با رعایت این 4 نکته ساده بدقلقی های بچه ها را به حداقل برسانیم

به گزارش بالیو، گاهی اوقات در مهمانی ها و دورهمی ها به همه خوش می گذرد به جز بچه ها، به خصوص بچه های 3 الی 5 ساله. صداهای جیع و گریه بچه ها خیلی زود ما را نگران و اگر ادامه دار باشد عصبی می نماید. شاید کودک شما با رعایت یکی از نکات زیر آرام گردد و دیگر نه خودش و نه شما را اذیت کند. خبرنگاران زندگی با یادآوری نکاتی، به شما این امکان را می دهد که از کلافگی بچه ها بکاهید.

با رعایت این 4 نکته ساده بدقلقی های بچه ها را به حداقل برسانیم

1. گرسنگی بچه ها دلیل اصلی ضعف اعصاب

گاهی اوقات ما بزرگسالان به قدری درگیر کاری می شویم که حتی یادمان می رود وعده غذایی را سر وقت بخوریم. این از یاد بردن وعده غذایی برای ما با شیطنت بچه ها در هنگام بازی یکسان است و در آخر هر دو گرسنه هستیم. این گرسنگی و افت قند خون، دلیل اصلی ضعف اعصاب در بزرگسالان و در بچه ها است. بازی کردن های کودک خارج از حوصله ما می گردد و قهر کردن همبازی کودک مان، فرزندمان را به سر حد ناراحتی و عصبانیت می کشد. پیش از هر کاری به فکر غذاهای اصلی برای همه اعضای خانواده و سپس به فکر اسنک یا میان وعده برای کودک . این میان وعده می تواند مانند میوه، نوشیدنی و غذای مورد علاقه او باشد.

2. مدیتیشن را برای خود و فرزندتان در 5 دقیقه انجام دهید

مدیتیشن به معنای یادآوری آرامش برای جسم و روح است. مدیتیشن روی کارکرد مغز اثر مثبتی دارد و می تواند خود و فرزندانتان را آرام و صبور نگاه دارد. مدیتیشن برای بچه ها به سبک متفاوتی انجام پذیر است که بر ما هم اثرهای مثبتی دارند. وقتی می خواهید با او حرف بزنید دست او را بگیرید یا او را بغل کنید، جملاتی تحسین برانگیز به او بگویید و بگویید که خیلی از داشتنش خرسند هستید و در آخر، هرگز احساسات خشم و استرس خود را به بچه ها وارد نکنید و جلوی او از این گونه مسائل صحبت نکنید.

3. نفس های آرام نماینده

خودتان یاد بگیرید و به بچه ها یاد بدهید که وقتی عصبانی و ناراحت شدند 3 نفس عمیق بکشند. این نفس های عمیق ما را از رفتارها تکانه ای دور می نمایند و به بچه ها مان صبر را یاد می دهد. باعث می گردد دوباره روی کاری که می خواستیم انجام بدهیم فکر کنیم شاید در همین 3 ثانیه منصرف شدیم و راه بهتری را جایگزین کردیم. این تمرین اگر از دوران کودکی به بچه ها آموزش داده گردد در بزرگسالی فرزندانی صبوری خواهیم داشت که تعداد انتخاب های خوب شان بیشتر از انتخاب های بد است.

در این زمینه بخوانید:

چطور بچه ها را برای مواجهه با حیوانات آماده کنیم؟

چگونه مفهوم حریم شخصی را به بچه ها آموزش دهیم؟

4. گزینه آرام شدن او را همیشه همراه داشته باشیم

بعضی از بچه ها در کل ناآرام و حساس هستند، در این صورت شما باید حواس تان باشد که اسباب بازی یا خوراکی مورد علاقه و چیزی که در بیشتر مواقع او را آرام می نماید را همیشه همراه داشته باشید تا در مواقع احتیاج از آن بهره ببرید؛ اما نگذارید که کودک از ترفند شما خبردار گردد. این به معنای باج دادن یا لوس بار آوردن نیست؛ بلکه با این کار شما او را از گریه کردن و حرص خوردن بیش از حد نجات می دهید که به مراتب اثرات منفی تری دارد. در بسیاری از بچه ها هنگام گریه و جیغ، فتق پاره می گردد و احتیاج به عمل جراحی دارند.

برداشتی از: هاف پست

منبع: ایرنا زندگی
انتشار: 11 دی 1399 بروزرسانی: 11 دی 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1480

به "با رعایت این 4 نکته ساده بدقلقی های بچه ها را به حداقل برسانیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "با رعایت این 4 نکته ساده بدقلقی های بچه ها را به حداقل برسانیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید