فناوری نانو ماسک های تقلبی را از ماسک اصل تفکیک می کند!

به گزارش بالیو، یکی از شرکت های تولیدکننده نقاط کوانتومی، نشانگر نانوذره ای ساخته که قرار است روی 100 میلیون ماسک در هنگ کنگ قرار گیرد. این نشانگر های نانوذره ای قابل خوانش با تلفن هوشمند بوده و الگویی همانند QR دارد که مصرف کننده را نسبت به اصالت و کیفیت ماسک تولید شده، مطمئن می کند.

فناوری نانو ماسک های تقلبی را از ماسک اصل تفکیک می کند!

به گزارش گروه فناوری بالیو، شرکت داتزنانو (Dotz Nano) فناوری تایید شده ای را در اختیار یکی از شرکت های هنگ کنگی قرار می دهد تا از این فناوری برای تولید ماسک استفاده شود.

شرکت داتزنانو با شرکت یونیورسال اکسپورت در هنگ کنگ قراردادی به ارزش 1.53 میلیون دلار امضاء کرده است تا از نانوذرات نشانگر پیشرفته ای موسوم به ValiDotz در ماسک های پزشکی استفاده شود، ماسک هایی که در بخش دولتی و درمانی استفاده می شود.

این نشانگر ها برای اطمینان از کیفیت و اصالت روی ماسک قرار داده می شود. قرار است از این نشانگر های نانوذره ای در 100 میلیون ماسک استفاده شود.

شرکت یونیورسال در ابتدا از این نشانگر های نانوذره ای در 30 میلیون ماسک استفاده می کند و در ادامه با سفارش بازار، 70 میلیون ماسک دیگر نیز تولید خواهد شد.

براساس این توافق نامه، شرکت یونیورسال توزیع کننده منحصر به فرد شرکت داتزنانو در چین و آفریقای جنوبی خواهد بود تا از این نشانگر ها در ماسک، دستکش و دیگر ادوات محافظتی استفاده شود.

ValiDotz ذرات بسیار کوچکی هستند که رفتاری شبیه به مواد فلورسانس دارند. این ذرات به محض قرار دریافت در معرض تابش فرابنفش، تابش فلورسانس خواهند داشت. این ذرات که نقاط کوانتومی هستند، با استفاده از ترکیبات معدنی نظیر فلزات تولید می شوند. آزمایش های اولیه نشان می دهد که این فناوری پتانسیل بالایی برای محافظت از جعل برند های معروف دارد.

این نشانگر نانوذره ای غیرسمی بوده و باعث ایجاد کد های QR می شود که توسط تلفن های هوشمند قابل خوانش است. به گفته مسئولان شرکت داتزنانو مهندسی معکوس این نشانگر های تقریبا غیرممکن است.

برنی بروکس می گوید: این توافق نامه مزایایی در برهه فعلی که ویروس کرونا شیوع پیدا کرده، دارد. با استفاده از این فناوری، مصرف کنندگان می توانند ماسک واقعی را در بازار شناسایی کنند و خطر استفاده از ماسک های جعلی و تقلبی به حداقل می رسد، ماسک هایی که می تواند به سلامت جامعه آسیب بزند.

لازم به ذکر است که این نشانگر های نانوذره ای سال گذشته توسط یک شرکت دخانیات چینی برای محصولات خود مورد استفاده قرار گرفت.

شرکت داتزنانو در مراحل پایانی توسعه یک سیستم پایش عملکرد ضدعفونی کننده برای مقابله با ویروس کووید 19 است، این محصول با رصد محیط نشان می دهد که محلول ضدعفونی کننده تمام سطح را پاک کرده و نقطه کوری در سطح باقی نمانده است.

منبع: خبرگزاری دانشجو
انتشار: 15 مرداد 1399 بروزرسانی: 15 مرداد 1399 گردآورنده: balio.ir شناسه مطلب: 1171

به "فناوری نانو ماسک های تقلبی را از ماسک اصل تفکیک می کند!" امتیاز دهید

امتیاز دهید:

دیدگاه های مرتبط با "فناوری نانو ماسک های تقلبی را از ماسک اصل تفکیک می کند!"

* نظرتان را در مورد این مقاله با ما درمیان بگذارید