مجازات کیفری نقض قرنطینه در روسیه؛ تعداد مبتلایان به کرونا از 2 هزار نفر گذشت

به گزارش بالیو، با ثبت 500 مورد جدید آلودگی، تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه به 2337 نفر افزایش یافت، 17 نفر جان باخته و 121 نفر بهبود یافته اند و دومای روسیه هم قانون مجازات کیفری برای نقض قرنطینه اعلام شده را تصویب کرد.

مجازات کیفری نقض قرنطینه در روسیه؛ تعداد مبتلایان به کرونا از 2 هزار نفر گذشت

همراه دور زمین باشید و با تور روسیه ارزان از کاخ کرملین دیدن کنید و در شهرهای زیبای مسکو و سوچی گشتی بزنید و خاطرات زیبایی برای خود رقم بزنید.

به گزارش گروه بین الملل بالیو به نقل از خبرگزاری تاس، ستاد عملیاتی پیشگیری و کنترل شیوع ویروس کرونا در روسیه امروز گزارش داد که تعداد مبتلایان به کرونا در این کشور تنها طی 24 گذشته 500 نفر افزایش یافته و اکنون به 2337 نفر رسیده است.

طبق اطلاعات این ستاد، در فدراسیون روسیه ، در مجموع تا به امروز 2337 مورد بیماری عفونت ویروس جدید کرونا در 73 منطقه از کشور ثبت شده است. طی روز گذشته 55 نفر بعد از بهبودی مرخص شده اند و بطور کلی 121 نفر در کل دوره شیوع این بیماری بهبود یافته اند.

طی 24 ساعت گذشته هشت مورد مرگ ناشی از کرونا در سراسر کشور ثبت شده است و بدین ترتیب در کل دوره ، 17 نفر جان خود را از دست داده اند.

مقامات شهرداری مسکو هم اعلام کردند که 42 نفر دیگر پس از معالجه بیماری کرونا از بیمارستان های پایتخت مرخص شدند و بدین ترتیب تعداد کل بیماران بهبود یافته در پایتخت به 70 نفر رسید.

بیش از 200 هزار نفر در روسیه تحت نظارت پزشکی هستند

علاوه بر این، در روسیه بیش از 201 هزار نفر به دلیل مشکوک بودن به آلودگی به ویروس کرونا، تحت نظارت پزشکی قرار دارند.

بر اساس این اطلاعات، در دوره زمانی سال 2020 ، در مجموع 315609 نفر در روسیه تحت نظارت پزشکی قرار داشتند و در تاریخ 30 مارس (11 فروردین) تعداد افراد تحت مراقبت پزشکی 201.623 نفر بود.

در مجموع از ابتدای امسال میلادی تا 30 مارس، بیش از 5 میلیون نفر مورد آنالیز قرار گرفته ا ند. 535 نفر با علائم بیماری عفونی شناسایی شده و در همه موارد ، اقدامات لازم برای جلوگیری از گسترش این عفونت انجام گرفته است.

تصویب قانون مجازات کیفری برای افراد ناقض قرنطینه مربوط به کرونا

دومای دولتی روسیه امروز، 31 مارس (12 فروردین ماه)، در قرائت سوم، لایحه مجازات کیفری در مورد موارد نقض قرنطینه را به صورت نهایی تصویب کرد.

بر اساس قانون مصوبه، اگر عدم رعایت قوانین بهداشتی و اپیدمیولوژیک منجر به فوت دو یا چند نفر به وسیله سهل انگاری گردد ، پیشنهاد شده که مجازات حبس تا هفت سال برای فرد خاطی مقرر گردد. جریمه های نقدی نقض قوانین قرنطیه هم می توانند تا 2 میلیون روبل برسند.

اصلاحیه ای هم در رابطه با مجازات کیفری برای پخش اخبار جعلی درباره شرایط شیوع ویروس کرونا در روسیه ارائه شده است.

منبع: خبرگزاری تسنیم
انتشار: 30 اردیبهشت 1399 بروزرسانی: 30 اردیبهشت 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1022

به "مجازات کیفری نقض قرنطینه در روسیه؛ تعداد مبتلایان به کرونا از 2 هزار نفر گذشت" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "مجازات کیفری نقض قرنطینه در روسیه؛ تعداد مبتلایان به کرونا از 2 هزار نفر گذشت"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید