شماره گذاری آزمایشی خودروها ازطریق اینترنت از هفته آینده، جمع آوری قبوض جریمه و کاغذهای کروکی

به گزارش بالیو، رئیس پلیس راهور ناجا از شماره گذاری آزمایشی خودروها به وسیله فضای مجازی و اینترنت از هفته آینده در دو مرکز تهران خبرداد و همچنین گفت: در آینده ای نزدیک، قبض جریمه و حتی با توافقی که با بیمه مرکزی صورت گرفته کاغذهای کروکی هم جمع می گردد.

شماره گذاری آزمایشی خودروها ازطریق اینترنت از هفته آینده، جمع آوری قبوض جریمه و کاغذهای کروکی

به گزارش بالیو به نقل از ایسنا، سردار سید کمال هادیانفر در ملاقات با استاندار سمنان با بیان این که 35 میلیون وسیله نقلیه در سطح کشور در راه ها و معابر شهری تردد می نمایند، اظهار کرد: به عبارتی 80 میلیون ایرانی کاربر ترافیک هستند و به نوعی با این موضوع ارتباط دارند.

وی با بیان اینکه در آنالیز های همه جانبه و علمی معین شده که هر جان باخته سوانح رانندگی و تصادفات رقمی معادل 5/2 میلیارد تومان هزینه مستقیم و غیرمستقیم برجای می گذارد، اضافه کرد: این جدای از هزینه های غیرمادی، مسائل و گرفتاری های ناشی از تصادفات و سوانح رانندگی است که خانواده ها با آن روبرو می شوند.

سردار هادیانفر ادامه داد: از سال 85 تا سرانجام سال 95 یک موج کاهشی در وقوع تصادفات در کشور به وجود آمد اما در سال 96 این فرایند متوقف شد و تصادفات 1/2 درصد افزایش یافت و در سال 97 نیز با رشد 1/7 درصدی روبرو بودیم.

وی گفت: اما تا آخر بهمن ماه سال گذشته شمار جان باختگان 1/4 درصد و مجروحان 7 درصد کاهش یافت و فرایند افزایشی سوانح متوقف و وارد فرایند کاهشی شدیم.

این مقام ارشد ناجا با اشاره به اینکه کاهش تصادفات از جمله دغدغه های تمام مسئولان کشور به ویژه رهبر معظم انقلاب به شمار می رود، گفت: رهنمودها و تاکیدات معظم له در این خصوص را با جدیت دنبال می کنیم.

سردار هادیانفر به راه اندازی و فعال شدن کمیسیون ایمنی راه ها در سطح کشور و استان ها اشاره و گفت: نقش و مدیریت استانداران در برگزاری و پیگیری مصوبات این کمیسیون، کاهش سوانح و ارتقاء فرهنگ ترافیک، بسیار مهم است.

وی در ادامه سخنانش از کاهش حوادث و تصادفات ترافیکی، تحول سیستمی، توسعه انضباط ترافیکی و هوشمندسازی به عنوان چهار هدف اصلی نام برد که در شورای راهبری ترافیک کشور تعریف شده است.

جمع آوری قبض جریمه و کاغذهای کروکی در آینده ای نزدیک

سردار هادیانفر درباره کاهش حوادث و تصادفات ترافیکی، گفت: در امسال کاهش 1900 جان باخته را در دستور کار قرارداده ایم و بر روی این هدف برنامه ها و فعالیت های خود را متمرکز نموده ایم.

رئیس پلیس راهور ناجا با اشاره به توسعه انضباط ترافیکی که شامل مواردی مانند بستن کمربند ایمنی، استفاده موتورسیکلت سواران و ترک نشینان آن از کلاه ایمنی، حرکت در بین خطوط، رعایت قوانین از سوی عابران پیاده و...، اعلام کرد: سمنان یکی از بهترین استان های کشور در این زمینه به شمار می رود و مستعد برای این بخش است.

سردار هادیانفر در مورد هوشمندسازی نیز به استفاده از دست افزارهای جدید از سوی ماموران پلیس راهور و راه در سطح کشور اشاره نمود و اضافه کرد: در آینده ای نزدیک، قبض جریمه و حتی با توافقی که با بیمه مرکزی صورت گرفته کاغذهای کروکی هم جمع می گردد.

شروع شماره گذاری آزمایشی خودروها به وسیله فضای مجازی و اینترنت از هفته آینده در دو مرکز در تهران از دیگر مواردی بود که سردار هادیانفر در راستای هوشمندسازی فعالیت های پلیس راهور به آن اشاره نمود.

وی با تاکید بر دریافت خدمات مرتبط با ماموریت های پلیس راهور از بستر اینترنت، اضافه کرد: با نصب دوربین های هوشمند ثابت با همکاری شهرداری ها برای برخورد با خودروهای متخلف و نظارت بر ترافیک شهری، اعمال قانون نیز به صورت سیستمی و هوشمند اتفاق می افتد و از حضور فیزیکی ماموران پلیس راهور و راه کاسته می گردد.

5300 نقطه حادثه خیز در کشور

رئیس پلیس راهور ناجا با بیان اینکه در سطح کشور 5300 نقطه حادثه خیز وجوددارد، گفت: 3 هزار و 200 مورد آن در راه ها و مابقی در معابر شهری است.

براساس گزارش سایت پلیس، این مقام ارشد انتظامی اضافه کرد: 82 درصد مرگ و میر در سوانح رانندگی ناشی از چهار عامل اصلی تصادفات یعنی سرعت غیرمجاز، خستگی و خواب آلودگی، عدم توجه به جلو ناشی از استفاده از تلفن همراه پشت فرمان و سبقت غیرمجاز است.

رئیس پلیس راهور ناجا گفت: 62 درصد فوتی ها در کشور مربوط به 30 کیلومتری شهرها چه در مبدا و چه در مقصد می گردد که در این رابطه با کوتاهی هایی از سوی وزارت راه و شهرداری ها روبرو هستیم.

شروع نظارت پهپادی پلیس بر ترافیک جاده ها در جهت تهران - مشهد

سردارهادیانفر رئیس پلیس راهور ناجا در حاشیه افتتاح مرکز کنترل این طرح در مقر پلیس راه استان سمنان نیز اظهار کرد: استفاده از فناوری هوایی پایش تصویری با هدف نظارت بر تخلفات حادثه ساز نظیر سرعت و سبقت غیرمجاز، حرکات خطرناک رانندگان متخلف و نیز آنالیز دقیق موقعیت و ابعاد حوادث جاده ای از امروز در کشور شروعشد.

وی اضافه کرد: پهپادهای به کار گرفته شده در این طرح، قابلیت 12 ساعت پرواز مستمر در جهت 300 کیلومتری رفت و برگشت را دارا هستند و با ارسال تصویر از ارتفاع های مختلف محل وقوع تخلف یا حادثه، ظرف چند دقیقه امکان مدیریت و عملیات دقیق و سریع را به پلیس می دهند.

وی با اشاره به اجرای آزمایشی این طرح در اربعین سال گذشته در جهت مهران به ایلام و بالعکس، گفت: مرحله عملیاتی این طرح نیز از امروز در استان سمنان شروعشد.

این مقام ارشد انتظامی، طولانی ترین جهت جاده ای تشرف به حرم امام رضا(علیه السلام) را محور استان سمنان عنوان و تاکیدکرد: پیشگیری از سوانح و حوادث رانندگی در این محور پرتردد را با جدیت تمام دنبال خواهیم کرد.

رئیس پلیس راهور ناجا توضیح داد: تا سرانجام امسال جهت شمال به جنوب استان های فارس، کرمان، سیستان و بلوچستان و همچنین 4 محور پرتردد استان های شمالی کشور تحت پوشش این سامانه جدید نظارتی قرارمی گیرند.

منبع: جام جم آنلاین
انتشار: 18 مرداد 1399 بروزرسانی: 18 مرداد 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1178

به "شماره گذاری آزمایشی خودروها ازطریق اینترنت از هفته آینده، جمع آوری قبوض جریمه و کاغذهای کروکی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "شماره گذاری آزمایشی خودروها ازطریق اینترنت از هفته آینده، جمع آوری قبوض جریمه و کاغذهای کروکی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید