باید دانشگاه و محیط های پژوهشی را به فعالین اقتصادی نزدیک کنیم

به گزارش بالیو، خبرنگاران/خوزستانرئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان گفت: در هفته پژوهش باید بتوانیم به هدف اصلی خود که نزدیک شدن هرچه بیشتر دانشگاه و محیط های پژوهشی به فعالین اقتصادی در عرصه های مختلف است، برسیم.

باید دانشگاه و محیط های پژوهشی را به فعالین اقتصادی نزدیک کنیم

امید حاجتی در کارگروه پژوهش و فناوری خوزستان که امروز (12 آبان) در سالن جلسات استانداری برگزار گشت، اظهار کرد: هفته پژوهش و فناوری در هفته سرانجامی آذرماه و از 23 تا 28 آذر برگزار خواهد شد. مهم این است که بتوانیم به هدف اصلی خود یعنی نزدیک شدن هرچه بیشتر دانشگاه و محیط های پژوهشی به فعالین اقتصادی در عرصه های مختلف برسیم.

وی افزود: در هفته پژوهش باید سعی کنیم فضایی ایجاد کنیم که متقاضیان و عرضه کنندگان کالا بیشتر و بهتر بتوانند به هم نزدیک شوند. در این هفته باید فضایی ایجاد شود تا ضمن اینکه دستگاه های مختلف با دستاوردهای پژوهشی آشنا می شوند، شرایط ایجاد تفاهم نامه بین حوزه صنعت و دانشگاه در زمینه های کشاورزی، گردشگری و... فراهم شود.

رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی خوزستان ادامه داد: درصورتی که در دانشگاه شهید چمران اهواز محدودیتی برای حضور دستگاه ها در نمایشگاه هفته پژوهش وجود نداشته باشد، بهتر است امسال نمایشگاه هفته پژوهش در دانشگاه شهید چمران اهواز برپا شود.

حاجتی در سرانجام گفت: بهتر است هفته پژوهش به صورت یکپارچه برگزار شود و تنها یک هفته، هفته پژوهش باشد. باید سعی شود جنبه های نوآورانه بیشتری نسبت به سال گذشته ارائه شود.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 2 دی 1398 بروزرسانی: 27 فروردین 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 615

به "باید دانشگاه و محیط های پژوهشی را به فعالین اقتصادی نزدیک کنیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "باید دانشگاه و محیط های پژوهشی را به فعالین اقتصادی نزدیک کنیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید