سلامتی و پزشکی

منع آمد و شد در ترکیه به پایان رسید

ایسنا نوشت: ترکیه شب گذشته ممنوعیت تردد در 31 استان را که به دلیل مقابله با کرونا اعمال شده بود لغو کرد.

16 خرداد 1399

خبرنگاران مسئولیت اجتماعی شهرداری ها در روزهای کرونایی بر پایه میز خدمت الکترونیک

شهرکرد-خبرنگاران- شهرداری ها برای کاهش حضور فیزیکی مراجعه کنندگان در روزهایی که کرونا شایع شده است، مسئولیتی دارند و یکی از مسئولیت های اجتماعی آنان فراهم کردن زیرساخت های ارائه خدمات الکترونیکی در قالب میز خدمت الکترونیک است، که اکنون مسئولان برخی...

15 خرداد 1399

رونمایی اپل از ماسک محافظ صورت در مقابله با کرونا

شرکت اپل برای مقابله با کرونا و کمک به کارکنان سلامت دست به تولید ماسک های محافظ صورت کرده است.

12 خرداد 1399

طرح ایجاد بانک سلولی اقوام مختلف ایرانی متوقف شد، لزوم تکمیل مجموعه های سلولی

مرکز ملی ذخایز ژنتیکی و زیستی ایران طرحی را در زمینه ایجاد بانک سلول های لنفوبلاستوئیدی از اقوام مختلف جمعیت ایرانی شروع کرد که به دلیل کافی نبودن بودجه و نیروی انسانی و با شروع تحریم های اقتصادی در نیمه راه متوقف شد.

12 خرداد 1399

تشریح فرآیند اصلاح اساس نامه و انتخابات فدراسیون توسط نبی

دبیرکل فدراسیون فوتبال می گوید اعضای مجمع عمومی این سازمان در سه مرحله درباره اصلاح و تصویب اساس نامه و مقررات انتخاباتی مشارکت فعال دارند.

10 خرداد 1399

بیانیه کمیته بین المللی المپیک در مورد بازنگری در شیوه نامه انتخابی المپیک توکیو

فدراسیون های بین المللی و فدراسیون های متبوع ملی و کمیسیون های ورزشی ملزم به رسیدن به تفاهم و توافق در مورد بهترین تصمیم در مورد تخصیص سهمیه المپیک هستند.

10 خرداد 1399

فرصت نامحدود فیفا برای اتمام لیگ ها ، لیگ نوزدهم در هر شرایطی تمام می گردد

فیفا تصمیم گرفته به لیگ ها زمان نامحدودی بدهد تا مسابقات فصل جاری به سرانجام برسد و موضوع انتخاب قهرمان لیگ نوزدهم از سوی سازمان لیگ منتفی است.

9 خرداد 1399

تحقیقات مشترک دانشگاه های مانیتوبای کانادا و علوم پزشکی شیراز برای علت یابی سرطان

شیراز - ایرنا - پژوهشگر و استادیار دانشگاه مانیتوبای کانادا گفت: این دانشگاه و دانشگاه علوم پزشکی شیراز در زمینه علت یابی و درمان بسیاری از بیماری ها از جمله سرطان همکاری و تحقیقات مشترک را شروع نموده اند.

9 خرداد 1399

خبرنگاران تصادف های نوروزی امسال در جاده های قم 73 درصد کاهش یافت

قم - خبرنگاران - رییس پلیس راه استان قم گفت: با توجه به شیوع بیماری کرونا و کمترشدن تردد، تصادف های محورهای برون شهری قم از 25 اسفندماه پارسال تا 15 فروردین ماه جاری نسبت به مدت زمان مشابه سال گذشته، 73 درصد کاهش یافته است.

3 خرداد 1399

تعطیلی عمومی در روسیه به مدت یک ماه تمدید شد

رئیس جمهور روسیه دستور تمدید یک ماهه تعطیلی عمومی سازمان های دولتی و کسب وکارهای خصوصی همراه با پرداخت حقوق به کارکنان آنها را صادر کرد.

2 خرداد 1399

شمار جانباختگان بیماری مهلک کرونا در فرانسه از مرز 4،000 تن گذشت

به گزارش خبرنگاران به نقل از رویترز، فرانسه در روز چهارشنبه 509 مورد مرگ جدید بر اثر ابتلا به کرونا را ثبت کرد و بدین ترتیب، شمار قربانیان این بیماری مهلک در این کشور اروپایی به رقم 4،032 تن رسید.

1 خرداد 1399

تلفات کرونا در آمریکا به بیش از 4000 نفر رسید

دانشگاه جانز هاپکینز می گوید تعداد موارد فوتی در آمریکا بر اثر ابتلا به کرونا از 4000 نفر گذشته است.

31 اردیبهشت 1399

ممکن است ایالات متحده با توجه به شیوع کرونا در دنیا در خصوص تحریم های ایران تجدید نظر کند

مایک پومپئو گفت که با توجه به شیوع ویروس کرونا در دنیا ممکن است ایالات متحده آمریکا در خصوص تحریم های اعمال شده بر ایران تجدید نظر کند.

31 اردیبهشت 1399

مجازات کیفری نقض قرنطینه در روسیه؛ تعداد مبتلایان به کرونا از 2 هزار نفر گذشت

با ثبت 500 مورد جدید آلودگی، تعداد مبتلایان به کرونا در روسیه به 2337 نفر افزایش یافت، 17 نفر جان باخته و 121 نفر بهبود یافته اند و دومای روسیه هم قانون مجازات کیفری برای نقض قرنطینه اعلام شده را تصویب کرد.

30 اردیبهشت 1399

ممنوعیت ورود به تفرجگاه های روستایی در روز طبیعت

خبرنگاران/لرستان مدیرکل منابع طبیعی و آبخیزداری لرستان گفت: جهت ورودی به پارک ها و تفرجگاه های روستایی در روز طبیعت ممنوع است.

30 اردیبهشت 1399

درمان ترس و روش های مقابله اصولی با ترس

ترس یک هیجان طبیعی است که از احتمال بروز آسیب خبر می دهد. در این مطلب ما با روش های درمان ترس های غیر اصولی و موهوم را بیان می کنیم.

30 اردیبهشت 1399

مرگ 442 نفر در یک روز بر اثر کرونا در اسپانیا

به گزارش خبرنگاران، پایگاه وردامترز که ثبت آمار ساعتی مبتلایان به ویروس کرونا در جهان را اعلام می کند، در تازه ترین آمار خود از افزایش آمار بیماران مبتلا به کرونا در اسپانیا به 56 هزار نفر خبر داد.

28 اردیبهشت 1399

خبرنگاران شش مورد مثبت به مجموع مبتلایان به کرونا در هرمزگان اضافه شد

بندرعباس- خبرنگاران- رییس دانشگاه علوم پزشکی هرمزگان گفت: از روز گذشته تا به امروز (نهم فروردین ماه) شش مورد مثبت جدید به مجموع مبتلایان به کرونا در استان اضافه شد.

27 اردیبهشت 1399

جهش تولید و سال مشخص تکلیف دانشگاه با خودش!

همانطور که آمار ها نشان میدهد شاخصه نیروی انسانی و تولیدات علمی در کشور و بسترسازی حضور شرکت های فناور در صنعت از شرایط قابل قبولی برخوردار است، اما آیا این شاخص ها در افزایش انگیزه مراکز صنعتی و غیرصنعتی برای همکاری با دانشگاه ها تاثیرگذار بوده است؟...

26 اردیبهشت 1399

اجرای طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا درخراسان رضوی از فردا

معاون سیاسی، امنیتی استانداری خراسان رضوی گفت: طرح کاهش زنجیره انتقال بیماری کرونا در خراسان رضوی از بامداد آدینه هشتم فروردین ماه جاری اجرا می گردد.

24 اردیبهشت 1399
تعداد: (156)