دانستنی های تکان دهنده از اروپای قدیم

به گزارش بالیو، در زمان های قدیم در اروپا اغلب استحمام منحصر به مراسم ازدواج و یا افرادی بود که از بیماری های صعب العلاج رنج می بردند و قانون عدم استحمام از کلیسا نشأت می گرفت

دانستنی های تکان دهنده از اروپای قدیم

برای سفر به تور اروپا با بهترین کارشناسان مشورت کرده و بهترین برنامه سفر را انتخاب کنید.

به گزارش، در زمان های قدیم، اروپا با آنچه امروز درباره اش می شنویم متفاوت بوده است. در این گزارش دانستنی های کوتاه و تکان دهنده ای را درباره اروپای قدیم خواهید خواند.

اروپا و استحمام

در زمان های قدیم در اروپا اغلب استحمام منحصر به مراسم ازدواج و یا افرادی بود که از بیماری های صعب العلاج رنج می بردند. قانون عدم استحمام از کلیسا نشأت می گرفت و اصحاب کلیسا بر این باور بودند که آب مسائل بسیاری برای سلامتی ایجاد می نماید، از جمله این که منجر به پوکی استخوان در بچه ها می گردد.

زنان در اروپای قدیم

زنان در اروپا بیش از اندازه از عطر استفاده می کردند. به علاوه فاخرترین لباس ها و گران ترین آن ها را می پوشیدند تا بتوانند بوی تعفّنی که از آنان متصاعد می شد را از بین برده و یا آن را پنهان نمایند.

گفته می گردد فرستاده تزار روسی، زمانی که پادشاه فرانسه لوریس چهارم را ملاقات کرد درباره او گفت: بوی او از بوی حیوانات وحشی هم متعفن تر است. ندیمه ها در وان هایی از خوشبو نماینده ها دراز می کشیدند و خیس می خوردند. استحمام فقط دو بار در تمام طول عمر اوج نظافت و تمیزی آنان بود.

خیابان های اروپا

خیابان های اروپا مانند امروز تمیز و در نهایت زیبایی نبودند و زباله دانی های بزرگ به شمار می رفتند. به علاوه مدفوع انسانی در تمام گوشه و کنار خیابان ها به چشم می خورد. زیرا ساخت توالت و دستشویی در آن موقع کاری اشتباه به شمار می رفت. علاوه بر این خیابان ها جایی بود که قصاب های اروپایی حیوانات را در آنجا می کشتند. خون حیوانات با مدفوع انسان در هم می آمیخت و بوی کریه و مشمئز نماینده ای فراوری می کرد. خیابان های اروپا مرکز بیماری های متعددی بود و بیماری همچون طاعون در سراسر اروپا منتشر شده و میلیون ها نفر را به کام مرگ کشید و بیماری های مسری دیگری که انسان ها تا سال های متمادی از آن رنج می بردند نیز حاصل عدم بهداشت بود.

پادشاهان و نظافت

معروف است که تزار روسی به نام پیتر در مقابل چشم همه و بر دیوار ادرار می کرد. فیلیپ دوم پادشاه اسپانیا به طور کلی استحمام را در سرزمین های تحت استیلایش ممنوع اعلام نموده بود و ایزابلا ملکه طغیانگر فقط دو بار در تمام عمرش به حمام رفت.

منبع: تابناک باتو

منبع: باشگاه خبرنگاران جوان
انتشار: 4 آبان 1398 بروزرسانی: 11 مهر 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 473

به "دانستنی های تکان دهنده از اروپای قدیم" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دانستنی های تکان دهنده از اروپای قدیم"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید