پرستار مجازی گوگل برای نگهداری از بچه ها

به گزارش بالیو به نقل از ایونینگ استاندارد، محققان گوگل مشغول توسعه سیستم رادار خانگی هستند که می تواند علائم حیاتی افراد خانه را رصد کند و در صورتیکه آنها به یاری احتیاج داشته باشند، پیغام هشداری بفرستد.

پرستار مجازی گوگل برای نگهداری از بچه ها

دستگاه های گوگل که به چنین سیستمی مجهز می شوند، نه تنها می توانند مکان بزرگسالان و بچه ها در خانه را به دقت ردیابی نمایند، بلکه حساسیت بیشتری دارند تا ریتم ضربان قلب را نیز رصد نمایند.

طبق پیش بینی گوگل چنین سیستمی می تواند علائم حیاتی نوزاد را هنگامیکه در گهواره قرار گرفته است ردیابی کند.

طبق اسناد منتشر شده اگر تغییری در علائم حیاتی رصد گردد، پیغام هشداری به صدا در می آید. این سیستم نیز با ارسال پیغامک والدین را مطلع می نماید.

در متن اسناد آمده است: اگر نوزاد برای تنفس دچار مشکل گردد، از خواب بیدار گردد یا از گهواره اش خارج گردد، دستگاه هوشمند به والدین هشدار می دهد.

طرح رادار خانگی گوگل به عنوان یک فناوری کودک محور ثبت شده که شامل یک پرستار مجازی مجهز به هوش مصنوعی است و می تواند در اتاق را به روی کودک قفل کند. همچنین این سیستم طوری برنامه ریزی شده تا شیطنت های او را ردیابی و هشدار دیجیتالی ارسال کند.

به نظر می رسد آخرین اختراع گوگل نوعی رادار داپلر مینیاتوری باشد که هم اکنون در بیمارستان ها به عنوان روشی غیر تهاجمی برای کنترل تنفس و ضربان قلبی بیماران استفاده می گردد. رادار داپلر با استفاده از آنتن ها تغییرات در اشعه های میکروویو را ردیابی می نماید.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 8 مهر 1399 بروزرسانی: 8 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1283

به "پرستار مجازی گوگل برای نگهداری از بچه ها" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "پرستار مجازی گوگل برای نگهداری از بچه ها"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید