افزایش 100 درصدی ظرفیت پست توزیع برق رشت شمالی

به گزارش بالیو، مجری طرح پست های شرکت برق منطقه ای گیلان از افزایش 100درصدی پست توزیع برق رشت شمالی اطلاع داد.

افزایش 100 درصدی ظرفیت پست توزیع برق رشت شمالی

محمد افتخاری، مجری طرح پست های شرکت برق منطقه ای گیلان، در جریان بازدید خبرنگاران از پروژه پست توزیع برق رشت شمالی گفت: پروژه افزایش ظرفیت بخش فوق توزیع پست رشت شمالی با توجه به رشد بار خانگی و تجاری در منطقه ها شمالی شهرستان رشت در حال انجام است.

افتخاری اضافه نمود: پست رشت شمالی یکی از پست های حساس و مهم استان بوده و پست های مهمی را در شهر رشت، بخش های شمالی شهرستان رشت وبندرانزلی تحت پوشش دارد و با توجه به این مهم، افزایش ظرفیت این پست از اولویت ممتاز و خاصی برخوردار است.

وی با اشاره به اینکه این طرح با هدف افزایش ظرفیت بارگیری، اصلاح افت ولتاژ و جلوگیری از اعمال محدودیت در حال انجام است گفت: رشت شمالی در استان گیلان از 40 مگاولت آمپر به 80 مگاولت آمپر افزایش خواهد یافت.

افتخاری گفت: این پروژه شامل بخش های طراحی و مهندسی، ساختمانی، تامین تجهیزات و نصب، تست و راه اندازی می باشد.

وی اضافه نمود: عملیات اجرایی پروژه از دی ماه سال گذشته شروع شده و تا کنون 37 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

وی اضافه نمود: این پروژه با اعتباری بالغ بر 500 میلیارد ریال به بهره برداری خواهد رسید، با راه اندازی این پروژه ظرفیت این بخش 100 درصد افزایش خواهد یافت و 30 هزار مشترک از آن بهره مند می شوند.

مجری طرح پست های شرکت برق منطقه ای گیلان گفت: پیش بینی می گردد در صورت تامین نقدینگی مناسب، این پروژه قبل از پیک بار سال 1403 به بهره برداری برسد.

افتخاری خاطر نشان ساخت: استان گیلان در مسیر ترانزیت انرژی استان های همجوار قرار گرفته است و با توجه به این موقعیت استراتژیکی، اجرای پروژه های احداث و توسعه پست و احداث خطوط و ترمیم و نگهداری آن در پایداری شبکه برق استان و کشور از اهمیت بسزایی برخوردار بوده و بسیار حیاتی و الزامیست.

خبرنگاران گیلان رشت

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 8 آذر 1401 بروزرسانی: 8 آذر 1401 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 2296

به "افزایش 100 درصدی ظرفیت پست توزیع برق رشت شمالی" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "افزایش 100 درصدی ظرفیت پست توزیع برق رشت شمالی"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید