نقدها تند مسیح مهاجری به حمایت سردار کوثری و رفیقدوست از ورود نظامیان به انتخابات ریاست جمهوری؛ آفتاب آمد دلیل آفتاب

به گزارش بالیو، خبرنگاران : آفات ورود نظامیان به رقابت های سیاسی مثل روز روشن بود، سخنان این دو نظامی پیش کسوت، آن را روشن تر کرد؛ آفتاب آمد دلیل آفتاب.

نقدها تند مسیح مهاجری به حمایت سردار کوثری و رفیقدوست از ورود نظامیان به انتخابات ریاست جمهوری؛ آفتاب آمد دلیل آفتاب

به گزارش خبرنگاران، مسیح مهاجری در سرمقاله روزنامه جمهوری اسلامی نوشت:پدیده عجیبی که این روزها در کشاکش مخالفت و موافقت با ورود نظامیان به عرصه رقابت بر سر تصاحب جایگاه ریاست جمهوری مشاهده شده، سخنان برخی از خود نظامیان در توجیه رئیس جمهور شدن نظامیان است. یکی از همین حضرات[سردار کوثری] گفته چطور است که ما نظامی ها باید برویم شهید بشویم ولی حق نداریم رئیس جمهور شویم؟

ایشان لابد به این نکته توجه نداشته که شهادت مخصوص نظامیان نبوده و نیست. چند برابر نظامیانی که شهید شده اند، مردم عادی، چه در جبهه جنگ و چه قبل و بعد از جنگ به شهادت رسیده اند و این یک امر اختصاصی برای نظامیان نبوده و نیست.

مهم تر اینکه از نظامیان صاحب نام و پیش کسوت انتظار نبود پای امور مقدسی از قبیل شهادت در راه خدا را به عرصه رقابت های سیاسی باز نمایند و چیزی را که وسیله ای برای معامله با خداست را در بازار سیاست به حراج بگذارند. از همین ارزان فروشی شهادت و اصولاً فروختن شهادت پیداست که این قماش افراد اگر قدرت سیاسی نصیبشان گردد، معامله گران قهاری خواهند بود و این خود یکی از دلایل روشن صلاح نبودن ورود نظامیان به رقابت انتخاباتی ریاست جمهوری است. درست در همین قبیل بزنگاه هاست که می توان به عمق نگاه آن امام روشن ضمیر پی برد که نظامیان را از ورود به سیاست منع فرمود.

عجیب تر از سخن این نظامی پیش کسوت که شهادت را ابزاری برای امتیازخواهی قرار داد، سخن یک نظامی پیش کسوت دیگر[محسن رفیقدوست] است که گفته اگر یک نظامی رئیس جمهور گردد، در مدت یکسال تمام مسائل کشور را حل خواهد نمود! مواجهه با چنین پدیده های عجیبی هرچند در کشور ما رایج شده، ولی خوشبختانه مردم ایران با رشد سیاسی و فکری بسیار بالائی که دارند این قبیل تبلیغات سیاسی بی پشتوانه را نمی پذیرند و حتی چنین مبالغه هائی را نشانه عدم صداقت و یا لااقل عدم آشنائی گوینده آن با شرایط کشور تلقی می نمایند.

مردم می دانند که همین افراد با حمایت های همه جانبه تبلیغاتی، سیاسی و تدارکاتی خود، رئیس دولت های نهم و دهم را بر سر کار آوردند و در دوران آن دو دولت آتشی در این کشور برافروختند که هنوز دود آن به چشم مردم می رود و خلاص شدن از لهیب این آتش به سال ها کوشش و همت و زحمت احتیاج دارد. حالا وقتی همین افراد می فرمایند یکساله می توانیم تمام مسائل کشور را حل کنیم، مردم احساس می نمایند قرار است بار دیگر هیزم چنان آتشی بشوند.

آفات ورود نظامیان به رقابت های سیاسی مثل روز روشن بود، سخنان این دو نظامی پیش کسوت، آن را روشن تر کرد؛ آفتاب آمد دلیل آفتاب.

نمایندگان مجلس یازدهم متأسفانه با بی اعتنائی به نقطه نظرهای خیرخواهانه صاحب نظران، راه را برای ورود نظامیان به رقابت انتخاباتی باز نموده اند. تنها امیدی که باقی مانده اینست که شورای نگهبان، با توجه به عوارض شدیداً منفی ورود نظامیان به عرصه سیاست و احتیاج کشور به وحدت و انسجام ملی، این راه را سد کند. مخالفت با ورود نظامیان به رقابت های سیاسی، نه تنها به معنای بی حرمتی به آنها نیست بلکه ایجاد سپر حفاظتی برای اعتبار و حیثیت آنها و فراهم ساختن فرصت بیشتر برای تقویت بنیه دفاعی کشور است که احتیاج مبرم امروز است.

منبع: اقتصادنیوز
انتشار: 14 بهمن 1399 بروزرسانی: 14 بهمن 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1541

به "نقدها تند مسیح مهاجری به حمایت سردار کوثری و رفیقدوست از ورود نظامیان به انتخابات ریاست جمهوری؛ آفتاب آمد دلیل آفتاب" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "نقدها تند مسیح مهاجری به حمایت سردار کوثری و رفیقدوست از ورود نظامیان به انتخابات ریاست جمهوری؛ آفتاب آمد دلیل آفتاب"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید