سردار جلالی: سازمان پدافند غیرعامل به حوزه های اجتماعی ورود می نماید

به گزارش بالیو، رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور گفت: سازمان پدافند غیرعامل در رویکرد جدید خود در کوشش است تا با ورود به حوزه های اجتماعی بستر های اجرای مأموریت خود در زمینه ارتقای پایداری ملی را تسهیل کند.

سردار جلالی: سازمان پدافند غیرعامل به حوزه های اجتماعی ورود می نماید

به گزارش گروه سیاس خبرنگاران، رؤسای سازمان های پدافند غیرعامل کشور و نظام روانشناسی و مشاوره، تفاهم نامه همکاری در حوزه های ارتقای تاب آوری روانشناختی به ویژه در مقابله با تهدیدات و رخداد های CBRNE امضا کردند.

سردار غلامرضا جلالی رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور در این نشست با تاکید بر اینکه ما به دنبال دستیابی به یک طرح جامع پدافند روانشناختی هستیم، تاکید نمود: امروزه دشمنان با استفاده از فناوری های نوین و بهره گیری از متدولوژی روانشناختی، یک جنگ شناختی تمام عیار را به راه انداخته اند.

وی با تاکید بر اینکه هدف این عملیات تغییر فکر، ذهن و دستگاه محاسباتی مردم و مسئولان است، اعلام کرد: سازمان پدافند غیرعامل کشور در رویکرد جدید خود در کوشش است تا با ورود به حوزه های اجتماعی بستر های اجرای مأموریت خود در زمینه ارتقای پایداری ملی و مدیریت بحران را تسهیل کند.

سردار جلالی با بیان اینکه نمونه شاخص اهمیت و نقش اثرات روانشناختی و تاب آوری روانی جامعه را در خصوص پیشگیری و درمان بیماری کرونا شاهد بودیم، توضیح داد: برای مدیریت بحران کرونا، تأثیر کارکردی اقدامات بهداشتی و پیشگیرانه 70 تا 80 درصد و تأثیر اقدامات درمانی بین 20 تا 30 درصد است. این نشان می دهد که باید بیش از پیش تمرکز ما به اصلاح الگوی های بهداشتی در سبک زندگی جامعه باشد که این مهم نسبت مستقیمی با بهداشت روان دارد.

رئیس سازمان پدافند غیرعامل کشور ادامه داد: اینجا میزان بالای اثرگذاری روانشناسان در بخش تغییر رفتار و اصلاح سبک زندگی به خوبی قابل مشاهده است. در واقع اضطراب و استرس ناشی از کرونا ضمن آنکه می تواند موجب بروز بعضی ناهنجاری ها گردد، عامل مهمی برای سخت تر شدن جهت مقابله با تهدیدات این ویروس از جمله بی تفاوتی نسبت به رعایت نکات پیشگیرانه است.

سردار جلالی توضیح داد: از همین رو یکی از محور های تفاهمنامه همکاری پدافند غیرعامل کشور و نظام روانشناسی به طراحی الگوی مفهومی مقابله بهداشتی با کرونا با تاکید بر نقش آموزش های عمومی روانشناختی به وسیله رسانه ها اختصاص دارد.

اعلام آمادگی سازمان روانشناسی برای ارتقای تاب آوری و سلامت روانی مردم

رئیس سازمان نظام روانشناسی و مشاوره جمهوری اسلامی ایران نیز با اشاره به اینکه قانون تشکیل این سازمان در سال 1382 در مجلس شورای اسلامی مصوب شده است، اضافه کرد: این سازمان دارای 32 هزار نفر عضو می باشد که از این تعداد 7 هزار تن دارای پروانه فعالیت هستند.

محمد حاتمی تاکید نمود: سازمان نظام روانشناسی و مشاوره آمادگی همکاری همه جانبه در حوزه ارتقای تاب آوری و سلامت روانی مردم با سازمان پدافند غیرعامل کشور را داراست.

وی با تاکید بر اینکه شیوع ویروس کرونا احتیاج به ابزار و رویکرد های روانشناسی را در حل مسائل دو چندان نموده است، گفت: با توجه به اضطراب و چالش های روانی که شیوع این ویروس پدید آورده است ضرورت دارد تا ابعاد روانشناختی مسئله بیشتر مورد توجه قرار گیرد.

لازم به ذکر است هدف اصلی این تفاهمنامه همکاری در مصون سازی و افزایش تاب آوری روانی جامعه در برابر انواع تهدیدات، حوادث و رخداد ها و پیامد های روان شناختی بویژه در تهدیدات و رخداد های CBRNE است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 آبان 1399 بروزرسانی: 15 آبان 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1360

به "سردار جلالی: سازمان پدافند غیرعامل به حوزه های اجتماعی ورود می نماید" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "سردار جلالی: سازمان پدافند غیرعامل به حوزه های اجتماعی ورود می نماید"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید