اساسنامه جدید فدراسیون ها بیشترین منفعت را برای ورزش زنان دارد

به گزارش بالیو، به گزارش خبرنگاران، مهین فرهادی زاد در مراسم تجلیل از فعالین حوزه ورزش بانوان اهمیت عدالت جنسیتی را در تخصیص اعتبارات برای فدراسیون های ورزشی یکی از اقدامات مهم برای توسعه ورزش بانوان دانست و شرح داد: تفاهم نامه هایی که بین وزارت ورزش و جوانان و فدراسیون ها امضا می شود یک نماینده از معاونت بانوان حضور دارد و به همین دلیل تفکیک فعالیت ها صورت گرفته و اعتبارات خاص خودش را دریافت می کند که در این بین ظرفیت های بانوان بیش از پیش شناسایی می شود.

اساسنامه جدید فدراسیون ها بیشترین منفعت را برای ورزش زنان دارد

معاون ورزش بانوان وزارت ورزش و جوانان ادامه داد: اساسنامه جدید فدراسیون های ورزشی برای تصویب به شورای نگهبان رفته است و تغییراتی که در قالب این اساسنامه انجام شده بیشترین منفعت را برای تقویت ورزش بانوان داشته است و امیدوارم این تغییرات نتایجش را هم نشان دهد.

مهین فرهادی زاد ارتقا ساختار ورزش بانوان در ادارات کل استانی از رییس گروه به معاون مدیرکل را نیز اقدام موثری تلقی کرد و گفت: در همین مدت کوتاهی که این تغییر ساختاری رقم خورده است، نتایج بسیار خوبی را در سطوح استانی شاهد هستیم.

وی با اعلام خبر افتتاح 224 پروژه ورزشی به مناسبت ایّام دهه فجر گفت: این پروژه ها، 501 هزار مترمربع به سرانه فضاهای ورزشی کشور اضافه می کند که برای بانوان هم قابل استفاده است.

معاون وزیر ورزش و جوانان از کسب 6 سهمیه المپیکی و 10 سهمیه پارالمپیکی خبر داد و ابراز امیدواری کرد که در رویدادهای پیش ری این میزان سهمیه ها افزایش یابد.

وی کسب کرسی های بین المللی ورزش بانوان ایران را مثبت ارزیابی کرد و گفت: بانوان ایران هشتاد کرسی بین المللی را بدست آوردند که سه کرسی همین ماه های گذشته رقم خورده بطوریکه نایب رییس بانوان فدراسیون کاراته عضو کمیته فنی فدراسیون جهانی کاراته شد، نایب رییس فدراسیون قایقرانی به عضویت کمیته کاناپولو در قاره آسیا درامد و نایب رییس فدراسیون بدمینتون نیز عضو کمیته مالی کنفدراسیون آسیایی این رشته شده است و بیشتر نواب رییس بانوان فدراسیون ها هم عضو کمیته زنان کنفدراسیون های آسیایی رشته خود هستند.

معاون توسعه ورزش بانوان از دکتر ابتکار معاون بانوان رییس جمهور به دلیل تصویب طرح تندرستی و نشاط در هیات دولت که در قالب این طرح 9 برنامه در استان ها پوشش داده می شود، تشکر کرد و گفت: طرح سنجش قامتی در روستاها هم با قدرت انجام شده است بطوریکه موظفیم 2 هزار نیروی زن به همین دلیل تربیت کنیم.

وی گفت: طرح جانشین پروری برای تقویت مدیریت بانوان در حوزه فدراسیون ها آغاز شده تا جایی که 150 نَفَر انتخاب و در قالب دوره ها و آموزش های مختلف نخبگان شناسایی و برای فدراسیون ها انتخاب می شوند.

منبع: خبرگزاری مهر
انتشار: 14 اسفند 1399 بروزرسانی: 14 اسفند 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1598

به "اساسنامه جدید فدراسیون ها بیشترین منفعت را برای ورزش زنان دارد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "اساسنامه جدید فدراسیون ها بیشترین منفعت را برای ورزش زنان دارد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید