برگزاری 2 نشست تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان، تشکیل کمیته فنی همکاری های گردشگری 2 کشور

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری گفت: نشست های تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان (B2B) امروز سه شنبه 30 مهر 1398 در دو نوبت صبح و بعدازظهر در مسقط پایتخت عمان برگزار گردید.

برگزاری 2 نشست تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان، تشکیل کمیته فنی همکاری های گردشگری 2 کشور

با تور عمان از سفری عالی برای کسب آرامش لذت ببرید.

محمدابراهیم لاریجانی مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری با بیان این مطلب به خبرنگار خبرنگاران گفت: نخستین نشست آن نیز صبح امروز بین فعالان گردشگری عمان با ایران در محل وزارت گردشگری عمان برگزار گردید. در این نشست فعالان گردشگری عمان تقاضای افزایش پروازها به نقاط مختلف ایران از جمله استان های مازنداران، گیلان، اردبیل، اصفهان و آذربایجان غربی و شرقی را داشتند و علاقه مند بودند تا اتباع کشورشان به جز موضوع گردشگری سلامت و درمان بتوانند از مکان های تفریحی، پیست های اسکی و مناطق خوش آب و هوای کشورمان بازدید و استفاده نمایند.

او از تشکیل کمیته فنی همکاری های گردشگری ایران و عمان در مسقط اطلاع داد و اضافه نمود: علاوه بر نشست هایی که صبح امروز با حضور بخش خصوصی و وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی برگزار گردید یک کمیته فنی تشکیل شد و در آن یک برنامه اجرایی چهار ساله در هفت ماده و بیش از 30 بند به توافق رسید. بعضی از بندها و موضوعات آن شامل تورهای تلفیقی بود تا در واقع زمانی که اتباع کشورهای دیگر به ایران می آیند تشویق بشوند سفر بعدی خود را به مناطق آزاد و بعضی از استان های کشورمان داشته باشند.

لاریجانی اظهار کرد: بند بعدی این برنامه به همکاری های تورهای کشتی کروز اختصاص دارد که ما بندرعباس و بندر چابهار را برای پهلوگیری این کشتی ها به عمان پیشنهاد دادیم، از بندهای دیگر می توان به همکاری در تسهیل ورود خودروهای گردشگران عمانی برای سفر به ایران، همکاری در زمینه بیمه های ملی دو کشور با در نظر دریافت سازوکار مشترک برای تسهیل در پرداخت هزینه های درمانی اشاره نمود؛ زیرا به طور معمول دولت عمان هزینه های درمانی اتباع خود را پرداخت می نماید در نتیجه بیمه ها باید در این زمینه نقش خود را ایفا نمایند.

او توضیح داد: یکی از بندهای دیگر آن به آموزش هتل داری و سایر رشته های گردشگری اختصاص دارد که باید طرف عمانی و ایرانی با هم در این زمینه همکاری نمایند. همچنین قرار شد کتاب گردشگری ایران ـ عمان به طور مشترک و در تیراژ بالا چاپ گردد و دو طرف موظف هستند در تمام نمایشگاه های خود بازاریابی و تبلیغات آن را انجام دهند و این کتاب را توزیع نمایند که این کار در راستای تورهای تلفیقی انجام می گردد.

مدیرکل دفتر بازاریابی و تبلیغات معاونت گردشگری ادامه داد: موضوع بندهای دیگر درباره برگزاری هفته های فرهنگی و گردشگری در دو کشور و حضور در نمایشگاه های یکدیگر است.

او درباره توافق این برنامه اجرایی میان دو کشور گفت: این برنامه اجرایی که در هفت ماده و بیش از 30 بند توافق شده است باید تا سرانجام سال میلادی 2019 تمام بندهای آن در یک جدول زمان بندی بگردد تا بر اساس آن تمامی بندهای معین شده پیگیری گردد.

لاریجانی با اشاره به اینکه در جلسه کمیته فنی ایران و عمان بر موضوع همکاری در زمینه بازاریابی و تبلیغات دو کشور به منظور معرفی جاذبه های گردشگری دو کشور تأکید شد، اظهار کرد: انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران آمادگی خود را برای میزبانی از توراپراتورها و فعالان گردشگری عمان برای برگزاری تور آشناسازی با موضوع آشناسازی آنها با مقاصد جدید گردشگری از جمله مازندران، گیلان، اردبیل، اصفهان، آذربایجان شرقی و غربی اعلام کردند و این موضوع را به آژانس داران عمانی پیشنهاد دادند و قرار شد طی سه ماه آینده این میزبانی از طرف بخش خصوصی ایران انجام گردد و طرف عمانی اسامی خود را اعلام کند.

او اضافه نمود: دومین نشست B2B نیز امشب در هتل شرایتون مقسط به میزبانی بخش خصوصی ایران برگزار گردید. در این نشست 60 آژانس دار ایرانی از استان های مختلف کشورمان و 40 فعال گردشگری از جمله ایرلاین ها، مؤسسه هایی که در حوزه گردشگری سلامت و گردشگری دریایی و تورهای کشتی فعال هستند، حضور داشتند. این نشست به همت انجمن صنفی دفاتر خدمات مسافرتی ایران برگزار گردید.

او توضیح داد: آژانس داران عمانی از وجود مسافران زیاد برای سفر به ایران اطلاع دادند و تقاضای ایجاد پروازهای مستقیم به کشورمان و در حقیقت توسعه خطوط پروازی بین مسقط و استان هایی که نام برده شد داشتند.

دکتر مونسان وزیر میراث فرهنگی، گردشگری و صنایع دستی فردا یکم آبان 1398 با وزرای امور خارجه و بهداشت عمان برای تسهیل در ورود گردشگران عمانی و ایرانی و توسعه گردشگری دیدار خواهد نمود.

منبع: میراث آریا
انتشار: 5 آبان 1398 بروزرسانی: 5 آبان 1398 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 477

به "برگزاری 2 نشست تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان، تشکیل کمیته فنی همکاری های گردشگری 2 کشور" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "برگزاری 2 نشست تجاری فعالان بخش های خصوصی گردشگری ایران و عمان، تشکیل کمیته فنی همکاری های گردشگری 2 کشور"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید