10 تجربه ماجراجویی و هیجان انگیز در اسکاتلند

به گزارش بالیو، اسکاتلند سرزمینی کمتر شناخته شده برای ما ایرانیان است اما می تواند جذابیت های فراوانی برای گردشگری داشته باشد. با خبرنگاران همراه باشید تا با این جذابیت ها آشنا شویم.

10 تجربه ماجراجویی و هیجان انگیز در اسکاتلند

اسکاتلند با گستره وسیع منظره ها بدیع و موقعیت هایش، مقصدیست خارق العاده برای کسانی که در پی کشف ناشناخته ها و لذت بردن از ماجراجویی هستند. با لذت بردن از 10 تجربه ای که فقط در اسکاتلند وجود دارد می توانید آشنایی بیشتری از این مکان داشته باشد .

1. به سر بردن یک شب در آخرین نقطه جهان

خود را به طبیعت وحشی اسکاتلند رسانده و شب را در یک کلبه اسکاتلندی سپری کنید. یک مزرعه متروک، آغول رها شده یا کلبه چوپانی در اعماق تاریک ترین نقاط صحراهای متروک اسکاتلند. برای یافتن این کلبه های مخفی، خارج از دسترس و کاملا رایگان، نیاز به جرات، پشتکار و یک قطب نما دارید. وقتی به آن جا رسیدید، این کلبه که معمولا ابتدایی ترین امکانات را دارد، به شما یک سقف و شاید یک اجاق ارائه می کند. حالا دیگر دوام آوردن تا صبح به خودتان بستگی دارد (اسکاتلند کشوری بسیار سرد و پر باد است). پا جای پاهای جف الن (Geoff Allan) گذاشته، کتاب کلبه های اسکاتلندی را ورق زده و از این گنجینه مقدس درباره این مکان ها استفاده کنید.

2. از صخره معروف و دور از دسترس در اسکای بالا بروید

اگر جراتش را دارید پای در این راه بگذارید. صخره معروف در این منطقه با نام صخره خارج از دسترس (inaccessible pinnacle) یک ساختار سنگی شبیه به باله کوسه به ارتفاع 50 متر است که خود در بالای پرتگاه کوه ساردرگ (Sgurr Dearg) با ارتفاع 986 متر شناور ایستاده. به دیگر علاقه مندان به آدرنالین پیوسته و با صعود به سمت بالای تیغه پر از سنگ و ناهمواری به بالاترین بخش ساردرگ برسید. ساردرگ تنها قله در اینجاست که می توان تمامی مسیرش را به وسیله صخره نوردی پیمود. حال منظره زیبای آسمان را در آغوش گرفته و بلحظه اوج خود را ثبت کنید.

3. به شکار غول نسی (Nessie) در لوچ نس بروید

چه کسی فکرش را می کرد تلاش برای اثبات موجودات غیر طبیعی (cryptozoology) اینقدر جالب است؟ همه ما داستان هایی درباره مشاهده غول اعماق اسکاتلند شنیده ایم اما آیا تلاش کرده اید او را بیابید؟ پشت هر داستانی حقیقتی پنهان است پس یافتن نهایت این داستان را به عنوان ماموریت زندگی خود قرار دهید. اگر در این راه پیروز نشدید، باز هم بهتر است بدانید که لوچ نس (Loch Ness) دومین خلیج عمیق و بزرگ اسکاتلند است که شما را غرق منظره ها نفس گیر لذتهای بی بدیلی میکند.

4. به کوله گردی در مانرو ها در کوه های جادویی اسکاتلند بروید

می گویند خاطرات سخت کوهنوردان بهترین خاطرات آنهاست. چه درست و چه غلط، کوله گردی در مانرو ماجراجویی ای غیر قابل چشم پوشی است. اما این فعالیت ناشناخته چیست؟ در اسکاتلند یک مانرو (Munro) کوهی بلند تر از 300 فوت یا 914 متر است. خطرات همراه این کار مثل شرایط هوای نامساعد و زمین های دو قطبی بخشی از لذت این فعالیت هستند.

5. در جشن های کیلی (ceilidh) شرکت کنید

در این جشن ها با لباس محلی چهارخانه اسکاتلندی شرکت کنید و از فعالِیت های شاد آن بدون کفش لذت ببرید تا بتوانید راحت تر بچرخید! کیلی یک سنت اسکاتلندی است که تا زمانی که آن را تجربه نکرده اید، زندگیتان کامل نشده است. غوطه ور در ترکیب هماهنگ سازهای سنتی، آواز های موزون مردم و خوشی فضا، هیچ راهی بهتر از این میهمانی برای درک ذات سرخوش اسکاتلندی ها وجود ندارد.

6. به سمت جزیره استافا قایقرانی کرده و در جادوی غار فینگال گم شوید

به عنوان یکی از عجایب طبیعی، غار فینگال (Fingals Cave) یک غار دریایی فرازمینی است که تقارن، صداهای هیپنوتیزم کننده، رنگ های سحرانگیز و صخره های پیوسته شش گوشه اش مورد ستایش قرار می گیرد. زیبایی اغواگر این غار مایه الهام هنرمندان و شخصیت های بزرگ زیادی از جمله پینک فلوید، هنرمند مشهور جی ام دبلیو ترنر (J.M.W Turner)، ملکه ویکتوریا و آهنگ ساز نواهای عاشقانه یعنی فلیکس مندرسون (Felix Mendelssohn) بوده است. خودتان با گرفتن یک قایق به جزیره استاقا (Staffa) رفته و این فریبگاه دست نخورده را نظاره گر باشید.

7. شب را در هوگمنای ادینبرو (Edinburgh) صبح کنید

هوگمنای (Hogmanay)، جشن سال نوی اسکاتلندی منظره ای از چشم های خیره است. یک بوم نقاشی از آتش بازی آسمان را شبیه به یک رویا می کند، شهر به وسیله ازدحامی از تنوع مردم از سرتاسر جهان تزیین می شود، صدای گروه های مشهور موسیقی در گوشه گوشه شهر طنین انداز است، سیل عطر غذاهای خوشمزه هوا را پر می کند و میهمانی ها از هر جایی بیرون می زنند. و زمانی که ساعت به نیمه شب می رسد، هیچ حسی جایگزین فریاد زیبای مردمی که بازوان را در هم قفل کرده اند نیست. این جشن غیر قابل توصیف یک آغاز مجذوب کننده برای سال نو است.

8. از یک بالن هوای داغ به اکتشاف در ادینبرو و لوسیان (Lothians) بپردازید

اگر اتوبوس های تور شما را خواب آلوده می کنند، پس احتمالا باید زیبایی مرکز سماوی اسکاتلند و امپراتوری های اطرافش را از یک بالن هوای داغ تجربه کنید. همیطور که به سمت ابرها بالا می روید، شهر تبدیل به یک بوم نقاشی پر از الهامات زیبا می شود. با بناهای مشهورش مانند جایگاه آرتور (Arthurs Seat) و قلعه که زاویه دیدی تازه را به شما تقدیم می کنند. از دید پرندگان تپه های مجذوب کننده اسکاتلندی و روستا های بی نقص و زیبا را نظاره کنید. اوه اسکاتلند!

9. مجذوب کننده ترین فرود جهان را تجربه کنید

با وجود اینکه سفر به تمامی جزایر اسکاتلند بخاطر تعداد زیادشان خیلی هم معقول نیست، اما یک مقصد از این نظر استثناء است. در منطقه ای در جنوبی ترین بخش جزایر مسکونی هبریدین (Hebridean، بارا (Barra) یک جادوی خالص است. این بهشت اسکاتلندی با رژه ای بی نهایت از فعالیت های فضای بازش، سرزمین مقدس ماجراجویان است. اما ابتدا مجبورید که در ساحل تری مور (Traigh Mhor) فرود بیایید، تنها باند ساحلی آن منطقه که برنامه منظم پروازی دارد. این باند ساحلی که بیشتر شبیه به داستان های جن و پری است، در سال 1936 مجوز رسمی گرفت و از آن موقع با قدرت به کار خود ادامه می دهد. بدون تعجب، این باند به عنوان مجذوب کننده ترین فرود جهان انتخاب شد.

10. مهارت های عکاسی خود را در تعطیلات در جزیره اسکای محک بزنید

چه این منطقه برایتان تازه باشد و چه به طور منظم به اینجا بیایید، جزیره اسکای یکی از نقاط مشهور است که دوربینتان عاشقش می شود. به لطف عکاس مشتاق و برنده جایزه عکاس سال بریتانیا، مارکوس مک آدام (Marcus McAdam)، گردشگران فرهنگی و عکاسان می توانند از کارگاه های عکاسی استفاده کنند. به شیار های زیبا و خطرناک! استخر های طبیعی دلربا، حیات وحش اسکاتلند، سواحل ابریشمی، زمین های ناهموار دست نخورده، صحراهای وحشی، کوه های با شکوهو دیگر منظره ها فکر کنید. بهترین قسمت این سفر دیدن جزیره اسکای (Skye) با عناصر اصلیش است.

نظر شما خبرنگارانیی های عزیز چیست؟ آیا برای سفری به اسکاتلند مشتاق هستید؟ مثل همیشه با ما همراه بوده و با نظراتتان ما را شاد کنید.

منبع: کجارو / theculturetrip.com
انتشار: 1 فروردین 1401 بروزرسانی: 1 فروردین 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2122

به "10 تجربه ماجراجویی و هیجان انگیز در اسکاتلند" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "10 تجربه ماجراجویی و هیجان انگیز در اسکاتلند"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید