دولت ترامپ برای حفاظت از مجسمه های برده داری پلیس مستقر می نماید

به گزارش بالیو، وزارت امنیت داخلی آمریکا از استقرار تیمی از مأموران پلیس به منظور محافظت از مجسمه ها و یادبود های تاریخی در روز استقلال آمریکا خبر داده است.

دولت ترامپ برای حفاظت از مجسمه های برده داری پلیس مستقر می نماید

به گزارش گروه بین الملل خبر گزاری فارس، وزارت امنیت داخلی آمریکا روز چهارشنبه خاطرنشان کرد که دولت ترامپ تیمی از مأموران پلیس را برای محافظت از بعضی مجسمه ها و یاد بود های تاریخی مستقر می نماید.

این وزارتخانه بر این عقیده است که معترضان روز چهارم جولای (روز استقلال آمریکا) ممکن است این مجسمه ها و یاد بود ها را تخریب نمایند.

به نوشته خبرگزاری رویترز، بیانیه این وزارتخانه جزئیاتی در خصوص تعداد این تیم ها، آرایش آنها، هزینه استقرار و یا چگونگی پاسخ آنان به هرگونه تهدیدی را ارائه ننموده است.

این بیانیه همچنین در خصوص اینکه آیا تهدیدات خاصی به وجود آمده و یا اینکه از کدام یاد بود ها محافظت می گردد، حرفی به میان نیاورده است.

بر اساس بیانیه این وزارتخانه، در دستورالعمل اجرایی که ترامپ هفته گذشته درباره مجسمه های آمریکا امضا کرد، کارگروهی از نهاد های مجریان قانون پایه گذاری شده که احتمال به وجود آمدن ناآرامی ها یا ویرانی های مدنی را برآورد خواهند کرد و می توانند سریعاً به تهدیدات احتمالی پاسخ دهند.

معاون موقت وزیر امنیت داخلی در این بیانیه گفته: در حالی که این وزارتخانه به حق همه آمریکایی ها برای (برگزاری) اعتراضات مسالمت آمیز احترام می گذارد، اما با خشونت و ناآرامی مدنی مدارا نخواهد شد.

ترامپ سال جاری جشن آتش بازی روز استقلال آمریکا را از یادبود ملی کوه راش مُر در ایالت داکوتای جنوبی مشاهده خواهد نمود.

رویترز همچنین نوشت، رئیس جمهور آمریکا در از بین بردن تندیس های عمومی برای بزرگداشت چهره های تاریخی آمریکا سختگیر بوده، آنان را زیبا خوانده و معترضانی که این یاد بود ها را مخدوش می نمایند تهدید به استفاده از زور نموده است.

دونالد ترامپ بامداد روز شنبه دستور اجرایی برای حفاظت از مجسمه های آمریکا را امضا کرد و هشدار داد که حبس های طولانی مدت در انتظار اقدامات غیرقانونی در نظر گرفته شده است.

وی در پیغامی در توئیتر نوشت: من دستور اجرایی بسیار قوی برای حفاظت از بناها، یادبودها و مجسمه های آمریکا و مبارزه با خشونت های مجرمانه اخیر امضا کردم.

رئیس جمهور آمریکا در ادامه این پیغام توئیتری نوشت: زندان های طولانی مدت برای این اقدامات غیرقانونی علیه کشور بزرگمان در انتظار است.

دونالد ترامپ روز گذشته نیز در حمایت از نمادهای برده داری، کنگره را به وتو تهدید کرد. وی در پیغامی توییتری تهدید کرد در صورتی که در لایحه بودجه دفاعی مصوب کنگره تغییر نام پایگاه های نظامی این کشور گنجانده گردد، او این مصوبه را وتو می نماید.

به دنبال قتل نژادپرستانه جورج فلوید در آمریکا و شروع اعتراضات سراسری علیه خشونت و تبعیض نژادی در این کشور، درخواست ها برای برچیدن نمادها، مجسمه ها و اسامی یادآور دوران برده داری در آمریکا تشدید شده و یکی از این درخواست ها هم تغییر نام پایگاه های نظامی آمریکا بوده است.

حامیان حقوق بشر و کنشگران اجتماعی در این کشور خواهان برچیدن پرچم ها، مجسمه ها و بناهای شخصیت های نظامی و سیاسی دوران کنفدراسیون هستند چرا که به گفته آنها اینها نماد نژادپرستی و برده داری هستند.

ارتش کنفدراسیون نیروی نظامی کنفدراسیون ایالت های آمریکا در جریان جنگ داخلی سال های 1861 تا 1865 بود. این کنفدراسیون شامل 11 ایالت جنوبی بود که در اعتراض به مواضع ایالت های شمالی به ریاست جمهوری آبراهام لینکلن در مسائلی از قبیل برده داری، کارشان به جنگ 4 ساله کشیده شد.

منبع: خبرگزاری فارس
انتشار: 4 شهریور 1399 بروزرسانی: 4 شهریور 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1212

به "دولت ترامپ برای حفاظت از مجسمه های برده داری پلیس مستقر می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "دولت ترامپ برای حفاظت از مجسمه های برده داری پلیس مستقر می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید