ناگفته های بازیگر بچه مهندس؛ از کشتن جواد جوادی تا پیشنهادی جالب به او

به گزارش بالیو، تسنیم/ سهند جاهدی بازیگر بچه مهندس می گوید جواد جوادی شخصیت محبوبش نیست و میان او و بهروز احتمالا بهروز را انتخاب خواهد کرد.

ناگفته های بازیگر بچه مهندس؛ از کشتن جواد جوادی تا پیشنهادی جالب به او

بخش هایی از صحبت های عوامل بچه مهندس را مرور می کنیم.

* آقای جاهدی، شوخی ای که با شما در فضای هم شد همه بر سرِ آن سکانس پایانی و آب خوردن های شما در هواپیما بود؛ چطور این اتفاق آن قدر جالب از آب درآمد؟

شرایط سختی بود؛ تمام این ها هر برداشت سه چهار بار می رفتیم و در همه آن برداشت ها، آب می خوردم و از یک جایی به بعد سخت شده بود. از دوران کودکی هر کاری را که باید اتفاق بیفتد خودم باید انجام بدهم؛ آن جایی که پرت شدم خودم بود از دیوار بالا رفتم خودم بودم.

* چقدر در عالم واقعیت و اطراف خودتان، چنین رفاقت هایی را که در سریال با جواد به تصویر کشیده شد داشتید؟

اتسمفر و محل زندگی ام خیلی به این نشان دادن رفاقت در سریال، کمک کرد، چه بسا رفیق هایی در آن محله و منطقه بودند که به واسطه رفاقت ایجاب می کرد معتاد بشوند یا حتی به زندان بروند. خیلی خوب این چیزها را یاد گرفتم که رفاقت را با همه جزئیاتش زیرنظر داشته باشم.

* شما بچه مهندس را از ابتدا دنبال کرده بودید؟

من از بچه مهندس اول، پیشنهاد داشتم. جواد جوادی شخصیت محبوبم نیست، سوءتفاهم نشود انتخاب من نیست، شاید میان جواد جوادی و بهروز و یا جواد جوادی و آرش رستگاری؛ آن دو را انتخاب کنم.

* اگر نویسنده سریال بچه مهندس بودید فصل پنجم را چطور می نوشتید؟

من اگر جای آقای وارسته بودم جواد جوادی را از یک جایی به بعد می کشتم، خودم مدلم این است اتفاقات ساختارشکن را دوست دارم.

* آقای رهبری! به نظرشما که شخصیت اول داستان سریال را بازی کردید پیام تعیین بچه مهندس به جامعه چیست و چطور به این تداوم شخصیت پردازی رسیدید؟

سعی نکردم تقلید کنم. جواد جوادی یک سری تعیینه ها دارد. شخصیت اول سریال، چارچوب هایی دارد که نمی تواند از آن چارچوب ها خارج شود. من سعی نکردم جواد جوادی فصل سوم باشم و همواره دنبال این بودم یک چیزهایی از خودم اضافه کنم. خالق اصلی اش آقای وارسته است، در آن شکی نیست.

هیچ بازیگری نمی تواند بگوید من باعث شدم جواد جوادی به اینجا برسد که الآن هست. هرکس چنین ادعایی کند همان لحظه سقوط کرده و همان لحظه انگار به خودش تیر خلاص زده است. کارگردان و حتی تهیه کننده همه هم و غم خودش را گذاشت کار آبرومندی جمع شود.

بچه مهندس به نظر من یک پیام نداشت کنار داستان اصلی داستانک هایی داشت که هرکدام برای خودش پیامی داشتند اما یک اتفاق متمایزی نسبت به دیگر سریال های تلویزیونی در بچه مهندس وجود داشت که قابل توجه است. تا الآن 4 فصل ساخته شد برای این بود جواد جوادی از دل جامعه بیرون آمده است و یک شخصیت سفارشی نیست. کاراکتر محبوبی که صداقت دارد، از بطن جامعه بیرون می آید، نه پارتی بازی می کند و نه زدوبند دارد و نه رشوه می دهد؛ می جنگد تا نخبه شود.

* سکانسی که حال وهوای شما را تغییر داد کدام سکانس بود؟

سکانسی بود که با بی بی داشتم متوجه می شود جواد، تومور دارد، یا سکانسی که در حرم امام رضا(ع) بود با حضرت درددل می کنم خیلی به دلم نشست، همین الآن هم که روایت می کنم احساساتی می شوم، چون واقعاً از ته دلم با امام رضا(ع) صحبت کردم و به دلم نشست و مردم هم دوست داشتند.

* خانم جوادی؛ شما بفرمایید چقدر آقای کاوری از قامتِ بازیگری شان به شخصیت پردازی کاراکترهای بچه مهندس کمک کردند.

مرضیه مثل برخی از کاراکترهای دیگر، راکورد فصل قبل بود و تکلیفش روشن بود، خیلی نمی توانست کارگردان کار خاصی کند. روز اول که آمدیم برای تست گریم و لباس فصل چهارم، آقای کاوری به من گفت مرضیه را مریض بازی نکن! یک عاطفه و احساساتی در دلِ اقتدار و نخبه بودنش قرار بده!، واقعاً از حضور دو کارگردان (آقای غفاری و آقای کاوری) لذت بردم.

* کدام سکانس بچه مهندس برایتان شیرین بود؟

آن سکانسی که همه دور هم جمع شدیم، بهروز کیک می آورد و بعد از مدت ها این خانواده کنار هم قرار می گیرند و جشن برپا می کنند، برایم مجذوب کننده بود.

منبع: همگردی
انتشار: 23 تیر 1400 بروزرسانی: 23 تیر 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1832

به "ناگفته های بازیگر بچه مهندس؛ از کشتن جواد جوادی تا پیشنهادی جالب به او" امتیاز دهید

2 کاربر به "ناگفته های بازیگر بچه مهندس؛ از کشتن جواد جوادی تا پیشنهادی جالب به او" امتیاز داده اند | 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "ناگفته های بازیگر بچه مهندس؛ از کشتن جواد جوادی تا پیشنهادی جالب به او"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید