سیستم تازه موشن کپچر فیفا 23 این بازی را از همیشه واقعی تر می کند

به گزارش بالیو، فیفا 23 (FIFA 23) یکی از عناوین به شدت مورد انتظار سال 2022 است. الکترونیک آرتز (Electronic Arts) تمام تلاش خود را کرده تا شماره 23 از 22 بهتر باشد. به همین دلیل فیفا 23 از همه عناوین قبلی فیفا گسترده تر است. از طرفی الکترونیک آرتز تمام تلاش خود را کرده تا فیفا 23 از همیشه واقعی تر باشد. به همین دلیل سیستم موشن کپچر (Motion Capture) خود به نام هایپر موشن (HyperMotion) را به شماره 2 ارتقاء داده است.

سیستم تازه موشن کپچر فیفا 23 این بازی را از همیشه واقعی تر می کند

سیستم موشن کپچر مسئول ضبط حرکات بازیکنان است. این دستگاه با اتصال فیزیکی به بازیکنان حرکات آن ها را ذخیره کرده و داخل بازی استفاده می کند. از طرفی سیستم یادگیری هوش مصنوعی فیفا نیز به این موضوع کمک کرده تا بازی از همیشه طبیعی تر بشود. نکته جالب اینجاست که این بازی حتی از بازی های واقعی فوتبال هم اطلاعات کسب می کند.

فیفا 23 از سیستم پیشرفته 11 نفر علیه 11 نفر در بازی استفاده می کند. به این معنا که بازیکنان با پوشیدن لباس های مخصوص واقعاً به مقابله با یکدیگر پرداخته اند. سپس با دریافت اطلاعات در شرایط واقعی و تلفیق آن با وش مصنوعی فیفا، الگوریتم خاصی ساخته می شود که بازیکنان داخل بازی نسبت به اطراف خود بهتر واکنش می دهند.

با افزودن سیستم تازه بازی فیفا 23 از لحاظ بصری و مکانیکی از عناوین قبلی بسیار بهتر است. همینطور اینکه واکنش بازیکنان به برخورد توپ با آن ها نیز بهبود زیادی پیدا کرده و واقعی تر شده است. تور دروازه نیز به طور کامل از نو به صورت سه بعدی طراحی شده تا حس گل زدن از همیشه لذت بخش تر شود. به فیفا 23 حدود 500 انیمیشن افزوده شده تا حرکات از همیشه دقیق تر باشند.

فرمول گیم پلی بازی نیز بهبود زیادی داشته است

هایپرموشن 2 و سیستم یادگیری هوش مصنوعی تازه باعث شده تا گیم پلی فیفا 23 تغییرات زیادی نسبت به قبل داشته باشد. امکانات بیشتری نسبت به قبل از طریق این دو تکنولوژی به مجموعه فیفا افزوده شده است. یکی از نکات مهم فیفا 23 این است که هیچگاه دو بازی فوتبال مشابه یکدیگر نخواهد بود. به همین دلیل استراتژی ثابت در این بازی اثر نخواهد کرد.

تکنیک های هر بازیکن با فرد دیگر متفاوت بوده و انیمیشن بخش بانوان نیز به طور کامل از نو طراحی شده است. به همین دلیل نسبت به قبل طبیعی تر هستند. حتی با این دو تکنولوژی تازه حرکات افراد که پای چپ هستند هم به طور کامل با افراد پای راست فرق دارد. به همین دلیل فیفا 23 از همیشه واقعی تر شده است.

انیمیشن های بیشتر باعث می شود کنترل کاربران روی بازیکنان بیشتر شود. به همین دلیل گیم پلی بازی از همیشه عمیق تر است. شوت کردن دیگر مثل گذشته تنها با فشردن یک دکمه ساده نیست. بلکه کاربران باید با دقت و حساب شده توپ خود را شوت کنند. اگر کاربران این کار را دقیق انجام دهند، گل های بسیار زیبایی را به ثمر خواهند رساند.

انیمیشن های تازه باعث شده تا دفاع کردن هم از همیشه لذت بخش تر شود. حال شما می توانید حرکاتی را انجام دهید که در گذشته توانایی انجام آن وجود نداشت. همانطور که شوت زدن پیچیده تر شده، دفاع کردن هم دقیق تر شده است. با اینکار حرکات شما در بازی به شدت واقعی بوده و می توانید بهتر از همیشه دفاع کنید.

الکترونیک آرتز تمام تلاش خود را کرده تا فیفا 23 یک بازی تکرار نباشد. به همین دلیل تکنولوژی های تازهی در این بازی به کار برده است. فیفا 23 از همیشه واقعی تر شده است. حال این بحث پیش می آید که آیا این واقعی شدن به نفع این مجموعه است یا نه. باید صبر کرد و دید که پس از عرضه نظر کاربران در مورد فیفا 23 چگونه خواهد بود. بازی فیفا 23 در تاریخ 8 مهر (30 سپتامبر) برای کنسول های نسل 9 به همراه کامپیوتر و سوییچ عرضه خواهد شد. البته طبق چیزی که گفته شد نسخه سوییچ تغییر زیادی نسبت به قبل نداشته است.

منبع: Blog.Playstation.com

منبع: دیجیکالا مگ
انتشار: 11 مرداد 1401 بروزرسانی: 11 مرداد 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2236

به "سیستم تازه موشن کپچر فیفا 23 این بازی را از همیشه واقعی تر می کند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سیستم تازه موشن کپچر فیفا 23 این بازی را از همیشه واقعی تر می کند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید