هدف از تجمع های ضدچینی ایجاد بی ثباتی در قزاقستان است

به گزارش بالیو، رئیس جمهور قزاقستان نسبت به تجمع های اعتراضی ضدچینی واکنش نشان داد و گفت: آنها بخشی از بازی های ژئوپلیتیک است.

هدف از تجمع های ضدچینی ایجاد بی ثباتی در قزاقستان است

با تور چین سفری فراموش نشدنی را تجربه کنید.

به گزارش خبرنگار بالیو در بیشکک، قاسم تاکایف رئیس جمهور قزاقستان در نشست شورای ملی اعتماد اجتماعی با اشاره به تجمع های ضدچینی اخیر گفت: مردم نباید دروغ دشمنان را باور نمایند و قصد استفاده از نگرانی و احساسات وطن پرستی مردم برای رسیدن به اهداف شخصی را دارند.

وی گفت: شایعاتی درباره تأسیس 55 کارخانه توسط چین در قزاقستان و ورود تعداد زیادی چینی گسترش یافته اما مردم نباید به آنها توجه نمایند.

تاکایف توضیح داد: عاملان چنین اقداماتی دشمنان هستند و به دنبال اهداف شخصی می گردند.

رئیس جمهور خاطر نشان کرد: این بخشی از بازی های ژئوپلیتیکی است و برنامه اصلی آنها از بین بردن وحدت مردم و ایجاد بی ثباتی در قزاقستان می باشد.

این مقام گفت: مردم قزاقستان باهوش هستند و دولت باید به وسیله گفت وگو تمام مسائل موجود را حل نماید ضمن اینکه بار دیگر تأکید می کنم که زمین های قزاق در اختیار خارجی ها قرار نخواهد گرفت.

تاکایف توضیح داد: البته بدون اجرای پروژه های خارجی کشور توسعه نمی یابد و ما به دستاوردهای امروز با استفاده از سرمایه گذاران ژاپنی، مالزیایی و کره جنوبی رسیدیم.

شایان ذکر است که در تاریخ چهارم سپتامبر امسال در منطقه جانی ازن استان منگیزتائو تجمع اعتراضی با حضور بیش از 100 نفر برگزار گردید که حضار تقاضای توقف 55 پروژه صنعتی با سرمایه چین را مطرح کردند.

2 روز بعد تجمع اعتراضی در شهر آلماتی برگزار گردید.

دولت رسما اطلاعات مربوط به 55 پروژه چینی را شایعه خوانده است.

انتهای پیغام/.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 25 شهریور 1398 بروزرسانی: 6 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 336

به "هدف از تجمع های ضدچینی ایجاد بی ثباتی در قزاقستان است" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "هدف از تجمع های ضدچینی ایجاد بی ثباتی در قزاقستان است"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید