خبرنگاران بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا به استان زنجان وارد شده است

به گزارش بالیو، زنجان - خبرنگاران - رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان گفت: تا به امروز بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا برای اقشار پرخطر از قبیل کادر درمان و بهداشت، جانبازان بالای 50 درصد، پرسنل بخش های آی سی یو وارد استان و بخش عمده ای از آن تزریق شده است.

خبرنگاران بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا به استان زنجان وارد شده است

دکتر پرویز قزلباش روز آدینه در جمع خبرنگاران، در مورد شرایط واکسیناسیون کرونایی استان اضافه نمود: در شرایط فعلی که واکسن در کشور محدود است این دارو به صورت سهمیه از سوی وزارت بهداشت در اختیار هر استان قرار می گیرد.

وی اضافه نمود: طبق پیش بینی انجام گرفته طی ماه های آینده با سرعت بیشتری واکسیناسیون در کشور انجام می گردد و حجم وسیعی از گروه های هدف واکسن کرونا را دریافت می نمایند.

قزلباش همچنین شرایط کرونایی حال حاضر استان در بخش بستری و سرپایی را صعودی مطرح نمود و گفت: در بخش سرپایی بطور تقریبی با شیب ملایم تر، مراجعات وجود دارد ولی همچنان صعودی است اما در بخش بستری فرایند به صورت نوسانی بوده و برای همین شرایط غیرقابل پیش بینی و کار برای کادر درمان مشکل تر شده است.

وی تاکید نمود: با توجه به شرایط حاد کرونایی شهر زنجان تمامی امکانات تخت های بستری استان در اختیار این بیماران قرار گرفته و بیمارستان های غیردولتی نیز همکاری خوبی در این خصوص داشته اند.

رییس دانشگاه علوم پزشکی و خدمات بهداشتی و درمانی استان زنجان با بیان اینکه در صورت احتیاج تختهای بستری کرونایی ها به یک هزار و 500 تخت نیز افزایش خواهد یافت، ادامه داد: در زمان حاضر 2 هزارو 300 تخت بیمارستانی در استان وجود دارد که در فاز اول یک هزار تخت برای بیماران کرونایی در نظر گرفته شده است.

وی گفت: طبق برنامه ریزی ها مقرر شده است در شرایط خاص، با افزایش تعداد بیماران و در صورت احتیاج بین یک هزارو 300 تا یک هزارو 500 تخت کرونایی ها افزایش یابد که در صورت بروز چنین مساله ای به طور قطع از بخشی از خدمات عادی بیمارستان ها کاسته می گردد.

قزلباش یادآوری کرد: با توجه به شرایط رنگ بندی زنجان فعالیت مساجد، باشگاه های ورزشی و اصناف معین شده ممنوع است و مردم در صورت مشاهده هرگونه تخلف می توانند موارد را برای رسیدگی گزارش دهند.

منبع: ایرنا
انتشار: 19 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 19 اردیبهشت 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1725

به "خبرنگاران بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا به استان زنجان وارد شده است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "خبرنگاران بیش از پنج هزار دوز واکسن کرونا به استان زنجان وارد شده است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید