کوشش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست

به گزارش بالیو، خبرنگاران/آذربایجان شرقی دانشگاه جامع علمی کاربردی از زمان شروع فعالیت، تمام کوشش خود را به کار گرفته تا نیروهای آچار به دست و آماده کار، تحویل جامعه بدهد، در این راستا این دانشگاه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی را در تبریز برگزار نموده است.

کوشش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست

اگر علاقمند به دریافت بهترین خدمات تحصیل در استرالیا هستید با ما همراه شوید، با مجری مستقیم ویزای تحصیلی استرالیا، با دریافت مشاوره رایگان از مجربترین تیم مهاجرتی استرالیا، بهترین مسیر را به سوی دانشگاه های استرالیا انتخاب کنید.

وحید عسکری خواه، رئیس مرکز علمی کاربردی کمپرسور سازی تبریز در حاشیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در گفت وگو با بالیو، گفت: مرکز نوآوری کمپرسور و صنایع وابسته در مرکز علمی کاربردی کمپرسورسازی تبریز فعال بوده و با استقرار گروه های دانشجویی و کارآفرینان در این مرکز سعی می کنیم تا حد توان در راستای کارآفرینی قدم برداریم.

وی اضافه نمود: هم چنین در کوششیم تا این مرکز نوآوری را به مرکز رشد تبدیل کنیم تا دانشجویان بتوانند برای عملی کردن ایده های خود و کارآفرینی و اشتغال، وام هایی با بهره کم از شرکت های مستقر در این مرکز دریافت نموده و شرکت های دانش بنیان تاسیس نمایند.

وی با اشاره به اقدامات این مرکز در حوزه پژوهش و تالیف مقاله، اظهار کرد: کوشش می کنیم تا تایم کلاس های عملی این مرکز را افزایش دهیم و در راستای رسالت دانشگاه علمی کاربردی و با اتکا بر پژوهش و علم، 60 درصد کلاس ها را به صورت عملی برگزار کنیم.

عسکری خواه با اشاره به موفقیت فارغ التحصیلان این مرکز، بیان نمود: فارغ التحصیلی داریم که دانشجوی دوره دکتری در دانشگاه امیرکبیر بوده و در دوره های کاردانی و کارشناسی در مرکز کمپرسورسازی تبریز در عرصه پژوهش فعالیت می کرد.

وی با اشاره به وجود کانون دانش آموختگان در این مرکز، گفت: دانش آموختگان می توانند با عضویت در این کانون، پس از رایزنی ها با شرکت های مختلف، مشغول به کار شوند.

وی با اشاره به بازارکار خوب رشته های این مرکز، اظهار کرد: دانشجویان رشته HSE این مرکز همیشه پس از فارغ التحصیلی جذب کار می شوند؛ دانشجویان رشته مکانیک نیز می توانند با دریافت مجوز از سوی نظام مهندسی، کسب و کار راه بیاندازند.

رئیس مرکز علمی کاربردی کمپرسورسازی تبریز، علاقه مندی را رمز موفقیت در رشته های فنی مهندسی دانشگاه علمی کاربردی دانست و اضافه نمود: زیرا دانشجویان فارغ التحصیل مراکز فنی مهندسی پس از دریافت مدرک به راحتی وارد بازار کار می شوند اما اگر علاقه نداشته باشند فقط وقتشان در این راه تلف می گردد.

وی فلسفله وجودی دانشگاه علمی کاربردی را آموزش مهارت عنوان نمود و گفت: تمامی رشته های علمی کاربردی باید در راستای صنعت باشند تا دانشجو بتواند تمامی مراحل درس های تئوری را به صورت عملی فرا بگیرند.

67 درصد فارغ التحصیلان مرکز علمی کاربردی مدیریت صنعتی تبریز جذب بازار کار می شوند

رئیس مرکز علمی کاربردی مدیریت صنعتی تبریز نیز در حاشیه این نمایشگاه در گفت وگو با بالیو، از جذب حدود 67 درصدی فارغ التحصیلان این مرکز به بازار کار خبرداد.

صمد رضاپوری با اشاره به فعالیت سه ساله مرکز نوآوری و کارآفرینی در مرکز علمی کاربردی مدیریت صنعتی، گفت: در این مرکز نوآوری با دراختیار قراردادن فضای مناسب و تشکیل هفت گروه تخصصی کارآفرین، استارتاپ های (رویداد شتاب) مختلفی برگزار نموده است.

وی اضافه نمود: با اشاره به برگزاری استارتاپ این مجموعه در روز 14 و 15 اسفند، گفت: حدود 30 دانشجوی فارغ التحصیلی که از مرکز علمی کاربردی مدیریت صنعتی تبریز فارغ التحصیل شده اند، کارخانه های بزرگی را تاسیس نموده که امکانی برای حضور و فعالیت دانشجویان این مرکز در این کارخانه ها را شامل می گردد.

وی با اشاره به آمار بالای جذب کار دانشجویان این مرکز، اظهار کرد: ناصر خیاط فارغ التحصیل این مرکز در حوزه لوازم خانگی بوده که در سال 96 و 97 کارآفرین برتر سال شد؛ در سال 98 نیز دومین کارآفرین برتر از فارغ التحصیلان این مرکز در حوزه کفش است.

رضاپوری متذکر شد: به طور متوسط سالانه 50 ایده در این مرکز مطرح می گردد که تعدادی انتخاب شده و به مرحله رقابت راه می یابد اما می توان با افزایش علاقه دانشجویان، میزان فراوری ایده و نوآوری را ارتقا داد.

وی با اشاره به وجود رشته های مدیریت کسب و کار، حسابداری، بیمه و بازاریابی در این مرکز، گفت: این رشته ها از بازارکار خوبی برخوردار بوده و فارغ التحصیلان به راحتی صاحب کسب و کار می شوند.

وی در سرانجام با بیان این که دانشگاه علمی کاربردی، دانشگاه نسل سوم و کاربردی است، گفت: دانشگاه علمی کاربردی با اساتید صاحب تجربه و دانش کاربردی، رشته هایی با شانس بالای جذب بازار کار و امکان تحصیل برای شاغلان فرصت تحصیل مناسبی را برای هرکسی فراهم می نماید.

راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی حوزه صنعت در مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز

سرپرست مرکز آموزش علمی کاربردی خانه کارگر تبریز نیز در حاشیه این نمایشگاه در گفت وگو با بالیو، از راه اندازی مرکز نوآوری و شکوفایی در حوزه صنعت با آموزش های کوتاه مدت در این مرکز خبرداد و اضافه نمود: این مرکز نوآوری می تواند در حوزه اشتغال پایدار مبتنی بر فعالیت های نوآورانه و خلاقانه امری مهم تلقی گردد.

مهدی صادق زاده تبریزی در حاشیه نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی در گفت وگو با بالیو، با اشاره به سابقه 20 ساله تاسیس مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز، گفت: این مرکز با فعالیت آموزشی، فنی و مهارتی به عنوان یکی از اولین مراکز تاسیس شده دانشگاه جامع علمی کاربردی در استان است که در راستای تحقق اهداف دانشگاه نسل سوم و کارآفرین فعالیت می نماید.

وی اضافه نمود: این مرکز به دنبال توسعه رشته های فنی و مهارتی مرتبط با احتیاج بازار کار بوده و با توانمند سازی دانشجویان و اساتید در راستای توسعه مهارت های شغلی و حرفه ای، دانش و نگرش دانشجویان و اساتید را افزایش می دهد تا در راه توسعه اشتغال و کارآفرینی قدم بردارد.

وی با اشاره به اهمیت توسعه کارآفرینی، اظهار کرد: در این زمینه قطعا از ظرفیت دانشجویان مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز استفاده می گردد.

صادق زاده هدف از برگزاری و حضور در نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی را حمایت از کارآفرینان مرکز آموزش خانه کارگر تبریز دانست و ادامه داد: این نمایشگاه فرصت مناسبی برای فروش محصولات، نوآوری ها و اختیارات این مرکز است.

وی ارتقای سطح علمی و پژوهشی جوانان را امری ضروری دانست و اضافه نمود: در این راستا باید ایجاد انگیزه و معرفی کارآفرینانی که با استفاده از توانمندی ها و آموزش های علمی و کاربردی وارد بازار کار شده اند را اولیت کاری خود قرار دهیم.

وی با بیان این که دانشگاه ها برای حرکت در راستای توسعه جامعه، باید کارآفرینانه عمل نمایند، گفت: دانشگاه جامع علمی کاربردی در این راستا به عنوان یک دانشگاه کارآفرین و نسل سوم در جامعه مطرح بوده که باید نقش دانشگاهی خود در ایجاد فرهنگ کارآفرینی در بین دانشجویان و اساتید، تجاری سازی دانش، فرآیند انتقال و تبدیل فناوری، ارتباط نزدیکتر با صنعت و جامعه، اشتغال و توسعه مهارت های دانش آموختگان و آماده سازی آن ها برای بازارهای جهانی را به خوبی ایفا نماید.

سرپرست مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز اظهار کرد: توسعه کسب و کارهای اینترنتی، نرم افزارها و اپلیکیشن ها، حمایت از طرح های حوزه مکانیک و متالوژی، ریخته گری و برق در برنامه کاری این مرکز است.

وی در مورد توصیه به دانشجویان گفت: به معنای واقعی کلمه دانشجوی علمی کاربردی شوند و در حین تحصیل خود به کسب مهارت ها همت و دقت بیشتری نمایند تا پس از فارغ التحصیلی فقط مدرک به دست نباشند و بتوانند با اشتغال زایی و دانش خود، فراوری ثروت نمایند.

وی با اشاره به کوشش این مرکز برای سوق دانشجویان به سمت خوداشتغالی و کارآفرینی، گفت: دراین راستا دفتر کارآفرینی مرکز علمی کاربردی خانه کارگر تبریز فعال بوده و دروس نظری و عملی همراه با آموزش های مهارتی پتانسیل انجام کارهای مشخصی را به دانشجویان می دهد تا با راه اندازی کارخانه های کوچک، مهارت های خود را تبدیل به ثروت نموده و در جامعه نقش موثری را ایفا نمایند.

به گفته وی رشته های فعلی فنی و مهارتی این مرکز شامل کاردانی فنی متالوژی ریخته گری، کاردانی فنی مکانیک ماشین افزار، کاردانی فنی نقشه کشی صنعتی، کاردانی فنی برق صنعتی، کاردانی فنی مکانیک خودرو و کاردانی فنی حسابداری صنعتی بوده و در رشته های مقطع کارشناسی ناپیوسته نیز شامل مهندسی فناوری طراحی و نقشه کشی صنعتی، مهندسی فناوری متالوژی ذوب فلزات، مهندسی فناوری مکانیک ماشین افزار، مهندسی فناوری اطلاعات امنیت شبکه، مهندسی حرفه ای و حسابداری صنعتی است.

نمایشگاه اشتغال و توسعه کارآفرینی از ساعت 9 الی 19 روز 28 لغایت 30 بهمن ماه در محل مرکز علمی کاربردی ماشین سازی تبریز دایر بوده و برای بازدید عموم آزاد است.

منبع: خبرگزاری ایسنا
انتشار: 14 فروردین 1399 بروزرسانی: 5 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 890

به "کوشش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست" امتیاز دهید

1 کاربر به "کوشش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست" امتیاز داده است | امتیاز: 1 از 5
امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "کوشش دانشگاه علمی کاربردی برای تربیت نیروی آچار به دست"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید