موج جدید بارشی اواخر امشب وارد مازندران می شود

به گزارش بالیو، ساری - خبرنگاران - اداره کل هواشناسی استان مازندران اعلام نمود که موج جدید بارشی اواخر امشب وارد این استان می شود که تا فردا دوشنبه در این استان باقی می ماند و اکثر نقاط مازندران تحت تاثیر این سامانه قرار می گیرد.

موج جدید بارشی اواخر امشب وارد مازندران می شود

به گزارش خبرنگار بالیو، مازندران طی یکماه اخیر شاهد ورود چند سامانه بارشی بود که این سامانه ها باعث بروز 2 سیلاب یکی در تاریخ 27 اسفند پارسال و دیگری در تاریخ 12 فروردین امسال شد که بیشتر از یک هزار و 300 میلیارد تومان به بخش های مختلف استان خسارت زد.

رئیس گروه پیش بینی اداره کل هواشناسی مازندران روز یکشنبه به خبرنگار بالیو گفت: سامانه بارشی نسبتا ضعیفی از روز گذشته وارد مازندران شد که این سامانه باعث بروز بارش های پراکنده در استان شده و این بارش ها همچنان نیز ادامه دارد.

اصغر بسطامی اضافه نمود: سامانه جدید بارشی دیگر از اواخر امشب وارد مازندران می شود و تا فردا در این استان می ماند که این سامانه با سامانه قبلی که از دیروز وارد شده تفاوت هایی دارد.

وی ادامه داد: سامانه جدید با بارش های گسترده همراه است و اکثر مناطق مازندران تحت تاثیر این بارش ها قرار می گیرند.

رئیس پیش بینی هواشناسی مازندران همچنین مقدار بارش این سامانه را بیشتر اعلام کرد و ادامه داد: همچنین پیش بینی می شود میزان بارندگی ها در ارتفاعات بیشتر از مناطق جلگه ای باشد.

وی گفت: با توجه به این شرایط جاری شدن روان آب، سیلابی شدن رودخانه ها، رانش زمین و ریزش سنگ در محورهای کوهستانی پیامدهای مورد انتظار با ورود این سامانه است.

بسطامی در خصوص میزان بارش های اخیر در مازندران گفت که در سیلاب نخست مازندران، از بعداز ظهر 26 اسفند تا 28 اسفند پارسال در نیمه شرقی استان 120 تا 192 میلی متر باران ثبت شد و در نیمه غربی در این مدت 15 تا 87 میلی متر باران بارید.

وی ادامه داد : همچنین در این ایام در کیاسر و آلاشت به ترتیب 82 و 77 سانتی متر بارش برف ثبت شد.

به گفته بسطامی از شنبه شب، دهم فروردین تا اواخر وقت 12 فروردین امسال که زمان سیلاب دوم در مازندران بود در نیمه غربی 50 تا 65 میلی متر و در نیمه شرقی 10 تا 33 میلی متر باران بارید.

مدیرکل مدیریت بحران استاندار مازندران نیز در خصوص ورود سامانه جدید بارشی به استان و آمادگی نیروهای امدادی به خبرنگار بالیو گفت: مازندران که جز استان نخست در زمینه وقوع سیلاب های اخیر در کشور بود از 26 اسفند پارسال تاکنون درگیر این مساله است.

علی اصغر احمدی اضافه نمود : تمامی نیروهای امدادی مازندران از آن تاریخ تاکنون در حالت آماده باش قرار دارند و همچنان مشغول خدمات رسانی به مردم و سیل زدگان هستند.

2096/1899

منبع: ایرنا
انتشار: 12 تیر 1398 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 191

به "موج جدید بارشی اواخر امشب وارد مازندران می شود" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "موج جدید بارشی اواخر امشب وارد مازندران می شود"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید