفی مرکز کتاب ایران معرفی شده بود، امروز به مرحله فینال این طرح راه یافت. اوز، نجف آباد، بم و سمنان چهار شهر دیگر حاضر در مرحله نهایی این رقابت هستند.

منبع: ایبنا - خبرگزاری کتاب ایران
انتشار: 1 آذر 1400 بروزرسانی: 1 آذر 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1994

به "توانمندی های سنندج برای کسب عنوان مرکز کتاب ایران" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "توانمندی های سنندج برای کسب عنوان مرکز کتاب ایران"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید