کسانی که کرونای چینی گرفته اند انگلیسی هم می گیرند؟

به گزارش بالیو، خبرنگاران : عضو کمیته علمی ستاد ملی مقابله با کرونا و متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری گفت: ویروس کرونا انگلیسی ریه فرد بیمار را سه روزه درگیر می نماید اما این شامل همه بیماران نمی گردد.

کسانی که کرونای چینی گرفته اند انگلیسی هم می گیرند؟

با ما همراه باشید و با تورهای چین از شگفت انگیزترین کشور دنیا دیدن کنید بر روی دیوار چین سلفی بگیرید، از قصر ممنوعه دیدن کنید و در خیابان شانگهای پیشرفته ترین آسیا قدم بزنید.

به گزارش به نقل از ایرنا، مسعود مردانی دوره نهفتگی کرونا بریتانیایی را سه تا 14 روز اعلام نمود و گفت: در اغلب موارد با ورود ویروس به بدن، علائم بیماری ظرف سه تا پنج روز خود را نمایان می نماید.

وی با تاکید بر اینکه، کرونا انگلیسی معادلات درمانی را به هم زده است، اضافه کرد: سرعت انتقال این ویروس به بدن فرد به سرعت انجام می گردد و در برخی از بیماران سریع به ریه منتقل می گردد.

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری بیان نمود: بنده بیماری داشتم که سه روزه ریه اش درگیر ویروس شده است، لذا اگر از بین اعضای خانواده چندین نفر دچار این بیماری شده اند، باید احتمال بریتانیایی بودن این ویروس را داد.

وی ادامه داد: به همین علت اخیرا گروهی از افراد که دورهمی یا مراسمی را برگزار نموده اند، ویروس به سرعت به همه افراد منتقل شده است.

مردانی همچنین تاکید نمود: انجام تست پی سی آر برای تشخیص ویروس انگلیسی کافی نیست و مراکز مرجع که از توانایی دسته بندی ویروس برخوردارند؛ می توانند این ویروس را به درستی تشخیص دهند.

وی اضافه کرد: خیلی از کشورها ممکن است امکانات تشخیص کروموزومی و ژنتیکی این ویروس را نداشته باشند اما خوشبختانه در ایران توانایی شناسایی این ویروس با تست پی سی آر وجود دارد.

آیا کسانی که کرونای چینی گرفته اند انگلیسی هم می گیرند؟

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری در مورد اینکه آیا کسانی که کرونای چینی گرفته اند به کرونای انگلیسی نیز دچار می شوند یا خیر گفت: این افراد تا حدود زیادی دچار بیماری کرونا نمی شوند چراکه آنتی بادی های محافظت نماینده بر علیه کرونای چینی آنها را بر علیه کرونای انگلیسی محافظت می نماید.

مردانی اظهار کرد: طبق آخرین اطلاعات اعلام شده حداقل 6 ماه تا یک سال ایمنی ایجاد خواهد نمود اما اینکه تا آخر عمر ایمنی ایجاد می نماید کسی نمی داند و هنوز معین نشده است.

وی در مورد میزان ابتلای مجدد افرادی که به کرونا مبتلا شده اند اما فاقد آنتی بادی هستند، بیان نمود: اگر آنها واقعا به کرونا مبتلا شده اند و تست پی سی آر آنها مثبت بوده، حتی اگر آنتی بادی هم نداشته باشند به نظر می رسد تا حداقل 6 ماه یا یک سال از بیماری کرونا مصون باشند.

مردانی با بیان اینکه، سیستم ایمنی بدن در مقابل کرونا تحت سه سیستم فعال است، اضافه کرد: اول ایمنی پادتن که همان آنتی بادی است، دوم سیستم ایمنی سلولی است که از پادتن خیلی اهمیت آن بیشتر است و بیشتر افراد به آن می رسند و دیگری نوع ژنتیک فرد است که ایمنی خاص را در فرد ایجاد می نماید، حال اگر آن پادتن در فردی نباشد آن دو تای دیگر جای آن را پر می نمایند.

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری در ادامه تاکید نمود: اگر کسی نیز کرونا گرفته به طور حتم باید از ماسک استفاده کند و فاصله گذاری اجتماعی را رعایت کند و مرتب دست های خود را بشوید.

دچار شدن درصدی از بیماران کرونایی به عوارض پس از کرونا

مردانی در مورد علت اینکه برخی بیماران کرونایی پس از گذشت دو هفته و حتی 20 روز دچار خستگی و بدن درد هستند نیز گفت: این خستگی و ضعف از عوارض پساکرونا است، در حال حاضر یکسری از بیماران کرونا دچار کاهش وزن قابل توجهی شده اند، بنده مریض داشته ام که 15 کیلو وزن کم نموده است و برخی دیگر که ورزشکار بوده اند و به عنوان مثال کوه نوردی می کردند، دیگر نمی توانند همچون گذشته این ورزش را انجام بدهند.

وی توضیح داد: اخیرا طبق مطالعات اجرا شده در نیویورک اعلام شد که 30 درصد بیمارانی که دچار نوع شدید بیماری کرونا شده اند و مدتی در آی سی یو بستری بوده اند دیگر به شغل قبلی خود بازنگشته اند، آنها اعلام نموده اند که به دلیل تحلیل رفتن بدن توانایی انجام کار قبلی را ندارند.

این متخصص بیماری های عفونی و گرمسیری همچنین گفت: برخی ها بعد از بهبود، مسائل خواب پیدا می نمایند، برخی مشکل افسردگی، برخی خلق و خوی شان عوض می گردد، برخی بدن درد پیدا می نمایند و برخی ها اشتهایشان دچار مشکل می گردد و اینها پست کووید سندروم است یعنی سندرومی که بعد از بیماری کرونا عارض می گردد و این خود یک معضلی است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 18 اردیبهشت 1400 بروزرسانی: 18 اردیبهشت 1400 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1723

به "کسانی که کرونای چینی گرفته اند انگلیسی هم می گیرند؟" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کسانی که کرونای چینی گرفته اند انگلیسی هم می گیرند؟"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید