بیش از یک میلیون تلفن همراه وارد کشور شد

به گزارش بالیو، شرایط بازار موبایل کشور نابسامان است و چندی پیش در یک گزارش تفصیلی به چرایی این شرایط پرداختیم و در همان گزارش معین شد که تعداد زیادی گوشی موبایل در گمرک جا مانده و تزریق آنها به بازار می تواند شرایط را بهبود ببخشد. وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات نیز در پاسخ به یک کاربر که از این شرایط آشفته گله مند بوده گفته که تا دو روز پیش بیش از یک میلیون و 400 هزار دستگاه تلفن همراه وارد کشور شده است.

بیش از یک میلیون تلفن همراه وارد کشور شد

محمدجواد آذری جهرمی روز یکشنبه در پاسخ به کاربری که درباره آشفتگی در بازار موبایل کشور از او پرسیده بود، در توییتر نوشته که این موضوع را از وزیر صنعت جویا خواهد شد. او در همین رابطه گفته است: احتمالا به دلیل تعطیلی کارخانه های تولیدی در کشورهای تولیدکننده مثل کره جنوبی و چین، واردات کاهش یافته است.

وی همچنین خاطر نشان ساخته که: البته تا دو روز پیش، آمار واردات نشان می دهد که یک میلیون و 400 هزار دستگاه گوشی همراه وارد شده که روشن نشده. شاید کمی هم احتکار شده باشد که البته در این مورد اطمینان ندارم.

گفتنیست از اول اردیبهشت که پاساژهای مسقف باز شد، پاساژهای مرتبط با خرید و فروش موبایل از اولین مراکز خریدی بودند که مملو از جمعیت شدند. مراجعین در این پاساژها اما تنها با چند مدل موبایل محدود و به شدت گران شده نسبت به قبل از عید سر و کار خواهند داشت. تک فروش ها باور دارند این فرایند ادامه دارد و احتمالا این صحبت را برای بازارگرمی و فروش خود به زبان می آورند چرا که از آنسو برخی واردکنندگان و خود انجمن واردکنندگان تاکید دارد قیمت های بازار موبایل کاذب بوده و به زودی نرخ ها ارزان تر خواهد شد.

پیش تر رئیس کمیسیون تنظیم بازار انجمن واردکنندگان موبایل در مصاحبه با دیجیاتو تاکید کرده بود که خوشبختانه وزارت صمت نهایت همکاری را برای سفارش های جا مانده در گمرک انجام می دهد و به نظر می رسد این همکاری باعث تزریق حجم قابل توجهی از دستگاه موبایل به بازار کشور شده که شاید روی کاهش نسبی قیمت آن تاثیر بگذارد، هرچند کارشناسان تاکید دارند که به دلیل شرایط ارز در کشور، موبایل هیچ گاه به نرخ سال گذشته نخواهد رسید و قیمت گزاف کنونی آن، صرفا متعادل خواهد شد.

منبع : دیجیاتو

منبع: آی تابناک
انتشار: 17 تیر 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1121

به "بیش از یک میلیون تلفن همراه وارد کشور شد" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "بیش از یک میلیون تلفن همراه وارد کشور شد"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید