نشست مشترک مسئولان کمیته ملی المپیک با سفیر اندونزی برگزار گردید

به گزارش بالیو، جهت هماهنگی و حضور قدرتمندانه کاروان ورزشی کشورمان در بازی های آسیایی 2018، نشست مشترک مسئولان کمیته ملی المپیک با اوکتاوینو علیمودین سفیر اندونزی در محل کمیته برگزار گردید.

نشست مشترک مسئولان کمیته ملی المپیک با سفیر اندونزی برگزار گردید

برای دیدن زیباترین جزیره اندونزی با تور بالی همراه شوید.

به گزارش خبرنگاران و به نقل از روابط عمومی کمیته ملی المپیک، این نشست بعد از ظهر روز گذشته با حضور صالحی امیری رئیس، شاهرخ شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک، نصرالله سجادی سرپرست کاروان اعزامی به بازی های آسیایی، محمود خسروی وفا رئیس کمیته پارالمپیک و مشاور رئیس، اصغر رحیمی رئیس مرکز نظارت بر تیم های ملی، شریعتی نماینده وزارت امور خارجه و خانم اسلامیان مدیر امور بین الملل کمیته برگزار گردید.

در ابتدای این نشست رئیس کمیته ملی المپیک ضمن خیر مقدم به سفیر اندونزی ابراز امیدواری کرد تا طرفین بتوانند با همکاری و انتقال تجربیات، تعامل خوبی در زمینه ورزش، بخصوص بازیهای آسیایی جاکارتا داشته باشند.

صالحی امیری ادامه داد: بدون تردید میزبانی یک کشور اسلامی برای بازیهای آسیایی ارزشمند بوده و تمام کوشش ما اینست که بتوانیم ضمن اعزام کاروانی آماده، همکاری خوبی هم با میزبان بازیها داشته باشیم.

وی توضیح داد:خوشبختانه تعامل و همکاری خوبی بین کمیته ملی المپیک، وزارت ورزش و فدراسیون های ورزشی برای اعزام کاروانی قدرتمند به این بازیها وجود دارد و امیدواریم میزبان و مسئولان برگزاری رقابتها نیز همکاری و تعامل خوبی با ما در اعزام هر چه بهتر و راحت تر کاروان ورزشی ایران چه قبل از اعزام، چه بهنگام حضور کاروان در این رقابتها داشته باشند.

در ادامه نشست نصراله سجادی عنوان داشت: در ابتدا از حضور سفیر کشور اندونزی در این نشست تشکر می کنم و بعنوان سرپرست کاروان اعزامی جمهوری اسلامی ایران اشاره کنم که کمیته ملی المپیک با مسئولان برگزاری رقابتها ارتباط و هماهنگی خوبی دارد البته در بعضی تصمیم گیریها از سوی کمیته برگزاری بازیها، کندیهایی دیده می گردد که با توجه به وسعت و حجم کار این امر طبیعی به نظر می رسد.

سرپرست کاروان ورزشی اعزامی کشورمان به بازیهای آسیایی جاکارتا ادامه داد: پیش بینی می کنیم بیش از 650 ورزشکار، مربی،کادر سرپرستی، پزشک و همراه از کشورمان در بازی های آسیایی اندونزی حضور یابند لذا اگر چه آی دی کارت بازیها حکم ویزا را دارد ولی با توجه به رفت و آمدهای لازم برای اعزام کاروان ورزشی تقاضا داریم در صدور مدت دار ویزا سهولت و سرعت بیشتری انجام پذیرد تا در این زمینه نگرانی نداشته باشیم و تسهیلات لازم در این زمینه قائل شوید.

سجادی خاطر نشان کرد: اخبار رسیده حاکی از آن است که بیماری دیفتری در بعضی نقاط این کشور وجود دارد که نمی دانیم فعلا در چه وضعیتی است ولی بدون تردید مسئولان برگزاری رقابت ها، تمهیدات لازم را در این زمینه با توجه به حضور ورزشکاران دیگر کشورهای اندیشیده اند تا دغدغه خاطری برای سلامت ورزشکاران و کاروان اعزامی نداشته باشیم.

سپس شهنازی دبیر کل کمیته ملی المپیک توضیح داد: بدون تردید با توجه به کوششهایی که صورت می پذیرد کشور اندونزی میزبان خوبی برای این بازیها خواهد بود ولی یکی دو حادثه تروریستی در گذشته ممکن است دغدغه خاطر هایی برای امنیت کاروان ورزشی کشورها ایجاد کند که قطعا در این زمینه از سوی میزبان تهمیدات لازم اندیشیده شده است.

دبیر کل کمیته ملی المپیک ضمن تاکید بر همکاری هر چه بیشتر سفارت اندونزی با کمیته ملی المپیک خواهان تهیه گزارشی در مورد اقدانهای امنیتی میزبان برای کنترل بازیها شد.

محمود خسروی وفا رئیس کمیته ملی پارالمپیک و مشاور دکتر صالحی امیری هم ضمن اشاره به این موضوع که در هفت دوره بازیهای آسیایی و المپیک حضور داشت گفت:میزبانی بازیهای آسیایی کار بزرگ و سنگینی است و در اندونزی قطعا شاهد برگزاری رقابتهای خوبی خواهیم بود اما یکی از دغدغه های ما در پارالمپیک انتقال اطلاعات از سوی میزبان به کمیته پارالمپیک ایران است که بسیار کند انجام می گردد و تسریع در آن از سوی کمیته برگزاری به ما یاری بسیاری در روند ثبت نام و دیگر کارهای لازم خواهد داشت.

وی ادامه داد: بیش از 400 نفر از ایران در بازی های پارالمپیک آسیایی حضور خواهند داشت و بالطبع برای همراهان و مسئولان حاضر در این بازیها جهت رفت و آمد احتیاج به صدور مدت دار و سریع ویزا داریم که امیدواریم در این زمینه تمهیدات لازم اندیشیده شده باشد.

سپس حسین آقا زمانی رئیس گروه ورزش شبکه 3 سیما و حسین ذکایی دبیر شورای هماهنگی ورزش صدا و سیما به بیان بعضی مسائل و دغدغه های خود در مورد اسکان خبرنگاران، حمل و نقل، دسترسی آسان و سریع به اینترنت و دیگر تسهیلات خبری و تصویری برای پوشش مطلوب این رقابتها از سوی خبرنگاران و تصویر برداران پرداختند و عنوان داشتند متاسفانه در این زمینه اطلاعات و امکانات کاملی در دست نبوده و نگرانیهای وجود دارد.

اوکتاوینو علیمودین سفیر اندونزی توضیح داد: برگزاری چنین نشستی از سوی کمیته ملی المپیک نشان از توجه شما در اعزام کاروانی بدون دغدغه به این بازیها دارد. به شخصه شناخت خوبی از ورزش ایران داشته و حتی در بعضی مراسمات ورزشی شما که از بنده دعوت می گردد حضور دارم و می دانم که در راه تدارک کاروانی قدرتمند برای اعزام به بازیهای آسیایی جاکارتا هستید و حتی ارزیابی ما اینست که کاروان ورزشی ایران در 18 رشته ورزشی مدال آوری داشته باشد.

وی ادامه داد: برای میزبانی مطلوب این رقابتها مسابقات آزمایشی تست ایونت را بنحو مطلوب در رشته های مختلف همچون کشتی و وزنه برداری که جزو رشته های مدال آور شما است برگزار کردیم تا بتوانیم بعضی ضعف ها و ایرادات خودمان را در برگزاری هر چه بهتر بازیها و یا امکانات سالن رفع کنیم.

سفیر اندونزی توضیح داد :در مورد شیوع بیماری دیفتری باید بگویم این بیماری در شهرهایی بغیر از جاکارتا و پالمبانگ بوده که کنترل شده است البته می توان با واکسیناسیون ورزشکاران و مسئولان اعزامی، پیش بینها و اقدامات لازم را داشته باشید.

اوکتاوینو علیمودین توضیح داد:در مورد دغدغه اصحاب رسانه باید بگویم طی 3 تا 4 هفته آینده قرار است در این زمینه از سوی مسئولان برگزاری رقابتها با نمایندگان و مسئولان رسانه های کشورهای آسیایی جهت هماهنگی و آگاهی لازم نشستی داشته باشیم و قطعا حضور شما در این نشست و بیان دغدغه ها و احتیاجهایتان باعث رفع شدن آن در زمان برگزاری رقابتها خواهد شد. البته در مورد اسکان باید اعلام کنم هتل ها زیادی در کنار استادیومای برگزاری رقابتها وجود دارد و دغدغه حمل و نقل برای استادیوم اصلی را نداشته باشید چرا که برنامه های لازم در این زمینه اندیشیده شده است.

سفیر اندونزی در مورد امنیت حاکم در جریان برگزاری رقابتها ابراز داشت: کار گروه ویژه ای در این زمینه از ماه ها قبل تشکیل و نگرانی وجود ندارد و تمهیدات لازم اندیشیده شده است همچنین از اعلام آمادگی کمیته ملی المپیک در همکاری با مسئولان برگزاری رقابتهای قدر دانی می نمایم و به شخصه تمامی دغدغه خاطرهایتان را به کمیته برگزاری رقابتها انتقال خواهم داد و سفارت اندونزی همه نوع همکاری با کاروان اعزامی ایران خواهد داشت.

در سرانجام این نشست رئیس کمیته ملی المپیک ابراز داشت: بدون تردید تمام کوشش کشور اندونزی که از تجربه میزبانی بازیهای کشورهای اسلامی نیز برخودردار است میزبانی مطلوب این رقابتها است،بخصوص که میزبانی رقابتها از سوی یک کشور اسلامی برایمان ارزشمند است و در این زمینه می توانند بر روی حمایتهای کمیته ملی المپیک ایران حساب نمایند و امیدواریم در آینده نشست مشترک دیگری نیز قبل از اعزام کاروان جمهوری اسلامی ایران به بازیهای آسیایی جاکارتا داشته باشیم.

منبع: تسنیم
انتشار: 12 آبان 1398 بروزرسانی: 18 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 494

به "نشست مشترک مسئولان کمیته ملی المپیک با سفیر اندونزی برگزار گردید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نشست مشترک مسئولان کمیته ملی المپیک با سفیر اندونزی برگزار گردید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید