رشد باکس آفیس چین با فیلم های وطنی ، 870 میلیون دلار در 2 هفته

به گزارش بالیو، چین توانسته با اکران سه فیلم میهن پرستانه باکس آفیس داخلی خود را از افت سالانه به رشدی 3.9 درصدی برساند.

رشد باکس آفیس چین با فیلم های وطنی ، 870 میلیون دلار در 2 هفته

با تور چین سفری خاطره انگیز را تجربه کنید.

به گزارش مهر به نقل از هالیوود ریپورتر، باکس آفیس فیلم چین هم مانند سینمای آمریکا بیشتر سال را به مشکل خورده بود و به نظر می رسید قرار است برای نخستین بار در چند دهه اخیر افت کند اما چند بلاکباستر چینی که روز اول اکتبر مصادف با هفتادمین سالگرد شکل گیری جمهوری خلق چین اکران شدند دوباره بازار را به راستا رشد راهنمایی کردند.

تا روز سی ام سپتامبر باکس آفیس چین با فروش کل 6.65 میلیارد دلار با کاهشی 3 درصدی نسبت به 6.86 میلیارد دلار سال 2018 روبرو بود. اما تا آخر یکشنبه چهاردهم اکتبر، بازار 3.9 درصد نسبت به سال قبل بالاتر بود و فروش خود را به 7.52 میلیارد دلار رساند.

دلیل اصلی این اتفاق اکران پیروز سه فیلم بلاکباستر چینی میهن پرستانه بود که همگی شان برای یادبود سالگرد تهیه شده بودند. روی هم رفته این سه فیلم 850 میلیون دلار فروختند.

در رتبه اول فیلم درام مردم من، کشور من بود که از هفت قسمت مختلف کوتاه تشکیل شده که لحظه های افتخارآمیز چین از سال 1949 تا به حال را نمایش می دهند. این فیلم که توسط شرکت دولتی توزیع فیلم هواکسیا تهیه شده، به کارگردانی مجموعه ای از فعال ترین فیلمسازان چین از جمله چن کایگه و گوان هو ساخته شده و تا آخر یکشنبه 361.5 میلیون دلار فروخته بود.

فیلم کاپیتان که مثل نسخه چینی سالی تام هنکس می ماند بیشتر هفته قبل را در صدر باکس آفیس چین بوده است. این فیلم با کارگردانی اندرو لائو و نقش آفرینی ژانک هانیو بازخلقی از سانحه سال 2018 پرواز 8633 ایرلاین سیشوان است که در آن شیشه جلو یک جت پرواز عمومی چینی وسط پرواز شکست و خلبان را مجبور کرد یک فرود اورژانسی قهرمانانه داشته باشد. این فیلم تا امروز 343 میلیون دلار فروخته است.

در رتبه سوم هم فیلم کوهنوردان واقع شده است که قهرمان اکشن چینی وو جینگ در آن نقش آفرینی می نماید و داستان واقعی صعود نخستین فرد چینی به اورست را به تصویر می کشد. این فیلم تا اینجا 138 میلیون دلار فروخته که نسبت به یک فیلم وو ناامیدکننده اما هنوز رقمی قابل قبول است.

منبع: همشهری آنلاین
انتشار: 3 آبان 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 469

به "رشد باکس آفیس چین با فیلم های وطنی ، 870 میلیون دلار در 2 هفته" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "رشد باکس آفیس چین با فیلم های وطنی ، 870 میلیون دلار در 2 هفته"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید