دونالد باید غرامت بدهد

به گزارش بالیو، ایسنا نوشت: دادگاهی در نیویورک، دونالد ترامپ را به پرداخت دو میلیون دلار غرامت به خاطر سوءاستفاده مالی از بنیاد هم اکنون منحل شده ترامپ برای پیشبرد بلندپروازی های سیاسی وی محکوم کرد.

دونالد باید غرامت بدهد

به نوشته پایگاه سی بی اس نیوز، این مبلغ به عنوان بخشی از فرآیند حل و فصل شکایت مربوط به لتیسیا جیمز، دادستان کل نیویورک علیه دونالد ترامپ و سه فرزندش شامل دونالد جونیور، ایوانکا و اریک مطرح شده است.

این شکایت در ژوئن 2018 ثبت شده و مدعی شده که مدیران بنیاد ترامپ قوانین مربوط به خیریه ها در ایالت نیویورک را دور زده تا به رئیس جمهور اجازه دهند از اعتبارات این بنیاد برای منافع شخصی، تجاری و سیاسی استفاده کند.

یکی از این منافع مد نظر ترامپ هماهنگ ساختن نامزدی اش برای ریاست جمهوری در سال 2016 با استفاده از این پول ها بوده است. بنیاد ترامپ اعلام کرده که سال گذشته میلادی رسما تعطیل شده است که البته در آن زمان اتهام استفاده از پول های این بنیاد برای منافع شخصی ترامپ مطرح شده بود.

در بیانیه جیمز آمده است، شکایت علیه بنیاد دونالد ترامپ در ژوئن 2018 ثبت شد. در این شکایت عنوان شده که مدیران این بنیاد وظایف نظارتی خود را طبق قوانین خیریه ها در نیویورک نادیده گرفته اند و اقدامات آنها نشان می دهد که چطور ترامپ مکررا از پول های این بنیاد برای منافع شخصی، تجاری و سیاسی خود استفاده کرده است.

دفتر این دادستان کل نیویورک بیان نمود: ترامپ و کمپین انتخاباتی اش از 500 هزار دلار از اعتبارات این بنیاد برای یک تجمع انتخاباتی استفاده کرده اند.

قاضی دادگاه عالی نیویورک نیز اظهار کرد: ترامپ وظیفه اش به عنوان یک امین این بنیاد را زیر پا گذاشته است و در این بنیاد اتلاف هزینه اجرا شده است. دارایی های فعلی این بنیاد معادل 1.78 میلیون دلار در کنار یک مبلغ دو میلیون دلاری غرامت در میان گروه های غیر انتفاعی مختلف از جمله انجمن کمک بچه ها، صندوق کالج یونایتد نگرو و موزه یادبود هلوکاست آمریکا توزیع می شود.

یک سخنگوی این بنیاد گفت که آنها از اعطای این پول ها به این آرمان های شایسته شاد هستند. در عین حال یک دادگاه استیناف فدرال نیویورک نیز روز دوشنبه حکم داد: اظهاریه های مالیاتی رئیس جمهور آمریکا قابل تحویل داده شدن به بازرسان کیفری ایالتی هستند.

310311

منبع: خبرآنلاین
انتشار: 8 دی 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 627

به "دونالد باید غرامت بدهد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دونالد باید غرامت بدهد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید